Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    válasz BigBear #214 üzenetére

    LEX626 4/32GB
    EUI verzió : 5.8.018S (Stable)
    Androidos hibajavító csomag szintje : 2016 június 1
    Elég régi. De amíg működik és minden igényemet lehetőség szerint kielégíti addig nem teszek rá új ROMot.

    Eredetileg Tinydealről vagy Gearbestről rendeltem, volna. De végül "csaltam".
    Attól tartottam, hogy a nagy tumultusban és az akciós felhajtásokban végül valami balul sül el. Elfogy vagy csak HK Storból küldték volna vámon keresztül és extra kiadásba keveredve végül megérkezik ami elég savanyú szájízt generált volna.

    Ezért gyorsan körülnéztem és itt Prohardveren találtam egy árban is számomra kedvező eladást és lepacsiztam ez eladójával. Három nap posta és kézben volt.

    Nagyon kínai. De tyúkláb mentes ahogy írni szoktátok. Egy kínai progi sincs benne és a teljes Google csomag benne van. Egydü a Google Maps-t kellett Playről telepítenem. A magyar nyelv valóban nem teljes mondhatnám nagyon hiányos de el lehet vele lavírozni. A lényeget úgy is megérti az ember ennyi telefon után :)

    Mint írtam korábban az utóbbi két három évben csak kínából származó telefonjaim voltak próbára vagy folyamatos használatra tehát asszem van konkrét összehasonlítási alapom melyik milyen LeEco hoz képest.

    Annyi változás van, hogy tegnap esete kíváncsiskodtam és gondoltam megnézem a kétgombos Fastboot részt mit mutat. Beléptem de "semmit" nem csinált. Két sor kínai majd két sor angol szöveg és 10 percig téglás techalott állapot után a telefon újraindult. Az óta van Wifi . Hogy mi zajlott ez alatt a 10 perc alatt nem tudom de jól jött ki.
    Ma szereztem bele nano simet szolgáltatómtól és be tudtam üzemelni. Az MMS és SMS APN magától beált a szolgáltatói szintre viszont az internet forgalomra vonatkozót kézzel kellett beállítani.
    Amikor sim kártya nélkül nem találtam elegendő beállítást APN résznél a sim hiánya miatt volt. Persze gondoltam rá csak nem voltam benne biztos hogy majd kártyával ez előkerül ezért nem feszegettem a témát.

    Két észrevételem lenne.
    Az üvegfólia miért ilyen "kicsi" a képernyőre ? Erre a típusra való és úgy láttam videókon is, hogy az effectív képernyő részre ragasztva véd. És mi van a szélekkel ? MIért nem lehet telibe ragasztani ? Nem értem ez valami dizájn elem hogy a szélei szabadon vannak ? Olyan mint a kisgyerek nadrágja amit már kinőtt és csak a lábaszáráig ér a bokája helyett. Fura.
    A Type-C for Jack megoldás miatt viszont be kell szerezni majd egy elosztót hogy lehessen tölteni zenehalgatás közben is.
    Ja és az ominózus kérdés. Valóban csal ROM csere függvénye hogy legyen benne FMrádió ? Valahol olvastam hogy FMchip még csak lenne benne de szoftveresen kihagyták belőle. A kérdés már csak az, hogy erre a típusra is vonatkozik ez ? Sajnos szoktam használni és egy idő után hiányozni fog.
    Mindettől eltekintve kezdek elégedett lenni vele. A többi észrevétel majd folyamatában.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák