Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz icecave #9 üzenetére

    Főleg, hogy a csavarmenet valószínűleg csak azért került arrébb, hogy az iPhone 6 és iPhone 6S alkatrészek ne legyenek kompatibilisek egymással. (ahogyan mindig is volt, minden generációra vonatkozólag visszamenően.)

  • Navaren

    aktív tag

    válasz icecave #9 üzenetére

    Úgy általánan a legnagyobb baj az Apple kütyük körül szerintem pont ez, amit mondasz.
    A bolhából elefánt effektus.
    Legyen az apró feature (lsd. facetime, "picit" túl lett marketingelve, mert valljuk be, a videotelefonálás már valahol a Nokia 6680 óta létezik), vagy tervezési hiba (lsd. "antennagate", nem az iPhone 4 volt az első, és nem is lesz az utolsó, amelyik egy tervezési baki miatt hajlamos eldobni némi térerőt egy szerencsétlen fogáspozíció miatt).

    És erről tényleg maga az apple tehet, évről évre annak ellenére, hogy talán vitathatatlanul összességében jó kütyüket (és szolgáltatásokat!) csinálnak, a cégről kialakult imázs miatt azonban valahogy muszáj többnek mutatni a terméket, mint ami (teljesen feleslegesen, tenném hozzá), amin aztán elcsámcsog a nemzetközi objektív(nek látszani akaró) szaksajtó - tisztelet a kivételnek, és az androidos közösség is.

    Ez az effekt szüli az ilyen híreket is, mint ez. A legkisebb info-morzsa is jelentőséggel bír egy iPhone modellnél, holott nyolcadik éve tart ugyanaz a séma az iPhone modellek dizájnfrissítése körül.

    Remélem, nem bántok meg ezzel senkit sem, de érdemes megnézni egy tipikusan iPhone-nal foglalkozó hírportál vagy blog némelyik hírként tálalt bejegyzését (nevet most direkt nem mondanék). Őrület, hogy másfél oldalt tudnak írni negyvenezer felkiáltó jellel olyan dologról, ami normál esetben egy másik telefonnál soha nem kerül szóba, mert annyira lényegtelen.
    Én nagyon szeretem a telefonom, elég jól hozzám nőtt az évek alatt, de ettől a dologtól, amit Te is mondasz, én is a falra tudnék mászni.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák