Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Dany007 #15 üzenetére

    Lényegében az ilyen programnak az lenne az előnye, hogy nem kell odafigyelni, hogy állványról készítsd a képeket. Csak körbeforogsz. De ha fejlődnek és szerintem fognak, akkor ott a lehetőséged, hogy több síkon elkészített fotót illessz össze - sajnos ezt a konkrét programot nem ismerem amit itt bemutattak, lehet, hogy ez is tudja - tehát nem csak egy síkon körbeforogsz, hanem alatta és felette is egy síkot fotózol, és azt is hozzáilleszti. Nyilván a pontos képet távoli - tájképeken lehet megcsinálni. Minél közelebbi a téma, annál nagyobb torzítás lép fel, de van értelme az biztos, hogy ilyen módon készülhetnek fotók. Én teljes értékű 6 mpx-eles fotókkal dolgozom és általában 8-10000 pixel magas képeket fűzök össze :D ha panorámát csinálok, mondjuk hegyekről, vagy jól belátható tájról, mert kihasználom az előnyét, hogy több síkot kezel egy ilyen program.

    Gyorsan csináltam egy tesztet, 19 kép 3mpx-esek, (Magát a képet úgy állítottam be, hogy 3000pixel magas legyen, hogy ne legyen nagy méretű), de választható a programban bármennyi) csak telefonnal, szóval a képminőség olyan-amilyen (Nokia C7) amint megpróbálom bemutatni, hogy több fotósíkot tud illeszteni egy hasonló program, direkt hagytam kevesebb képet az alsó síkokra, de gyakorlatilag bármennyi képet képesek összeilleszteni, tehát egy témáról összevissza is lőhetsz képeket, összerakja. Így, hogy kihagytam a síkokból a széleket látszanak a képek szélei melyeket összeillesztett a program.

    Látszik a jobb szélen felül amiről beszéltem, hogy ha faág bemozdul, akkor azt mossa, illetve a villanyvezetékekkel érdemes figyelni, illesztés és mozgás szempontjából is, mondjuk tényleg egy 180 fokos tájképnél ilyen gond nincs. Ez kicsit több, mint 180 fok, a torzulást azzal érzékeltettem, hogy az út túloldalán álltam, tehát ilyen közelről nyilván egy ilyen "tág" magasságú panoráma nem lenne elérhető, csak halszemmel. De a lényeg, hogy ha van egy témád akkor nem kell precízen körbemozogni, hanem fogod lősz egy halom képet és a program összerakja (persze azért valamilyen szinten kellenek átfedések) - elvileg a fent bemutatott is ezt az irányt képviseli, szerintem jó az irány, ilyen képalkotási programokra táj-panorámánál biztosan van igény. Persze mindenképpen kell az utómunka, ott már esetleg el lehet tüntetni valamelyest a torzulást, meg vágni a széleket.

    A képet az Autostitch nevű ingyenes programmal csináltam, a demoja ingyenes de 100%-on működő. Látszik, hogy jól illeszt, kivéve a mozgó dolgokat pl villanyvezeték a szélben, illetve a faágak bemozdulhatnak.

    Tesztkép: tesztkép

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák