Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz veze #53 üzenetére

    sokáig falun laktam, a közvetlen szomszéd vállalkozó volt: utánfutókat gyártott... hallottuk eleget a flex hangját, de soha nem zavart :K valahogy oda-vissza tolerálva volt minden az utcában, soha nem volt konfliktus abból sem, ha valaki pl vasárnap délután nyírt füvet... lehet, hogy csak akkor volt rá ideje, miért ne tehetné?

    ...panelban ami viszont gáz: otthonról melóztam 2.5hónapig, miközben vigyáztam a 3éves fiunkra... be volt állva a napirend, hogy 11:30-11:45 körül ebéd, utána meg alvás... 12:00kor nekiálltak a szomszéd lépcsőházban a klímások és szó szerint 1 órán át vésték a betont 1-2 perces szünetekkel :W mire elaludt volna, rákezdtek, persze felébredt és félt, mert remegett az egész épület... abbahagyták, lenyugtattam, visszaaludt volna és megint elkezdték... ezt így 1 órán át... az ilyen barmoknak szívesen átnyomnám a fején a fúrószárat :W és valószínűleg nem csak minket zavart, mert a közvetlen közelben 4-5 olyan családot tudnék mondani, ahol páréves gyerek van (csak a mi lépcsőházunkban: ahol fúrtak/véstek, valószínű ott is van pár)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Eastman

    őstag

    válasz veze #53 üzenetére

    Aki ilyet állít az vagy soha nem élt ilyen helyen, vagy maga is tudja hogy nem igaz, csak valami egyéb motiválja arra hogy ilyeneket irjon...

    ??? :((

    Kis ókuláddal látod az ország összes családi házát, az összes szomszédi viszonyt? Ne szomoríts el!

    Amikor kertesbe költözik valaki...

    És ha oda születik? Évtizedek óta ugyan ott él? Akkor ki áraz be mit?

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • mephi666

    nagyúr

    válasz veze #56 üzenetére

    inkább az ország térképén való elhelyezkedés, az áraz legjobban: itt kecskemét 20-30km-es körzetében 20millió alatt falun egy lepukkant 100m2-es kádárkockát se kapsz... déli határ mellett meg 10millió alatt láttam szép állapotú 2szintes házat :U városban meg családi ház? születni kell bele kb... nagyon elszálltak mostanában az árak... amennyiért 12éve 35m2-es lakást vettem, annyiért most kb egy garázst kapsz... ami még járható út errefelé, az a tanya... csak hát erősen kompromisszumos: onnantól minimum 2 kocsi kellene, felejteni kellene a kábeles szélessávú netet meg lemondani a kényelem egy részéről... arról nem is beszélve, hogy ismerősünk most költözött nemrég tanyára családostól és pár héten belül kirámolták őket teljesen... (férjének az összes munkagépét vitték) :U ...egy falu ennyiből más, ahol jobb környéken kölcsönösen figyelnek egymásra a lakók és ilyen nem következhet be

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Eastman

    őstag

    válasz veze #65 üzenetére

    Szerintem Te a #44-re válaszolgatsz folyamatosan... :U

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • 8th

    addikt

    válasz veze #196 üzenetére

    Oké. Komposztáld el nekem lécci a 5+ cm átmérőjű orgona bokor ágát vagy a dupla akkora szárát. Olyan keményfa mint az akác.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz veze #206 üzenetére

    Ezt (meg)értem, a lényeg ott van hogy akkor - a legnagyobb egyetértésben - csakazértis el kell égetni, akkor is ha jogszabályba ütközik, akkor is ha szennyező mint a **** (tegye mindenki a szívére a kezét, az ősszel legallyazott zöldhulladékot szárítja egész télen hogy szépen, füstmentesen égjen?).

    Miközben sok helyen van zöldhulladék-szállítás (ha nincs, lehetne verni az asztalt az önkorinál), még mindig el lehet vinni hulladékudvarokba (ha már olyan nagy összeborulás van falun, biztos tud valaki utánfutót kölcsönadni), ezer megoldást lehetne erre találni. De nem, dafke elégetjük, jó vót az úgy régen is.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz veze #208 üzenetére

    Ha 5 ember pisál egy medencébe, akkor invalid az a védekezés, hogy rajtam kívül még 4 pisál bele, nekem is szabad, hanem a tockosokat sorban mindenki megkapja és sorban 4-3-2-1 majd 0 ember pisál a medencébe.

    Én értem a szegénységet, de szeméttel tüzelni, avart égetni csak kis részben pénzkérdés. Lustaság, alacsony IQ/EQ, stb.

    Van ott tarlóégetéstől kezdve minden..persze azt szabad
    A tarlóégetés tilos, engedéllyel lehet, talán még fizetni is kell érte / támogatás-megvonással jár.

    az égetés egyszer büdös, a komposzthalom meg hetekig
    3 db köbméteres komposztálóm van és zéró szaga van. Évente egyszer van minimális szaga, amikor ki van nyitva-átrostálva.

    elég sok embert ismerek a faluban, de egynek sincs ágdarálója. Az elmúlt 50 évben nem volt rá szükség.
    Ez a 21. század, akinek kertje van, az vagy vegyen egy metszőollót vagy egy ágdarálót (vagy legyen pénze vagy ne legyen lusta), vagy a lakótelepen is vehet lakást, ott nem lesz ilyen gondja. Nem kötelező kertesben lakni, de ha mindenki belefüstöl a levegőbe, abból baj van.

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz veze #211 üzenetére

    Eleve fával füt..( neszenekedlégszennyezes) mert olcsobb, nem is kicsit.
    Ez nem baj, én is azzal fűtök. Ha tiszta, száraz fával tudsz fűteni, és tudsz tüzelni, az fél siker. Egy fél gázterv árából pedig olyan külső légbetáplálású, koromégetős kandallót tudsz beépíttetni, ami keveset kormol és eleve a jobb hatásfok miatt kevesebb fa kell. Van olyan ausztriai betét, amit ott még akkor is engednek használni, ha szmogriadó van, ez sokmindent elmond.
    De ha egy Yotul kályhát veszel, az is már alapból -10-20% fa és az is korommentesebben ég.

    A mélyszegénységet most hagyjuk, de feljebb menve egyre több alternatíva van a fatüzelésre is, ha van IQ/EQ.

  • #89309696

    törölt tag

    válasz veze #211 üzenetére

    Szerintem semmi nem eszi meg a diólevelet, de a tiklábak elkapargatják és elrohad, mondhatni komposzt.
    Tyúkot tartani amúgy jó dolog, nem drága, nem nagyigényű, nem büdös, nem hangos, 10 darab tyúk (nem kell kakas) és a zöldhulladék, konyhai hulladék sorsa el is van intézve. Cserébe ad tojást, néha húst is. És viccesek, annyira békések és nyugodtak, a tudatlanság boldogságában kapirgálnak, pak-pakolnak és csapkodják a földet a csőrükkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák