Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz erdoke #39 üzenetére

    mi wtf? mit nem értesz? :)
    apple gyárt os-t és hozzá telefont.
    google gyárt os-t és hamarosan hozzá telefont is.
    ebben az esetben szerinted ez mi ha nem az apple követése? vagy az android marketban szerinted nincsenek fizetős szoftverek? az hogy az alap os "ingyen" van és moddolható (apple is), ettől a termék felépítés még azonos. a kereket nem lehet újra feltalálni..
    az hogy te fikázásnak veszed az alapvetően véleményt, ez nem az én bajom. érdekes, hogy te is olyan vagy, hogy winmoról vagy jót vagy semmit. moonman esetében ezt már megszokta mindenki, de nálad ez furcsa.
    te is pontosan tudod (vagy pont nem), hogy azért lettek ezek a maszkok mint anno a touchflow, mert a htc a wm-re alapozott. csak rájött, hogy a wm kezelőfelülete egy nagy fos. ezen szerintem ne szépítsünk. amikor a wm os-t megalkották, nem úgy kezdték, hogy ez csak kernel és ezt majd mindenki szépen a saját arcára alakítja. arról van szó, hogy ezeket a touchflow, sense és többi kezelőfelületet a kényszer(!) szülte. és ez kinőtte magát, mert így alakult, a htc látta, hogy életképes. de az nem tudatos, hogy az ms így fejlesztette ki, hanem egyszerűen elavult már évekkel ezelőtt. és jött az iphone és akkor a többi wm-re alapozó gyártó belátta, hogy ha nem történik azonnal valami, temethetnek mindent. így születtek meg a htc féle maszkok többek közt. és erre kattant rá a htc sikerét látva a többi gyártó is ami a saját interfészének ráhúzását illeti a wm os-re.
    szerintem badarság azt mondani, hogy ez így volt kitalálva mert egyszerűen nem. más kérdés, hogy a wm-et szét lehetett úgy kalapálni, hogy erre a gyártók képesek.
    szóval ez nem fika, ez teljesen jogos kritika és igenis 2009-ben egy ms-től én elvárnám, hogy egy teljesen saját kernelhez tartozó korszerű és ergonómikus interfészt készítsen. az az ms szégyene, hogy ezt mai napig nem tudta megcsinálni. pont a zund hd mutatja meg hogy igenis mennyire komolyan képesek vérprofi módon valamit megalkotni, ha veszik az időt, fáradtságot és pénzt. azt pedig most sem értem miért vagy képtelen elfogadni hogy az ms idővel saját telefont fog kihozni? vagy nem akarod? aki ekkora ms b*zi, annak pedig inkább örülni kéne, hogy ez kijön idővel, ráadásul snapdragon gyilkos tegraval. nem tudom, te hogy vagy vele, de én várom:)
    és igen, az ms kb boruljon térdre a htc előtt és köszönje meg nekik, hogy megmentették a seggüket. mi ebben a divatfika? hidd el, semmi... csak te veszed személyesre, amit sajnos nem értek. én mindössze csak azokkal a dolgokkal szemben is tudok kritikus lenni, amiket amúgy szeretek. mert amúgy elég sok éve nyúzom az ms wm-et is, hogy tudjam, hogy jó dolog, de tudom igenis nagyon útálni és kritikus lenni vele szemben. a zune hd meg egy reménysugár, hogy még képesek valami brutálisan jót megalkotni. mindenük adott hozzá. de nagyon komolyan kell számolniuk az androiddal. hiba ha nem teszik.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák