Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Noukoum #10 üzenetére

    A másik ember anyagi helyzetét mindenki meg tudja érteni és azzal nincs is probléma hogy kis pénz kis foci. De a 2 év garanciával, mindenféle rendes védelmek nélkül tényleg nem sokra megy az ember, ennyire kell az "új termék" illat? Csak mert pont ha spórolni akar az ember akkor türelmesen meg várja hogy használt piacon a keresett kategóriában minőségi terméket tudjon venni. Attól még hogy 3 évig járt valaki gépében az adott mondjuk seasonic táp attól az még akkor is minőségi anyagokból lett összerakva...
    Persze vannak olyan alkatrészek amiknek a beszerelésekor szét lehet barmolni úgy a dolgokat hogy nem mindig jó a használt változat, de a táp pont nem ilyen.
    Értem én hogy nem mindenki érthet mindenhez, de az viszont elvárható érettségizett emberektől hogy megtalálják hogy hol érdemes valamit megkérdezni, még akkor is ha laikusok vagyunk az adott témában.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #29 üzenetére

    Én is jeleztem hogy nem minden alkatrésznél járható út a használt piac. De a tápoknál ha nem nyúlkált bele a gazda akkor azért meglehetősen kicsi a kockázat. Persze vannak csodabogarak(aggregátor? most komoly?), de nem lehet mindig a legrosszabb eshetőségből kiindulni. Bőven kellő biztossággal kijelenthető hogy azért aki minőségi tápot vesz azok nagyon nagy része az előzetesen tervezett korlátokon belül fogja használni.
    Na persze lehet mondani hogy bort iszom és vizet prédikálok, miután EVGA platinum tápot használok, de ehhez hozzátartozik hogy 50%-os akció volt belőle, tehát ezen termék esetében a használt piaci áron tudtam saját névre szóló garival venni terméket. Amúgy nem vettem volna 80k-ért tápot.
    De a kulcs az hogy mindig tájékozódni kell, mert meg lehet találni át-értékben a jó ajánlatokat, nem kell mindig az "új mindig jobb" Barney Stinson féle villogásnak bedőlni. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #31 üzenetére

    Pontosan az összehasonlításoddal van a gond. Ha mind a két alkatrész azonos minőségű az adott kategóriában, akkor igazad lenne, de itt fentebb is arról értekeztek jó páran hogy hiába ad a gyártó pénzbeli garanciát, nincs mögötte hitelesség arra hogy a gépedet megvédi, így a "másfajta problémákra cseréljük" gondolat meneted hamis, mert a totális kár az nem "másfajta probléma".
    Pláne ha épp valaki homeofficeozik és az egyetlen pénzkereseti eszköze kiesik az időből, na olyankor nem mind1 hogy a használt piacon vett minőségi táp előző tulaja gondatlan volt és tönkrement a táp, vagy a vacsiúj, de nem megfelelő védelmekkel ellátott táp bekakukkolása miatt a teljes gépet cserélni kell.
    Míg a használt piacon ugyanazért az összegért kapott, de minőségi tápnál, jóval kisebb az esély, még úgy is hogy nem tudod az előéletet, mert alapvetően az előélet során elenyészően ritkák az általad vizionált esetek.
    Tehát nem valós dilemma ezt kockázatként szembe állítani a biztonsági kérdésekkel.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #32839680 #34 üzenetére

    Én is ezen gondolatok mentén építettem munkaállomást, csak esetemben eleve a 2 GPU-s, izmos procival szerelendő konfig miatt kell a nagy tápegység hogy kényelmes tartalékkal fusson, így eleve a 35k körüli árkategóriában nézelődtem, aztán szembejött a még minőségibb lehetőség akcióban a teljes konfig árához képest belefér különbséggel, 10 év garral. Alaplapot is inkább hosszabb távra választottam, hogy ezt a két egységet a végleges összeszerelés után tuti ne kelljen módosítani.
    De procit, VGA-t aszerint néztem hogy majd 2 éven belül cserélem. Aztán meglátjuk mit hoz a jövő. de alapvetően akik úgy vesznek gépet hogy majd szépen mindent cserélni fognak vetésforgóban általában a legkényesebb elemeket amik teljes szétszedéssel járnak és még drágák is, nem szokták módosítani.

    ˙>(#33) Reggie0
    Még mindig látványosan kerülöd azt, hogy ha a gyártó az újonnan vásárolt alkatrészedre nem vállal egy védelmi kategóriát (nem hirdeti), akkor abban az értelemben nincs alapod azt meglévőnek értelmezni. Így nincs olyan dilemma/versenyeztetés hogy "védelem minősége", mert a "0" és a vállaltan "meglévő" az nem ugyanaz a kategória.
    Ez olyan, mintha egy táp nem kapja meg a nemzetközileg hitelesített 80 plus jelzést, Te akkor is úgy veszed mintha minden táp 99%-os hatásfokkal üzemelne?
    Azt senki soha 1 percig sem írta hogy az olcsóbb táp esetén garantált az elhalálozás. Soha senki sem állított ilyet, nem kell ilyet beleadni a másik szájába. Én is hajtottam 4 éven át Codegány tápot a saját házában, aztán néztem nagyokat amikor elfüstölt a proci alaplap kombóm, majd rá lett mérve a tápra és kiderült hogy nem tudja a pontosan tartani a feszültség értékeket, pedig hát "x év garral hirdette a gyártó az új terméket". Hosszú idő alatt szépen kinyírta az alapot és ott még a különböző védelem "minőség" nem is játszott. Persze ez a probléma nem került volna elő ha a gari idő lejárta után nem sokkal, mondjuk 3 év elteltével leselejtezésre kerül a gép és másik konfig+táp kerül használatba. Na akkor én is pislognék hogy "minek a minőségi táp, hát az olcsó tápom is vígan hajtotta a gépemet éveken át".

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #38 üzenetére

    A statisztika alapján az olcsóbb tápok esetében nem csak a név miatt olcsóbb, hanem mert kihagyják belőlük a megfelelő védelmeket. Nem csak a csomagoló dobozon nem szerepelnek, hanem tényleg nem olyan az anyagösszetétel. Ahogy a cikkben is írták, pontosabban írták hogy nem szerepel a specifikációban.
    Valóban, az 1kW-os teljesítményű tápok esetében ELISMEREM hogy a 40 és 80 ezres árcédula között már csak a márka és a hozzátartozó kapcsolt szolgáltatások a különbség, de a 25 és 40 közötti termékek között a minimumra méretezés, a silányabb anyaghasználat ütközik ki.
    Ugyanez van az alacsonyabb teljesítmények esetén, csak ott nyílván nem 25 és 40 között indul a szórás...
    Egyszerűen van egy minimális szint aminél olcsóbban nem lehet rentábilisan, felelősséggel, megfelelő szerviz szolgáltatás fenntartásával árulni ezeket az alkatrészeket. Villamosmérnök gyakornokként nap mint nap látom a szakterületemen hogy alig 10-20%nyi extra befektetés hosszabb távon megbízhatóságban mennyi különbséget jelent. Vannak minimális keresztmetszetek amiknél ha alább adunk, ugyan kétségtelen hogy el fog indulni, el fog ketyegni x óráig, még az is lehet hogy ha nem használjuk ki a rákötött teljesítményt és nem jön hálózat irányából galiba nem vesszük észre a dolgot. De amint jön egy olyan kiugrás ami átlagos felhasználásnál is megjelenhet bármikor jöhet galiba.

    Az hogy csak én álltam le veled vitatkozni, azt meg arra vezetem vissza hogy a többiek már megunták hogy mindig, mindig, mindig jön valaki a tápos témákban akinek újra és újra el kell ezeket magyarázni. Meg mert az én hszemre reagáltál annak ellenére hogy fentebb többen is hasonlóan vélekedtek.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák