Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz CabalX #50 üzenetére

    Szerintem ha 1440p, akkor a 27" kedvezőbb méret. Nekem is 32" van, de a PPI miatt savanyú picit, főleg ahogy az ember látja a durva kijelzőket is. Csak a sík, lehetőleg VA panel és 120 Hz is szerepelt a listán, ilyenből pedig nem volt és talán ma sincs más, mint az LG 32GK850-ek.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz CabalX #50 üzenetére

    az oled valóban nem tökéletes
    csak sajnos az lcd-k annyira borzasztóan hitványak mellette, hogy nagyon
    a drága de legalább sz@r jellemzően a top monitorokra is érvényes - már ha az ember szeretne valódi feketét látni, de mondjuk nem szeretne foltokat és bevilágítást -
    pláne ha még hdr-t is szeretne, papíron jól mutat hogy kb mindenre ráhazudják már a hdr-t, de ha picit belegondolunk, vajon mennyivel jobb ebben is az oled, hiszen minden képpont valódi ledekből áll, nem pedig jó esetben 1cm2-t 8-10 led világít meg- hasamra ütöttem -
    egy vga ára is töredékét éri 3-4-5 év után mint újan és elavul keményen - bányászdili árak miatt most ez másképp van, de egyébként nem -
    és hát mit néz az ember? a kijelzőt
    hiába a csilli hw ha a megjelenítő elrontja az egészet
    nem vagyok elitista, de mióta megvettem a b8-at ha lcd-n néztem játékot/filmet, csak arra gondoltam milyen lenne az oleden

    normál fényerőn használva nem 3-4-5 év azért egy oled, azon már rég túl vagyunk
    persze lehet használni a "biztonságos" lcd-t, csak köszönőviszonyban nincs az élmény egy oledhez képest
    és nem kell feltétlen natív 4k-ban gondolkozni, nagyon jó a skálázásuk az lg oledeknek, lazán el lehet lenni 1080p-vel is - persze nyilván szebb a natív 4k, de tényleg nagyon jól skáláz fel már egy jó minőségű 720p mkv-t is a tv -

    Sinesol
    nekem mér a 32"@4k is tűéles volt, az már azért nem rossz :)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz CabalX #50 üzenetére

    Egyetértek az 1440P @32" résszel.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • sb

    veterán

    válasz CabalX #50 üzenetére

    Játékra simán elég.

    Itt két gond van:
    1. Ha nem játszol akkor sokkal jobb a magas ppi. Oké, még ezt is meg tudod venni, legalábbis 140ppi-ig, ami még azért messze nem csúcs ha más eszközökhöz hasonlítjuk. (Itt nyilván ppi-nézési távolság kombinációt érdemes vizsgálni...)
    2. A relatív ár magas ppi (és magasabb frissítés ami játékhoz kellene) esetén.

    Én pl. nem játszom. Munkára is kell a monitor -> Minél több tartalmat szeretnék látni és minél élesebben.
    Natívan, 100%-on a 24" FHD 90ppi mellé ugyanazt kapom 32" WQHD-n is. A méret miatt lesz több a tartalom.
    De pl. 27" WQHD-n kicsit jobb a ppi, ugyanannyi tartalom fér ki nyilván 100%-on kicsit kisebb méretben. Ha ezt 32"-on szeretném arányosan akkor nem kapom meg csak nagyobb felbontással. 32" felett meg jelenleg sehogy... ezért pl. a 8K-t sem látom hülyeségnek.

    Munkára 60Hz-en 4K 32"-t kapok kb. 120k körül.
    Játékra viszont vagy marad a 60Hz 120k-ért vagy 120Hz WQHD szintén 120k-ért...
    4K 120Hz meg 300k-ért a köv lépcső ha nem csak játékra kéne. És itt jött be az OLED... ami azért minőségi ugrás.

    szerk: Adalékok még lazán kapcsolódva:
    - Egyébként 32" WQHD-m van nekem is mert 100%-on ezzel elvagyok (nálam a szemüveg miatt ez is kevésbé pixeles, másnak simán lehet az a 90ppi) és amit korábban használtam az sw oldalról megbukott a skálázáson.
    - 60Hz egyébként panelfüggően munkára is kevés lehet. Pl. VA-ból volt olyan amit visszavittem mert olyan ghosting vagy black smearing volt rajta ami mellett ha scrolloztad sötét háttéren a szöveget/kódot akkor 40mp alatt kifolyt a szemed. Nyilván 32"-os felületnagyság mellett világos háttérrel meg ritkán világítja szembe magát az ember munkában. Nyilván nem a 60Hz a kevés, de 120Hz-es eszközbe mellé ritkán raknak olyan panelt ami csak messziről tudja követni a váltásokat.
    - FPS-re írták többen, hogy nagy a 27-32". Ezt én csak kompetitívre érteném. Ha az a cél, hogy mindenkit láss. Ha az élmény és a perifériás látás lefedése (onnan ugrojon be az ork az arcodba és motoszkáljon ahol nem látod csak a szemed sarkában) akkor ott is a nagyobb=jobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák