Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovbandi82

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #13 üzenetére

    Inkább semennyire. Egyáltalán nem lehet a kettőt egy lapon említeni

  • atee_13

    őstag

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    Ezt értem. De mi ebben a gyenge ami miatt nem jó? Ezt tényleg kíváncsiságból kérdezem mert x520 és az x620 egyikénél sem jelentkezett "gyengeség" általános használattal. (FB, net, egyszerűbb játékok szókereső ilyesmi még távirányítója is működik, x520 on a spoti gyakorlatilag nonstop üzemel) Ebben a ársávban a Redmi A4pro van, 5 ös kijelző HD, nincs ujjlenyomatolvasó nincs háttér világítás a gomboknak 2/32)

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    Sok mindent lehet mondani a LeEco telefonokra, de azt, hogy "gyenge" még véletlenül sem.

    Azok, akik akár ezt a márkát, akár más kínait márkát ismeret nélkül fikáznak (de ezt már többször leírtam) sokszor halvány segédfogalmuk sincs miről beszélnek. Sokakat lerántott az Apple, vagy Samsung örvény, de elég mélyre... :U

    A LeEco telefonok ár/érték arányban verhetetlenek (azt most hagyjuk, hogy miért ilyen olcsók, nyilván a vevő szempontjából pont nem érdekel, hogy éppen próbálják akár üveggyöngyért is eladni a készleteiket) és annak ellenére, hogy már lassan 1.5 éve nem fejlesztettek semmit mert nincs miből, még mindig megállják a helyüket ahogy itt írták is a kb. min. 2x drágább "márkás" telefonokkal szemben is.

    Nekem ugyan a LeMax 2 van, ami eggyel nagyobb kategória, de szintén már több, mint 1.5 éves modell és még mindig a toppon van az X820 procival, a 2K kijelzővel, 6/64 GB RAM/ROM párossal. És mindez most néhány hónapja került 63K-ba. (Az előző telefonom is ugyanez volt 4/32 kiszerelésben, 1 évig használtam és most a lányomé lett kb. 2 hónapja és mondanom sem kell maximálisan meg van vele elégedve.)
    Ilyen, de csak akár megközelítőleg hasonló tudású, ilyen anyagokból, ilyen profi összeszerelésű készüléket, mikor veszel ennyi pénzből?
    És akkor még ott van a ROM-olás, ami ezen a készüléken gyerekjáték és kismillió custom ROM van hozzá, köztük Nougat alapú is.

    Egyszóval lehet a LeEco telefonokat fikázni, egy kalap alá venni a valóban gagyi kínai gyártókkal, de az óriási tévedés lenne.

    És még valami, mielőtt esetleg bárki úgy gondolná, nekem senki nem fizet azért, hogy dicsérjem a márkát, pláne nem is vagyok "márkabuzi" sem a szó jó, vagy rossz értelmében, mindig azt nézem/veszem, ami az igényimnek (amelyek azonban nem kicsik) megfelel és ár/érték arányban a legjobb választás. Hívják azt bárhogyan és gyártsák az bárhol is a világon.

    Amit leírtam, az kizárólag a saját tapasztalatom a márkával, igaz a LeMax 2 telefonok tartós használatán alapul. :)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    Tapasztalat nélkül beszélsz a le max 2 gyári szoftvere használható és igen gyors vele a teló na meg be sem lassul. RR nougat főzött rom van jelenleg a telómon nougat 7.1.2 és igen csak jó vele. Aureel főzött romjával akár 6 óra SOT is kihozható.

    [ Szerkesztve ]

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    Ez így egy konkrét és korrekt hozzászólás, amivel már érdemes "vitatkozni". :K

    Sok mindenben igazad van és én most tényleg csak a LeEco és azon belül is a LeMax 2 telefonnal kapcsolatban tudlak cáfolni, mert ahogy írtam ezzel a készülékkel van lassan több éves tapasztalatom.
    Ahogy ->Raizen<- is írta, a LeEco-nál nem kell "félni" a gyári szoftverektől, mert nagyon jól működnek és abszolút kihasználják a telefonban rejlő lehetőségeket. Ami a bibi, hogy ezek bizony nem tudnak magyarul, csak kínai, indiai és angol nyelven elérhetőek.

    Akinek ez nem felel meg, nos annak valóban szükséges valamilyen custom ROM-ot feltenni a telefonra. Ebből viszont, szintén írtam, elég nagy a választék. Kezdve aureeel fórumtársunknak a gyári EUI szoftveres alapra készült ROM-jával teljesen magyar nyelven, illetve a Cuoco fejlesztőcsapat hasonló megoldásain keresztül a LineageOS CyanogenMod kerneles verziótól a különböző nagyrészt Orosz fejlesztők Nougat-os megoldásáig. (Van Omni kerneles verzió is, illetve bizonyos ROM-ok működnek Omni kernellel is.)

    Igen, ezeknél a ROM-oknál előfordulnak néha kisebb hibák, nem tökéletesen működő funkciók, de hidd el nekem, hogy én aki rendszeresen olvassa az XDA topicokat állítom, hogy ezeknek a felhasználók által jelzett "hibáknak" majd 90%-a user error... :U (Egyébként hihetetlen sötétség van néha ott is, fájdalmamban sírva olvasom sokszor... :O )

    Egyszóval bizonyára Neked is igazad van bizonyos dolgokban, de szerintem pont a LeEco az amelyikre ezek kevésbé jellemzőek.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • monti0222w

    addikt

    válasz #16820480 #45 üzenetére

    Basszus, most már rájöttem a kína ellenességedre, szóval annyi időt töltöttél kint hogy a kaján kívül mindentől megundorodtál! :DD

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #45 üzenetére

    Megértettem az érveidet a saját szempontodból és elfogadom azokat. :)

    Mindig is jól esik olvasni az üdítő kivételt, amikor valaki pontosan meg tudja indokolni, hogy neki miért nem tetszik valami, számára miért nem elfogadható alternatíva. És nem csak beböfög egy "kínai hulladék" trollsémát, mert azt gondolja, hogy még mindig ez a divat... :U

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • batai15

    félisten

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    Volt tulajdonomban át említett telefon.
    Valóban a gyári szoftver egyrészt nem tud magyarul , másrészt kissé idétlen kinézetre is.
    Gyári szoftverrel el el megy a kamera,de custom rom alatt a forrás hiány és camera 2 API hiánya miatt már nem a legjobb.
    A custom romos dolog nem igazán valid a kamerán kívül .
    Legtöbb romot frissítgetik szépen a fejlesztők.
    Viszont fülessel is gyengén szólt.
    Plusz b20 hiánya.
    Nem volt rossz telefon az utouch kifejezetten jó volt, de ez a custom romolásos idő töltés be már bele untam illetve főleg a gyengébb kamera és b20.
    Nem rossz telefon de mivel ismeretlen nehéz is eladni.
    Nem annyira igaz rá hogy olcsó húsnak híg a leve, korántsem annyira mint leírod de azért van benne is valami. Én többek között ezért adtam el no meg mint írtam meg untam a romolást is.

    [ Szerkesztve ]

  • Elementh

    aktív tag

    válasz #16820480 #85 üzenetére

    Gondolom nem a kezdetek óta nem fizették a beszállítókat, bár pontosan nem ismerem a részleteket , meg nem is izgat, legyen a cég vezetés dolga, ez a webshopos értékesítés meg sztem rendben van. Elvégre nem kötelező mindenkinek bemenni egy boltba telefont venni. Egy kínai cégről beszélünk, akik leginkább otthoni kereskedésben gondolkodtak, ebből jött a többi - globális eladás neten, már felbukkan a b20 is. Nézzük a jó oldalát inkább : olcsón kaptál korrekt hw-t. Nekem nagyon nem jön be amit egyes régi gyártók művelnek a középkategóriában, azok mehetnek a levesbe nyugodtan.

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #88 üzenetére

    Jól hangzik amit írsz, csak éppen a mellékelt ábra is mutatja, hogy nem így van. Mert hiába adja/adta a szerinted "összelegózott" telefonját brutálisan olcsón ez a cég (LeEco), mégsem az általad "normálisan gazdálkodó"-nak nevezett cégek mentek tönkre. (IMár a "normálisan gazdálkodó" fogalom is gazdaságilag értelmezhetetlen.)

    De ezt az "összelegózás" dolgot sem igazán értem és már sok embernél olvastam, pedig elképesztő hülyeségnek tartom... Ki, mit legózik össze és ez miért is baj? Összerak egy telefont a piacon (és itt is a hangsúly a piacon van!) fellelhető legjobb alkatrészekből, a lehető legjobb anyaghasználattal és összeszereléssel. Írat rá egy saját szoftvert... És??? Hol van ezzel a probléma? Ja, hogy nem fejleszt? És akkor mi van? Majd fejleszt más, ha akar, mert úgy gondolja neki megéri.
    Az alkatrészekért, a szoftverért fizet a cég annak aki kifejlesztette (SoC, képernyő, kamera stb.) a dizájnt pedig nem lehet "levédetni" és ez is így van jól. Ez a piacgazdaság, így működik. (Hozzáteszem, hogy most senki ne jöjjön azzal, hogy de ilyen lopás, meg olyan lopás, mert az egy teljesen más tészta, ha bejelentett szabadalom eltulajdonítása, vagy másolása történik, azt a bíróság majd eldönti, de itt ebben az esetben erről szó sincs.)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Elementh

    aktív tag

    válasz #16820480 #88 üzenetére

    Te így látod, mások másképp. Nekem egy a fontos : megfelelő árért megfelelő terméket vegyek. A "normális" gyártók ilyen árért mit adnak? 100ezer egy középkategóriás telefon, gyatra hw-vel? Inkább nem.. Verseny van, ideje beleállni vagy vége.. Az emberek nem mind hülyék..

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #91 üzenetére

    Jó, ebben már sok igazság van, de menjünk sorban.

    Ha bárki kifejleszt egy új technológiát és azt le tudja védetni, mint szabványt, akkor azt utána csak pénzért lehet használni bárkinek, Ugye ez alapvetés. Nyilván Kínában kicsit más a helyzet sajnos, ők az ilyenekre nem igazán adnak/adtak, de abban a pillanatban, hogy külföldi értékesítésre kerül sor, már eséllyel perelhetőek.
    Jól fejleszteni mindig megéri a befektetett energiát és itt a jól-on van a hangsúly, lásd iPhone, mert olyan hype alakul ki a termék után, ami akkor is eladja azt, ha egyébként ár/érték arányban messze nem a legjobb választás. És ugyanebbe az irányba tart többi nagyobb gyártó is (Samsung, Huawei, Xiaomi stb.) Fanatikus vásárlókat (rajongókat) kell szerezni az innováció, vagy sokszor az innovációnak mondott bullshit árán is, aki akkor is megveszik a terméket és akkor is rajonganak érte, ha egyébként az akár az ára miatt akár az elavultsága miatt teljesen indokolatlan. (Legjobb példa a Samsung felső, közép, vagy alsó középkategóriásnak mondott modelljei, amelyek sokszor a gyenge SoC, felszereltség és tudás mellett és ahhoz képest horror áron is elkelnek.)

    A cég nyilván az elején fizetett, de mostanra teljesen kifújt a lendület, elfogyott a pénz. Totálisan szétaprózta magát azzal, hogy szinte minden modern piacra elsőként akart betörni. (Űrrepülés, önvezető, elektromos autók stb.) Ez van, ennyi volt.

    A legnagyobb és igazán gusztustalan előnye a kínai cégeknek ott van és ez az ami ellentmond a piacgazdaságnak és ez az ami miatt fúj rájuk az EU, USA és úgy általában mindenki, hogy az ilyen és ehhez hasonló cégeket a kínai állam tömi ki pénzzel és finanszírozza sokszor a veszteségeiket. Na ez a tisztességtelen piaci magatartás az, amit sürgősen meg kellene szüntetni, mert pont ezzel kerülhetnek versenyelőnybe (leginkább az árelőny miatt) a versenytársakkal szemben. És ez valóban elítélendő gazdasági szempontból.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Elementh

    aktív tag

    válasz #16820480 #95 üzenetére

    Nem tudom, melyik iparra gondolsz konkrétan. De igazából ehhez mi túl kis porszemek vagyunk eldönteni, hogy ki és miért teszi azt, amit.

Új hozzászólás Aktív témák