Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz atee_13 #18 üzenetére

    Attól, hogy valami olcsó, még nem lesz jó, csak legfeljebb kevésbé fáj, hogy gyenge.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Racecam #33 üzenetére

    Hidd el, volt már néhány kínai telefon a kezemben. Hasonló ár/érték bajnok ZUK Z2 is volt például, ami papíron nagyon jól hangzik (4/64GB, SD820, FHD IPS kijelző és kb 60 ezer forintos ár...), csak éppen a gyári szoftverétől sikítófrászt kapok, olyan szörnyű. És lehet romolni, meg "van" rá egy csomó dolog, csak éppen arról szoktak megfeledkezni, hogy a "van" nagyon idézőjelben értendő, mert fel lehet tenni, de legtöbb esetben tele vannak hibákkal, hiányzó funkciókkal, meg egyéb problémákkal. Például nem megy az ujjlenyomat, vagy megy, de fél másodperces késéssel. Vagy csak akkor ha benyomod a gombot, vagy az üzemidő botrányos, vagy a kamera silány képeket lő, vagy nincs hang fülhallgatóval, vagy nem lehet BT eszközt csatlakoztatni, stb stb. És persze, majd javítja az egy szem fejlesztő valamikor, de mivel hobbiból csinálja, így semmi timeline nincs, csak majd egyszer talán (és különben se piszkáljuk, meg csináld jobban, ha tudod).

    Nem szeretem kimondottan a Samsungot, és főleg nem az Apple-t, de nem csak ez a két véglet van ám. És több próbálkozás után már úgy vagyok vele, hogy inkább nem adok pénzt olyan telefonért, ahol nem képesek vagy gyárilag megírni normálisra a szoftvert (jelenleg ez: Google, Motorola, Oneplus számomra), vagy nincs rá hivatalos Lineage/Omni támogatás. Mert egyszerűen nem éri meg az olcsóság, ha utána csak mérgelődök vele, hogy miket nem tud, vagy nem úgy csinál, ahogy elvárnám.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Racecam #43 üzenetére

    Konkrétan ezzel a telefonnal nem tudok vitatkozni, mert nem volt ilyenem. Volt Xiaomi, Meizu, ZUK és még kínai OP1 is, illetve volta kezemben Oppo, Vivo meg még pár egyéb kacat is (de ez nem számít most, mert abból csak általános véleményt lehet leszűrni, konkrét dolgokat ritkán).

    A gyári rendszerrel nekem mindig olyan problémáim vannak, hogy egyértelműen Kína számára készültek. Ez az olyan apróságoktól kezdve, mint hogy a felénk használt appok ikonjai nem jelennek meg rendesen az állapotsávon néha (ZUK), memóriakezelési gondok (Xiaomi), vagy egyszerűen app stabilitási gondok (olcsóbb Meizu). Illetve ROM-ot Xiaomi és ZUK esetén próbáltam, de gyakran már az XDA-s kezdő írásnál ott figyelnek a "not working" vagy "known bugs" szekcióban az intő jelek, és tényleg amiket írtam, azok valós, és heteken át megmaradó problémák voltak. Mert mondjuk a maintainernek fogalma sincs, hogy miért nem ment át a hang Bluetooth-on, mert ő csak összefésülte a kódot forrásból, nem igazi profi fejlesztő.
    Eddig a custom ROM-ok igazán jól csak Nexus és OP telefonokon mentek, ahol tényleg nem tudtam belekötni a működésbe, és hibák is nagyon ritkán csúsztak be.

    Az amúgy nem lenne gond, hogy nincs magyar, mert amúgy is angolul használom a telefonom, laptopom, meg minden elektronikai eszközömet. Inkább az a fajta logika nem jön be, amit erőltetnek, és úgy nézem, hogy a kínai márkák előretörésével jött be a köztudatba, hogy igyekeznek mindent átalakítani a rendszeren, és teletömni olyan appokkal és funkciókkal, amik számomra teljesen feleslegesek. Vagy egyesek még úgy általában telefonon feleslegesek. Ilyen vesszőparipám szokott lenni a telefon optimalizáló például, ami igen gyakran nem létező, kreált problémákra ad megoldást. Meg az erőltetett cloud platformjaik, amikre kb semmi szükség errefelé. Persze, ezeket az egyes ROM-okban kiszedik, de nem mindet lehet, mert van ami túl mélyen van a rendszerbe ágyazva.

    Szóval összességében nekem nem érik meg ezek az olcsó cuccok, mert amire eljutok olyan szintre vele, hogy számomra kényelmes használni, addigra annyi szenvedés és állítgatás van benne, hogy inkább veszek egy olyat helyette, amit csak ki kell venni a dobozból, és megfelel. Ha már pénzt költök, akkor legyen belőle valami elégedettség érzés a végén. :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz monti0222w #47 üzenetére

    Hát, ja, van olyan, hogy túl sok :) Amíg kis adagokban kapod, addig misztikus, vonzó, érdekes, aztán amikor megnyitják a csapot, és arcba kapod a teljes valójukat, akkor egy idő után kezd elmenni az ember kedve tőle :P

  • #16820480

    törölt tag

    válasz batai15 #55 üzenetére

    Én azért adtam el, mert sikerült sajnos összetörni a kijelzőt (kiesett a nyakba akasztós tokból bringázás közben), és több hét lett volna alkatrészt keríteni, nekem meg kellett a telefon napi használatra. Illetve addig sem lopta be azért a szívembe magát. Lineage alatt nem volt olyan gyors az ujjlenyomat olvasó, nem vol olyan jó fogása a kis méret ellenére, nem volt igazán jól kihasználva az előlap sem, nem hozott kimondottan jó üzemidőt (hiába a nagyobb akksi, kb olyan szinten volt, mint az OP3 előtte)...
    Ezek egy része a Lineage hibája volt, de mivel csak egy orosz csávó portolta rá (másik nem tudom hány ROM mellett) a szabadidejében, így nagyon lassan javított csak benne dolgokat, már amikor tudott. Mivel nem támogatták annyira ezt a modellt, mint a Z1-et, így sajnos meglátszott a használati élményen is. Persze 60 ezres áron nem tudok jobban mondani hardveresen, de nem csak a hardver a lényeg.

    Racecam: Igyekszem értelmesen véleményt formálni, csak néha falba ütközik az ember, amikor jön például pár MIUI rajongó, és nekik semmi nem probléma, minden tökéletesen működik. Mintha egy Fradi rajongónak próbálnám magyarázni, hogy van más klub is a világon. :)

    Annyit még hozzátennék, hogy hardveresen általában nincs sok gond szinte egyik kínai telefonnal sem (kivéve a B20-at, amelyikben nincs), de szoftveres oldalról már nehezebb értéket hozzátenni, mint összevásárolni az alkatrészeket és beépíteni egy termékbe. Nagyon tetszik hardveresen több kínai termék is, az Oppo R11-et simán megvenném (a kínai árán), ha lenne benne B20 és lehetne rá tenni normálisan Lineage rendszert. Ellenben nm lehet, és a kínai gyártók ráadásul annyira magabiztosak, hogy a saját rendszerük a legkirályabb, hogy nem is nagyon engednek mást feltenni, vagy egyszerűen csak nem foglalkozik velük az XDA közösség, mert nyugaton nincs felhasználóbázisuk.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Elementh #84 üzenetére

    Hanem inkább az olyanoknak, amik költenek fejlesztésekre és új technológiákra, kifizetik a beszállítókat és licencdíjakat, illetve rendelkeznek globális értékesítő és support hálózattal...?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Elementh #86 üzenetére

    Oké, látom nem érted. Érdemes vele foglalkozni vásárlóként is, hogy mit hogyan csinál a cég, és azokra tenni a voksod, akik normálisan gazdálkodnak, mert ha ilyen cégeket támogatnak sokan, akkor a normálisan gazdálkodó cégek tönkremennek, hiszen nem lesz elég vásárlójuk, az ilyen olcsó jancsi cégek meg azért, mert képtelenek egy közép-hosszú távú üzleti stratégiát kitalálni és folytatni... Aztán akkor két szék között a padlóra koppan az ember, és nem kap semmit.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Racecam #90 üzenetére

    Igen, mert gyorsabban bedőlni látszik ez a cégmodell, mint hogy igazán kárt tudott volna okozni.

    A legózás oké, de ha erre tereli a piacot, akkor senki nem fog fejleszteni, és egy idő után nem lesz mit beépíteni, mert nem éri meg a befektetett energia. Mert minek fejlesszünk 5G technológiát, ha úgyse fizetik ki a kínaiak, és mégis használják. Vagy Bluetooth kodeket, vagy akármit.

    Amúgy a mellékelt példa mutatja, hogy nem mindig fizetett az alkatrészekért meg egyebekért a cég, mert annyira nyomott áron adta a termékeket, hogy valószínűleg még a nyersanyag árakat sem tudták kitermelni (kevesebb eladott mint legyártott darab).
    Amúgy még olyan előnye is van az ilyen kínai cégeknek, hogy mivel papíron csak Kínában folyik értékesítés, így a világ többi részére nem fizetnek szabadalmakért, közben meg akárhonnan megrendelheted a webshopból ugye. Odamenni perelni meg értelmetlen, mert egy kínai bíróság nagyjából sohanapján fog kínai cég ellen ítélni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Elementh #92 üzenetére

    Igen, többek között ez a gondolkodásmód nyírta ki az európai ipar jelentős részét, hogy mindegy, csak minél olcsóbb legyen. Aztán megpróbálták felvenni a versenyt az olcsó kínai termékekkel, ezért ment Kínába a gyártás.

Új hozzászólás Aktív témák