Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz nOvOp #7599 üzenetére

    Az akksi elektronika dönti el, hogy mennyivel tölti.
    A hálózati töltőnek a mA értéke az egy maximális érték.
    Ebből kifolyólag 2 eset van:
    1, Ha nagyobb a hálózati töltő maximális árama, mint a akkutöltő elektronika által engedélyezett (beállított) töltőáram, akkor úgyis a töltőelektronika határozza meg az töltési áramot, ergó semmilyen káros hatása nincs a nagyobb áramértékkel feltüntetett töltő használatának (mivel a táplálás feszültséggenerátoros)
    2, Ha kisebb a hálózati töltő által maximálisan leadható áramerősség, mint amit a töltőelektronika kér, akkor - logikusan - csak a gálózati töltő által maximum kiadható áramerősséggel tud tölteni, és ebből sincs bonyodalom.

    Az, hogy a töltő minősége milyen (ez általában a zavarszűrésen és a brummfeszültség - egyenfeszültségre szuperponálódott váltakozófeszültségű összetevő), azt nem lehet tudni internetes rendelés esetén.
    Legfeljebb akkor, ha valaki már rendelt ilyet, és pozitívak a tapasztalatok.

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

  • beg

    veterán

    válasz nOvOp #7599 üzenetére

    Én a leharcolt (céges, nem az enyém ezért bátor vagyok :) ) LG telefont a p780 2000mAh töltőjével töltöm. A gyárija 750. Eddig semmilyen káros következménye nem volt. Ahogy a mester írta, az elektronika szabályozza a töltést. Nem tudom, hogy az A820 hogy viselkedik ilyen helyzetben, de gyanítom ott sem okoz(hat) elvileg gondot. 1000 és 750 közt nincs akkora különbség szerintem,hogy bajt okozna.

    [ Szerkesztve ]

    You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Új hozzászólás Aktív témák