Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Crus #69 üzenetére

    "mert ha sokan hisszük, hogy a láthatatlan rózsaszín unikornis sokat ér, akkor az bizony sokat is fog érni."

    Ez mondjuk kb így is van, és pont ezért is szokták sokan piramisjátékhoz hasonlítani. Az árfolyam attól függ mennyiért hajlandó valaki megvenni, azaz rá tudják-e venni az embereket, hogy egymással versengve fizessenek egyre kisebb darabkáért egyre több pénzt.

    De ne érts félre, teljesen egyetértek azzal, hogy egy cég részvényei mögött gazdasági teljesítmény, termékek és szolgáltatások előállítása kell álljon. A részvény persze jövőbeli hitelezés a cég felé, a jövőbeli teljesítményre. Eredetileg ez a célja a tőzsdére menésnek, hogy tőkét vonjanak be így.
    Míg a cryptónál teljesen öncélú az egész, abból van egy "értéke", hogy nulla termék és szolgáltatás mellett hajlandóak-e később többet is fizetni a létezésének egy virtuális darabkájáért.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Crus #69 üzenetére

    Ez ilyen aranyláz most, hogy ránézel a diagrammokra, akármi véletlenszerű coinnál (már ami eljutott odáig, hogy szembe jöjjön), és azt látod, hogy hú, ha 3 hónapja vettem volna 1 milléárt, most milliárdos lennék. Persze nehéz időben be- és kiszállni, és nyilván azért van a nagy szorzó, mert a "játékosok" kevés százaléka nyer csak, és viszi a többi "játékos" pénzét. Szóval statisztikailag nem éri meg. Na de... mi van ha te magad indítod a coint? ;] Szóval nincs min csodálkozni. Ez viszont, ha racionálisak vagyunk, nem kéne hogy számítson a BTC vagy ETH megítélésénél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák