Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #112 üzenetére

    Ez így érthető.
    És igazából erre én se mondanék mást. Lehet, hogy nagyon összemostam a kettőt. Nyilván az NV előnyét a HPC-nél értettem én is. CPU fronton meg valóban így van.

    Megkockáztatom amúgy, hogy sok eseteben még hosszú távon sem jönne vissza a portolás költsége. Egyszerűen k*va magasak az sw költségek... meg a hozzájuk tartozó átállási/üzemeltetés-módosítási költségek.

    Ha meg mégsem lenne így drágább és X éven belül behozná az üzemeltetési költség, valóban az is egy ilyen setup, amit 10-ből 9-szer nem vállalnak fel tök egyszerű okok miatt.
    Egyszeri rohadt nagy költség vs sokéves, apró visszahozása. Cserébe egyszeri rohadt nagy kockázat.
    Hiába jön ki a matek. A nagy feladatnak és utána mondjuk 10 évig minden másnak is stimmelni kell, hogy ezt így kiadja.
    Az már csak bónusz, hogy a döntéshozók sem biztos, hogy ilyen távban gondolkodnak/felelősek valamiért.

    A desktop szerintem el fog indulni és jön majd a henger. Régi x86 PC-sként sem érzek semmi pótolhatatlan veszteséget a nosztalgián és a megszokáson kívül ha ez megtörténne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák