Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz totron #184 üzenetére

    Azok az esetek késztetnek visításra, mikor valaki várja a magát szakembernek hazudó és hirdető kontárt, stresszel, fizet is érte nem keveset, majd egy igénytelen vagy más szájíz indukálta munka okán kürtöli tele a fél netet, hogy hát ez nem jó.

    Most erre mit mondjak? Máris másképp hangzik, mint a "ki az a hülye" kezdetű soraid. Viszont azt gondolom, kellő odafigyeléssel elkerülhetők az ilyen szituációk (nekem is volt már "szerencsém" kontárral összeakadni: azóta általában nem fogadom el akárki ajánlását: látni a akarom az illető által végzett, referenciaként szolgáló munkát: ha tetszik, hívom, ha nem tetszik, keresek mást). Azt gondolom, hogy nem kizárólag kontárok dolgoznak az építőiparban, és bár sok esetben kihívás, azért lehet találni jó szakembereket, akár megfizethető áron is (bár ez egy újabb kihívás).

    Ami minimális önképzéssel elkerülhető lett volna. Az életszerűségeket értelemszerűen is figyelembe véve.

    Vagy nem. Ezen munkák többségéhez kell némi kézügyesség, az vagy megvan, vagy nincs. Nyilván lehet valamennyit fejlődni gyakorlással, de nem biztos hogy mindenki hajlandó mondjuk elcseszni 1-2 szoba tapétázását, mire belejönne. És ez tök életszerű.
    Nyilván vannak szélsőségek, amelyek tényleg kiverhetik a biztosítékot (pl. ha valaki egy villanykörét se tud/hajlandó kicserélni), de ezt azért ritka szerintem. A magam részéről némi villanyszerelés azért belefér, a gyengeáramú hálózatot is összeraktam itthon annak ellenére, hogy igazából nem nagyon értek hozzá, de pl. burkolni, tapétázni biztos nem fogok (és még jó pár más melót sem).
    Visszaolvasva, látom a kertész volt az egyik kardinális pont, ami kiverte a biztosítékot pár embernél. Egy évig nyírtam a füvet, de nem volt szórakoztató: nyűgnek éltem meg. Fentebb nem írtam, ezért félreérthető volt: havi 15K-t fizetek a kertésznek. Ezért eljön hetente lenyírni a füvet, évente kétszer megmetszi a bokrokat (kb. 30 méternyi fagyal sövényem van, aki nyírt már ilyet, tudja mekkora szívás). A múltkor kértem hogy gyomirtózza le a gyermekláncfűt, ami nagyon kijött a kert egyik részén. 3K-t kért érte, azt hittem rosszul hallok. 3K-ból kis túlzással a boltig nem jutottam volna el mindent beleszámolva, hogy megvegyem a szert (idő, benzin, stb.). Szóval lehet így is.

    Igen, én pont az a tenyeres-talpas tipus vagyok, aki szerint a billnyomogatás nem munka, megtaláltál.

    Végülis sokféleképpen lehet definiálni a munkát. Szerintem ami GDP-t termel, az munka - ha nem akarod, nem érted.
    Végszóként annyit mondanék, hogy az alap kérdés vonatkozásában sokféle szempont létezik, amelyek jelentős része akár még objektíve is elfogadható (nem is beszélve a szubjektív szempontokról, amelyek sok esetben szintén tolerálhatók), nincs objektív "igazság" a kérdésben, és mivel láthatólag fikarcnyit sem közelednek az álláspontok, valamint kb. minden le lett írva a témában, a magam részéről itt fejezném abba.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák