Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    Micsoda Asus-Lenovo vita kerekedett itt. Pedig mind a kettőnek van létjogosultsága, emiatt ennek a vitának semmi értelme, pláne egy olyan cikk alatt, ami egy tavasszal megjelent Lenovo laptopról szól.

    Tavasszal kerestem magamnak új, időt álló laptopot, ami a lehető legmodernebb belsővel van szerelve, mivel több évre terveztem a beruházást. Akkor nem volt felszereltségben semmi alternatíva, mindenhol csak a Lenovo y520-y720 volt, mint új típus. Asus-Acer csak 1-2 generációval korábbi gamer laptopokat ajánlotta kb hasonló nagyságrendű, bár valamivel olcsóbb áron. Dell-HP a fasorban sem volt még ebben a kategóriában.
    Azóta persze minden gyártó kijött az új típusaival, de nekem akkor kellett a legjobbat vennem, nem várhattam. Most legalább van választék, mindenki azt vesz, ami szimpatikus neki. :)

    Áprilisban rendeltem meg az y720-amat (akkor még bőven 400e alatt volt a fullHD kijelzős, RGB magyar billentyűzetes), amikor még egy darab sem volt belőle a piacon, így május elején az elsőt én kaptam meg az országban. Azóta tudom, hogy kicsit elkapkodott lépés volt első szériás terméket venni egy teljesen új típusból, mert a hozzá való végleges bios és driverek csak június elején jöttek ki hozzá, de ezt akkor még nem tudhattam és a kezdeti düh ellenére, utólag nem bántam meg a vásárlást.

    A gép kellően masszív, komoly teljesítmény van benne (nincs throttling terhelés alatt sem!), nagyon gyors, szép képe van, laptophoz képest jó beépített hangja van, terhelés nélkül (pl böngészés, filmnézés közben) szinte hangtalan a hűtője, ha meg terhelem, akkor dolgozom vagy játszom és nem zavar a hangja. :DDD

    Az egyetlen, ami nekem nem nyerte el a tetszésemet, hogy miért ezt a szűkített mozgó lan csatlakozót tették rá, amikor simán elférne a készüléken egy normál RJ45 foglalat is. Ez elég kényelmetlen tud lenni, ha valaki sokat használja más-más helyeken és ügyetlenkedni kell a dugójával.

    Alapvetően munkára vettem, "mobil workstation" felhasználási célzattal (igen, naponta hurcolom hátizsákban), de ha néha van rá időm, akkor játékokban is jól teljesít. Pl: PUBG hibátlanul fut rajta fullHD-ban, árnyékokon kívül minden max beállításon. :K

    Szóval aki gondolkodik a típusban és tetszik neki, az szerintem bátran megveheti. Semmivel nem rosszabb, mint a fiatalabb konkurensei. Én csak ajánlani tudom!

    #szerk: Viszont az kétségtelen, hogy az y720 jelenleg a legmasszívabb laptop a Lenovo-nál, a fém burkolatával és a fém megerősítésekkel. Emiatt szerintem strapabíróbb lesz, mint a többi gyártótól származó kategóriatársai, bár ezt majd az idő igazolja, vagy cáfolja. A cégnél lévő Asusok, Dellek és az y520 után meglepő, mennyivel más az anyaghasználat. Lesz mivel összehasonlítani egy én múlva, mivel mind napi használatban van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák