Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CabalX

    aktív tag

    Csomóan fujjognak a 32" 1440p-re, ugyanakkor játékban a 4K-hoz, hogy az újabb, nagyobb gépigényű játékok 60fps felett fussanak egy 3070-3080-as kell minimum. Szerintem pont hogy arany középút - akinek a méret kell és tudja távolabbról nézni annak is jó. PPI értéke egy és ugyanaz mint a 24" FulHD-nak és még játékra is alkalmas anélkül hogy otthagyna az ember (közel) 500e Ft-ot VGA vásárláskor.
    Az oled meg tényleg gyönyörű képet ad - 3-4-5 évig biztosan, aztán elkezd elöregedni, beégni stb... a technológia sokat fejlődött ilyen téren de még nem tökéletes.
    Az meg hogy 230e Ft egy ilyen (jobb minőségű) IPS monitor... Nem kötelező megvenni, nem is Mo-ról gazdagszik meg az LG, mert kicsi a piac. Ugyanakkor sajnos az árnál közrejátszik a nem túl jó HUF-EUR árfolyam is és az adók (de ez már egy másik téma, kb az összes hardvernél igaz).

  • CabalX

    aktív tag

    válasz #72042496 #51 üzenetére

    Nekem a 27"-on az 1440p picit talán túl sok is volt - igaz 27" fullHD után, a 32" 1440p tökéletes.
    Sík, 32", VA paneles kb nincs az LG 32GK850-n és az LG 32GK650F-B -n kívül a piacon, kb minden ívelt.
    IPS-ben még lehet kapni ilyen felbontásban és méretben sík paneles monitort - de IPS-VA - kinek a pap, kinek a Papné :D

  • CabalX

    aktív tag

    válasz sb #62 üzenetére

    Én is munkára és játékra használom a 32"-es 1440p monitoromat.
    A PPI dolgot tökéletesen leírtad - ami még fontos a méret mellett hogy az ember milyen távoltságról használja - nálam a 32"os monitor 90cm körül van tőlem, így kényelmes natívban 27"esen ehhez a felbontáshoz már közelebb kellett mennem, éles volt, tűéles, de nekem sok, fárasztotta a szemem és nem mindegy hogy napi 8-10 órában mivel terhelem.
    Azért írtam hogy ez szubjektív, kinek mi a jó, kényelmes úgy méret, felbontás és panel terén.
    Csak szerettem volna rávilágítani arra hogy igenis lehet létjogosultsága az 1440p-nek is ilyen méretben, nem csak a 4K után kell áhítozni.
    Pl. ha most vennék monitort akkor lehet megfontolnám a tesztelt LG modelt - bár eddig, korábban csak LG monitorjaim voltak és nem élték túl a bűvös 8 évet, valami mindig megmakkant bennük (főleg elektronika) de ez lehet csak valami LG átok nálam.

Új hozzászólás Aktív témák