Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Egon #183 üzenetére

    Azt várom, hogy el lehessen beszélgetni a témát. bambanő amit csinál, jóideje, az pszichológust kíván. Minden felé érkező jelet áttranszformál, önigazol, marad a burkában, a nagy vitagép-hírt egóhízlalásra fordítja, de komoly pszichológiai kórkép húzódik a jelenség mögött. Tudom, beleugatás, el kell fogadni, stb. --- vagy nem. Leírom neked is: a kutya nem szólt hozzá. Azt is elismétlem, hogy a feleslegességről írtam, nem a szükségesről. Nyilvánvalóan nem saját kézzel faragott bútorok között faizzóval világítva, tv-t fatávirányítóval üzemeltetve éljük mindennapjaink.
    Azok az esetek késztetnek visításra, mikor valaki várja a magát szakembernek hazudó és hirdető kontárt, stresszel, fizet is érte nem keveset, majd egy igénytelen vagy más szájíz indukálta munka okán kürtöli tele a fél netet, hogy hát ez nem jó. Ami minimális önképzéssel elkerülhető lett volna. Az életszerűségeket értelemszerűen is figyelembe véve. Sok ilyen van, rengeteg ilyen van. Nem tudok együttérezni velük, nem is akarok. De ha akarod napokon át is elbeszélgethetnünk egymás mellett, ha akarod, érted. Nem érzem, hogy marhaság lenne.
    Igen, én pont az a tenyeres-talpas tipus vagyok, aki szerint a billnyomogatás nem munka, megtaláltál.

    El van fogadva, mindvégig vitán felül állt, ami látható is, szerintem, de miből lenne vita, ha ezt beismernéd? Így kell ennek lennie.

  • totron

    addikt

    válasz Egon #186 üzenetére

    A referencia kell, de mi van azzal, ha meló közben eltűnik? Sok megrendeléssel zsonglőrködnek, te meg könyörgőre fogod, mert nem bírod már a felfordulást és legtöbbször felár a vége. Nem kizárólag ők dolgoznak, de lásd ezt a kérdésem és lásd a várólisták hosszúságát is. Ezekből lehet válogatni.

    A totál antitálentumok nyilván kiesnek a szórásból, de rendszerint nem is ők nyivákolnak, ha megfigyeled! Azok teszik, akik jobban tudják vagy tudhatták volna jobban is (szerintük vagy ténylegesen akár) de mégsem azt választja, mert ha szolgáltatást rendelsz magad alá, az felemel, kinyalódik a segg, emelkedik az egó. Ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt az egó elvárja vagy a munkadíj tükrében elvárható lenne, kész is a balhé, sokszor jogosan. Mégsem akarta megspórolni magának.

    Kis presszió, ráutaltság nem árt, a tapétázásról ugyanezt gondoltam - meg lehetett lépni, jó is lett. A mérlegelés a lényeg: ami nem a te világod, arra tudsz-e érdemi embert találni, a többit leírtad.

    A kert- és vegyszer témához túl bio és túl paraszt vagyok, de tudomásul veszem, hogy léteznek hivatásos kertészek. Ha meg tudtok egyezni és nem érzed idegennek a keze munkáját, akkor király. Mondjuk a vegyszer így sem király, mindegy.

    A tenyeres-talpas irónia volt. De annyi azért igaz, hogy túl sokáig történt túl sok minden a képernyő virtualitásában. Be lehet sokallni belőle.

Új hozzászólás Aktív témák