Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz 8th #195 üzenetére

    Itt is tiltott, ehhez képest mindenki elégeti, kiviszi az erdőbe, bedobja a tyúkudvarba. Itt mindenkinek is van szőlője, mi történik a venyigével? Megoldják, ahogy az átkosban is, vidék vidékibb részei valami elképesztően rugalmasak, de nem csak a lakók, azok is akiknek ezzel foglalkoznia kéne. Pont ezt szeretem benne, emiatt nem költöznék soha városba, a hányinger kerülget tőle, inkább megpusztulok a szakmámban harmad fizetéssel az Isten háta mögött.
    Persze akármit nem lehet égetni, de a lemetszett gallyakért nem fog senki szólni, akkor se ha tilos. Működik egyfajta harmónia és józan paraszti ész, én elviselem a szomszédot ha a gallyait tüzeli, ő elviseli az enyémet, jin jang. Ő kihívja a rendőrt, ha kanapét gyújtok fel, én is kihívom őrá ha kanapét akar elégetni. Baromi jól működő önfenntartó rendszer.
    Minél nagyobb egy település, minél többen lakják, minél urbanizáltabb, annál jobban elszaródik ez a része.

    Egyébként elektromos fűrész nem drága, össze kell vágni aztán odaadni olyannak aki fával fűt. Meg lehet oldani ezt is, magyarok vagyunk végtelen nagy találékonysággal.
    Akinek kertje van azt gondoznia kell, ahhoz meg kellenek alapvető szerszámok. Egy fűrész alapvető. És akkor nem kell ágdaráló, az ágdaráló nem alapvető amúgy se, az errefelé sznob szerszám inkább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák