Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Nem ártana egy kérdőjel a címbe, még készpénznek veszik az emberek. ;)

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz joey04 #10 üzenetére

    Csak én gondolom úgy, hogy egy új, az elődöktől nagyon sokban eltérő OS-nél a gyári UI messze nem a legfontosabb dolog? :F
    Egyébként az istenített Android gyári felülete is gyenge átlagos, gyakorlatilag minden új, gyártói felület nélkül piacra dobott androidos készüléknél erősen hiányolják a Sense, vagy akár a MOTOBLUR szintű UI-t.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #15 üzenetére

    Biztos, hogy valamennyire a Zune HD-hoz fog hasonlítani, tehát ezek valami kísérleti UI képei lehetnek. Semmiféle hivatalos infó vagy megerősítés nincs, teljesen fölösleges találgatni, illetve ez alapján tömjénezni vagy temetni a WM7-et.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #18 üzenetére

    Beszélsz össze-vissza. :D
    "Telót" nem gyárt a MS, csak OS-t. Az OS feladata nem elsősorban a legcsicsásabb UI bemutatása, hanem egy olyan platform biztosítása, amin gyorsan futhat a legjobb UI is.
    Engem igen kevéssé érdekel, milyen lesz gyári állapotban a WM7 felülete, sokkal inkább az, mit lehet belőle kihozni, és mennyire támogat előremutató dolgokat. AMi szinte már biztos, az a vektor alapú grafika, ami egy kiváló ötlet, és az újnak mondható Android se tud ilyet, így küszködhet a különböző kijelző felbontásokkal.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #23 üzenetére

    Két teljesen különböző üzleti modellt keversz.
    Az Apple saját hardverrel árul saját OS-t, az OS-t nem nem adja másnak, sőt, megpróbálja viszonylag zártan tartani.
    A MS és a Google OS-t ad hardver nélkül, és ha készítenek is saját készüléket (amit én nem tartok jó ötletnek ebben az üzleti modellben), nem azon fog múlni a platform sikeressége. A lényeg pontosan az, hogy – bizonyos határokon belül – szabadságot adnak a készülékeket gyártó partnereknek, így sokkal nagyobb választékot kínálva, mint az Apple. Van kisebb és nagyobb kijelző az iPhone-hoz képest, van QWERTY, van gyorsabb és lassabb HW (bár WM7-től lesz minimum követelmény). Ugyanez vonatkozik a felhasználói felületekre. A partnerek pozícionálási lehetősége gyakorlatilag a HW-UI kombinációból áll. Tehát a HTC a Sense UI-val is eladja a készüléket, nem csak a hardverrel és az OS-sel. Ugyanígy él (vagy nem él) a lehetőséggel a Samsung vagy a Motorola.
    Éppen ezért nyilvánvaló marhaság az az állításod, hogy a MS-nak olyan rendszert kell összehoznia, mint az iPhone. Pont a fordítottja igaz, olyasmit kell összehoznia, mint az Android, csak jobban átgondolva, hosszabb távon folyamatosan csiszolható módon. Ahol az első pillanattól kezdve az a fő szempont, hogy a partnerek a lehető legkönnyebben és legmélyebben szabhassák testre a UI-t, és ahol a szoftverek fejlesztése/portolása a lehető legegyszerűbb.
    Maga a gyári UI mellékes, annyi fontos, hogy kb. olyan szinten legyen, mint az Android 2.0, tehát ha egy partner úgy dönt, nem ad hozzá semmi saját cuccot, akkor is tűrhetően használható legyen.
    Az iPhone-féle egyentelefon/egyen-UI megölné a sok partneres üzleti modellt, és nem csak a WM esetében, hanem az Androidnál is. Képzeld csak el, hogy a sok különböző készülékes WM palettán is megörténne az, ami a 3G vs. 3GS esetében, azaz a 3-szor erősebb hardveren is ugyanazt a primitív UI-t kellene futtatnod (4x5-ös rács tök egyforma méretű és formájú ikonokkal), és sok játék/szoftver csak azért nem lenne csili-vili verzióban, mert a gyengébbik HW nem bírná.
    A fentiek miatt kifejezetten jó ötletnek tartom a WM6.5.x megtartását a középkategóriában, és mellette a WM7 prémium pozícionálását. Jelen piacon ezzel olyat tudsz kínálni, amit senki más nem (feltéve, hogy alap szoftveres átjárhatóság lesz, tehát csak kevés módosítást kell végezni egy WM7-re írt programon/játékon ahhoz, hogy butítva fusson WM6.5.x-en is).

    Ha elolvasol egy új Android készülékes tesztet, ahol nincs gyártói UI, minden külföldi oldal azonnal felrója, hogy a Sense vagy a MOTOBLUR azért mennyivel jobb. Mondom JOBB, tehát nem arról volt szó, hogy nem használható. Úgy tűnik, ez csak neked blődli, mindenki másnak evidens. ;) Ugyanis itt sem cél az egyforma, egysíkú UI, a gyártóknak adott a lehetőség, hogy mást (akár általában jobbat, akár specifikusabbat) készítsenek.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz AS #25 üzenetére

    A Zune HD kiváló példája annak, hogy a saját HW-SW alapú üzelti modellben milyen készüléket kell csinálni. A Zune HD egy az egyben az iPod Touch S verenytársa, azonos startégiával.
    Az iPhone és a Windows Phone viszont két erősen eltérő üzleti modell. Aki telefonos Zune HD-t vár az MS-től, az nem érti a lényeget. Ilyet majd a HTC, a Samsung, az LG, a Toshiba és az Acer fog csinálni.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #38 üzenetére

    Teljesen másról beszélsz, mint amit én írtam. Senki nem gátolja, hogy iPhone-szerű (szerintem már egyre elavultabb) menüt dobjon bármelyik gyártó a WM alpú készülékére (akár 6.5, akár 7-re).
    A vásárlói igények kielégítése a készülék gyártók feladata, ők állnak közvetlen kapcsolatban velük. Az iPhone esetében az Apple készülék gyártó is, így az OS mellett közvetlenül az ő felelőssége a felhasználói élmény. A Google és a MS esetén ez nem így van, az ő feladatuk, hogy minél egyszerűbben és olcsóbban tudják testre szabni a készülék gyártók a felületet.

    Mitől lenne egy MS mobil OS "iPhone-féle", ha pofásabb UI-t kap? Szerintem tök értelmetlen, amit írsz.
    Nem zártam ki teljesen a MS saját telefont, de a partnerek fölösleges szívatásának tartom. A Google megengedheti ezt magának, mert ingyen adja az OS-t, a MS meg nem. Ennyi.
    A Google-nek meg nem az "iPhone-t követő" (WTF?) mobil OS a biznic (vagy szerinted mi a "mekkora biznisz" egy ingyen osztogatott, magas ráfordítást igénylő OS-ben?), hanem hogy még egy vagon konzumidiótára rá tudja erőltetni a webes szolgáltatásait, ahonnan valójában jön a pénz.

    Tulajdonképpen áruld el, hogy a divat fikázáson kívül pontosan mi a gond a WM6.5-tel, mit kellene rajta javítani? Mert mindenki mondja, de eddig összesen 2-3 értelmes érvet láttam, amik egyelőre nem durva gondok a mindennapi használat során. Vegyük kiindulási alapnak a HTC HD2-est, ami a jelenlegi kínálat csúcsa, és az ajnározott iPhone közvetlen ellenfele WM oldalról (Androidból mit vegyünk az összehasonlításba, amit már legalább be is mutattak? Hero-t? Moto CLIQ-et? LOL).

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #41 üzenetére

    Én csak azt szeretném, ha nem kevernénk a dolgokat.
    A WM 6.5 gyári UI-ja részben átlagos, másrészt gáz. A WM6.1 gyárija teljesen gáz. Ezzel kapcsolatban semmit nem kell bizonygatnod, de nem is erről beszéltem.

    Az Apple-Google párhuzamoddal kapcsolatban egy kérdés: Mit gondolsz, 2012-re milyen arányban lesznek a Google saját brand készülékek vs. a partner gyártók által gyártott Android alapú készülékek? Melyik fog több embert hozni az alkalmazás boltba és a Google webes dolgaihoz?

    "hogy azért lettek ezek a maszkok mint anno a touchflow, mert a htc a wm-re alapozott. csak rájött, hogy a wm kezelőfelülete egy nagy fos."
    A HTC valószínűleg arra is rájött, hogy az Android felülete se eléggé versenyképes, mert ugyanúgy megcsinálta rá a Sense UI-t... Valójában ez különbözteti meg a HTC-s Android készülékeket a Motorláktól, hiszen hardverben azonos áron kb. azonost tudnak alkotni a gyártók. Úgy tűnik, ezt hiába magyarázom. :) A gyártói "customization" igenis fontos eleme ennek az üzleti modellnek, és nem csak a WM-nál. Lehet, hogy eredetileg nem így volt kitalálva, de akkoriban az érintőképernyős okostelefon piac teljesen máshogy nézett ki. Mostanra a felhasználói réteg nem csak minőségében, de mennyiségében is sokat változott. Éppen ezért gondolom fontosnak a készülék gyártói felület készítés egyszerűségét, és kiemelt célterületnek a WM esetében, ahol nagyot kell fejlődni. Nézd meg, a HTC és a Samsung évek alatt hová jutott a WM UI átalakításában, az Androiddal pedig a HTC kvázi egy éven belül eljutott ugyanoda (persze a WM fejlesztések jó részét fel tudta használni). Miközben az teljesen egyértelmű, hogy a Sense alól kilógó dolgok pofásabbak a Hero-n, mint a TD2-n, tehát itt is van mit tenni. Én csak azt mondom, hogy nem helyes úgy beállítani, mintha az OS alap UI lenne a legfontosabb dolog, amit a MS-nak most kalapálni kell, pedig sok hozzászólásból itt és más témákban is ez jön le. Az Apple-nek ez ugyanolyan fontos, mint az OS más tulajdonságainak finomítása, hiszen ő HW+SW-t ad a szifonnal, mégse csinált szinte semmit a UI-val szinte 3 éve. Mondhatnánk, hogy persze, mert az mennyire jó, és hogy hardveresen csak 2009 júniusától van komoly változás, de az előbbi lassan idejét múlt lesz, a második pedig szintén nem hozott változást.

    Az se helyes meglátás, hogy a HTC mentette meg a MS seggét. Ki kötelezte rá? Ha WM készülékeket akart eladni a megváltozott paci környezetben, ezt kellett tennie. Ahogy megteszi az Android alapú készülékekkel is, mert úgy látja üzletileg helyesnek. És sokkal jobban jár vele, ha saját, differenciálásra sokkal alkalmasabb felületet készít, mint ha arra vár, hogy a MS csinál majd egy Zune HD felületet, ami aztán minden WM készüléken ugyanaz lesz, és a koreaiak ill. a kínaiak gyártják legolcsóbban a hardvert... Vagy te melyik Zune HD felületű WM készüléket vennéd? Ami 170e Ft a HTC-től, vagy ami 130e az LG-től, esetleg 100e vmi jobb kínaitól? Ez lenne a partnerek számára a perspektíva? A szájukba raknak egy UI-t, ők meg ontják alá a nagyon hasonló hardvert? Én továbbra sem így látom. Jól csinálja a HTC, de nem azért, hogy a MS seggét mentse, hanem hogy a sajátját bebiztosítsa hosszabb távon.

    Nem igazán érdekel, hogy a MS fog kihozni saját brand telefont, vagy nem. Ha én HTC vagy Samsung lennék, baromira nem örülnék neki, mert elsősorban tőlem venne el vásárlókat az, akinek fizetek az OS-ért.

    A Snapdragon gyilkos Tegra egy vicc, nem tudom, honnan vetted. Az ARM11 korszaka lejárt, az olcsó szegmensben is rövidesen fel fogja váltani a Cortex-A5 (c4c még az is jóval gyorsabb, méretben pedig hasonló). A mobile gaming szegmensben nyilván előnyös a még gyorsabb GPU, a többiben teljesen fölösleges.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz erdoke #43 üzenetére

    Úgy tűnik, mások is osztják a véleményem, sőt, Google telefon szinten is.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #45 üzenetére

    Tegnap mondta Steve Ballmer az Engadget Day-en:

    "There won’t be any Microsoft phone."

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #47 üzenetére

    Ahhoz az alkalmazott üzleti modellt alapjaiban kellene megváltoztatni, erről pedig egyelőre szó sincs. Talán a Google-nél belefér, bár partnerként inkorrektnek tartanám, de a MS a fizetős OS miatt ezt nem teheti meg.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz atike #50 üzenetére

    Ha értelmezve elolvasod a szöveget, illetve alaposabban megnézed a képeket, rájössz, hogy nincs is tárcsázó képernyő a WM7-nek tulajdonított képek között.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz 8nemesis8 #54 üzenetére

    Hasonló erejű hardveren nincs óriási különbség. Nézz meg pár HTC HD2 videót, az már a béta ROM-okkal is elég jól hasít.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz erdoke #49 üzenetére

    Jól gondoltam, a Google-nél se fér bele.

    Google's Andy Rubin, head of the company's Android development, would like to clear something up: Google is not in the phone-making business.
    ...Rubin, vice president of engineering for Android at Google, scoffed at the notion that the company would "compete with its customers" by releasing its own phone.

    ...
    "We're not making hardware," Rubin said. "We're enabling other people to build hardware."

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák