Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • watchfun

    tag

    Tegnap végre megérkezett a rendelésem, majd' másfél hónapja küldtem el az árát (előrendelés volt bg-n), egy hét alatt ideért Kínából, aztán még két és fél hetet hűsölt a Magyar Királyi Postán... Mindegy, itt van. A kijelzőre még a gyárban rátettek egy fóliát, ami alatt 2db porszem van, ez egyik persze pont a képernyő közepén. Vám elé állították, így tokkal-vonóval 47e Ft-ért van a kezemben.

    Eddigi tapasztalatok: gyors, gördülékeny. A kijelző élénk, napfényben is tökéletesen látszik. Próbáltam állítgatni a Miravision-t, de akárhogy húzogattam a csúszkákat, csak rosszabb lett, így maradt a gyári, "élénk" beállítás. A minimum fényerő tényleg sok, de éjjel úgyis csak az órát szoktam megnézni rajta, azt meg egy sötét hátterű képpel meg lehet oldani, hogy ne vakítson -ha ennél többre vágyom, akkor már ébren vagyok és akkor meg nem zavar a fény. Kettős koppintásra feléled a képernyő, Glance nem lesz rajta úgyse sehogyse sajnos.
    Az ujjnyomatolvasó tényleg gyors és tényleg nem nagyon hibázik. A legjobb, hogy több ujjat is lehet regisztrálni és a különböző ujjakhoz különböző funkciókat lehet rendelni. Én jelenleg jobb mutatóujjal a tárcsázót nyitom meg egyből, ez elég praktikus.
    Értesítési LED nincs. NFC nincs, IR nincs, gyorsulásmérő nincs - ezekből csak a LED-et sajnálom. B20 van, WiFi stabil, OTG van. Akkuidőről még nincs tapasztalatom, de nem ez lesz a legfőbb erénye az már most látszik.
    A gyári fülest ki sem bontottam, a töltőt és a kábelt szintén, sima 2A-es Samsung töltőfejről is tölt mint az ördög. Normál fényben a készített képek vállalhatóak, nyaralni úgyis viszem a DSLR-t, arra meg, hogy a zsebemből előkapom és katt, arra jó - az egész telefon egy olcsó objektív árában van, mit is várnánk tőle?
    Ha felmerül még kérdés, válaszolok.

  • watchfun

    tag

    válasz watchfun #48 üzenetére

    Update, néhány nap használat után.

    Van értesítési LED, de nekem kizárólag a töltést jelzi és csak kikapcsolt állapotban, pirossal. Akkor is pirosan jelez, ha a telefon mér feltöltött. Bekapcsolva meg sehogy. Nem tudom másnak hogy működik, lévén hogy nincs glance ez elég hasznos lenne.
    A telefont dobozból kivéve beüzemeltem, majd elkezdtem használni. Majd visszaraktam a kártyámat a korábban használt telefonba, mert a Leagoo óránként 2-3 %-ot merült, ha nem nyúltam hozzá. Ha használtam vagy közlekedtem vele és handover-elt, akkor még jobban, első nap elvittem munkába és estig kétszer kellett rátölteni, gyakorlatilag töltőről lehúzva használhatatlan volt, szinte látszott ahogy merült. Ráadás, hogy a fogyasztásfigyelő szoftverek nem férnek hozzá a töltésvezérlőhöz, igy kalkulálni sem tudnak, csak a merülés üteméből, tehát nem jelzik ki a processzorhasználat stb. fogyasztását, esély sincs megfogni, mi zabálja az akkut. Hirtelen ötlettől vezérelve teljes törlést és újratelepitést csináltam, amiről csodák csodája rendbejött, az akkukapacitás csökkenése visszaesett óránként 0.7%-ra. Most majd rakosgatom vissza egyébként a korábban telepitett dolgokat, bár nem volt sok minden: viber, transparent weather, moonphase, pasziánsz, kb. ennyi és figyelem, melyiktől ugrik meg a fogyasztás drámaian.
    Azért megjegyzem, hogy jelentősrészt a kíváncsiság motivált amikor berendeltem ezt a jószágot, tehát nem mérgesit, ha nem vagy nem úgy működik ahogy kellene, felfogom tapasztalatszerzésnek.

  • watchfun

    tag

    válasz donbig #50 üzenetére

    A telefon jelenleg utazik vissza Kínába...

    Az akkuidő vállalhatatlanul alacsony, előfordult, hogy egy 12 órás időszak alatt kétszer kellett rátölteni powerbank-ról. Ezután, az akkuidő kijelzése úgy változott, hogy kb. 20-22 óra alatt 100%-ról 75%-ra, majd 10 perc alatt 75%-ról 0-ra és a telefon kikapcsolt. Ráadásul, valami mókolt android volt rajta, így az akkuteszter programok nem fértek hozzá az egyes alkalmazások fogyasztásához - még a képernyőidőt sem jelezte ki és ki sem lehetett szedni belőle sehogyan sem - , tehát azt sem lehetett megmondani, mi zabálja az áramot.
    A banggood-ról rendeltem, leleveleztem, megy vissza, küldenek helyette értékegyeztetéssel egy Xiaomi Redmi Note 4-est. Sajnálom, mert jópofa kis telefon volt, jó volt kézbe venni, de - legalábbis az én példányom - használhatatlan. A banggood-on a vásárlói értékelések 10%-a erről szól, érdekes módon a 90% meg van elégedve vele, így csak a változó gyártási minőségre tudok gondolni...

  • watchfun

    tag

    Üveget én is rendeltem hozzá, meg is jött, de közben elkerült a telefon a háztól. Valakit nem érdekel egy Leagoo T5-re való tempered glass, bontatlan, hungarocell dobozában, törlővel, 1 doboz sörért cserébe? Bp. XV.XIV.X. kerületi átadás, postát már nem éri meg, ha itt adom fel drágább mintha berendeled Kínából (ami amúgy agyrém)

Új hozzászólás Aktív témák