Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aureal #97 üzenetére

    Hú katonaságról van történetem bőven.

    Régi családi ismerőssel esett meg. Hát elkerült a katonaságra. És hát ugye levelezett a csajával, de valahogy válasz sosem jött. Ő meg mozigépész meg hiradós ilyesmi volt. Sosem volt ideje foglalkozni vele. Aztán egyszer véletlen megtalálta valami irnok is a csajba volt habarodva, így hát az ő leveleit nem is továbbította. Úgy szedték le az emberről, mikor már igen kék volt a feje. Két hét fogdával megúszta.

    Nagybátyám meg Hegyeshalomnál volt határőr vagy két évig. Mesélt sok cifra dolgot akkoriban. Még a 70-es évek. Aszondja ott járkált a határon a sok hülye, ők meg már majdnem lelőtték.
    Meg amikor éjszaka télen jött a riasztás, hogy határsértő és három napig szívtak kint a határban hóban jégben. Nyáron meg külön figyelmeztették őket, hogy nem minden ember ami zörög és szuszog. Hát nem, a sünire sokszor elhangzott, hogy állj! Ki vagy? felkiáltás!

    Én őszintén sajnálom hogy nem voltam katona, az érettségi miatt lecsúsztam az utolsó menetről, akik már csak fél évre vonultak be, de sokakat két hónap után elzavartak azt kész. Nekem meg estin osztálytársam főtörzsőrmester volt a Hiltonban, alias Petőfi laktanya, ruhatár. Azt mondta, hogy jössz hozzám dolgozni :D

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák