Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Integra #41 üzenetére

    Én csak azt szeretném, ha nem kevernénk a dolgokat.
    A WM 6.5 gyári UI-ja részben átlagos, másrészt gáz. A WM6.1 gyárija teljesen gáz. Ezzel kapcsolatban semmit nem kell bizonygatnod, de nem is erről beszéltem.

    Az Apple-Google párhuzamoddal kapcsolatban egy kérdés: Mit gondolsz, 2012-re milyen arányban lesznek a Google saját brand készülékek vs. a partner gyártók által gyártott Android alapú készülékek? Melyik fog több embert hozni az alkalmazás boltba és a Google webes dolgaihoz?

    "hogy azért lettek ezek a maszkok mint anno a touchflow, mert a htc a wm-re alapozott. csak rájött, hogy a wm kezelőfelülete egy nagy fos."
    A HTC valószínűleg arra is rájött, hogy az Android felülete se eléggé versenyképes, mert ugyanúgy megcsinálta rá a Sense UI-t... Valójában ez különbözteti meg a HTC-s Android készülékeket a Motorláktól, hiszen hardverben azonos áron kb. azonost tudnak alkotni a gyártók. Úgy tűnik, ezt hiába magyarázom. :) A gyártói "customization" igenis fontos eleme ennek az üzleti modellnek, és nem csak a WM-nál. Lehet, hogy eredetileg nem így volt kitalálva, de akkoriban az érintőképernyős okostelefon piac teljesen máshogy nézett ki. Mostanra a felhasználói réteg nem csak minőségében, de mennyiségében is sokat változott. Éppen ezért gondolom fontosnak a készülék gyártói felület készítés egyszerűségét, és kiemelt célterületnek a WM esetében, ahol nagyot kell fejlődni. Nézd meg, a HTC és a Samsung évek alatt hová jutott a WM UI átalakításában, az Androiddal pedig a HTC kvázi egy éven belül eljutott ugyanoda (persze a WM fejlesztések jó részét fel tudta használni). Miközben az teljesen egyértelmű, hogy a Sense alól kilógó dolgok pofásabbak a Hero-n, mint a TD2-n, tehát itt is van mit tenni. Én csak azt mondom, hogy nem helyes úgy beállítani, mintha az OS alap UI lenne a legfontosabb dolog, amit a MS-nak most kalapálni kell, pedig sok hozzászólásból itt és más témákban is ez jön le. Az Apple-nek ez ugyanolyan fontos, mint az OS más tulajdonságainak finomítása, hiszen ő HW+SW-t ad a szifonnal, mégse csinált szinte semmit a UI-val szinte 3 éve. Mondhatnánk, hogy persze, mert az mennyire jó, és hogy hardveresen csak 2009 júniusától van komoly változás, de az előbbi lassan idejét múlt lesz, a második pedig szintén nem hozott változást.

    Az se helyes meglátás, hogy a HTC mentette meg a MS seggét. Ki kötelezte rá? Ha WM készülékeket akart eladni a megváltozott paci környezetben, ezt kellett tennie. Ahogy megteszi az Android alapú készülékekkel is, mert úgy látja üzletileg helyesnek. És sokkal jobban jár vele, ha saját, differenciálásra sokkal alkalmasabb felületet készít, mint ha arra vár, hogy a MS csinál majd egy Zune HD felületet, ami aztán minden WM készüléken ugyanaz lesz, és a koreaiak ill. a kínaiak gyártják legolcsóbban a hardvert... Vagy te melyik Zune HD felületű WM készüléket vennéd? Ami 170e Ft a HTC-től, vagy ami 130e az LG-től, esetleg 100e vmi jobb kínaitól? Ez lenne a partnerek számára a perspektíva? A szájukba raknak egy UI-t, ők meg ontják alá a nagyon hasonló hardvert? Én továbbra sem így látom. Jól csinálja a HTC, de nem azért, hogy a MS seggét mentse, hanem hogy a sajátját bebiztosítsa hosszabb távon.

    Nem igazán érdekel, hogy a MS fog kihozni saját brand telefont, vagy nem. Ha én HTC vagy Samsung lennék, baromira nem örülnék neki, mert elsősorban tőlem venne el vásárlókat az, akinek fizetek az OS-ért.

    A Snapdragon gyilkos Tegra egy vicc, nem tudom, honnan vetted. Az ARM11 korszaka lejárt, az olcsó szegmensben is rövidesen fel fogja váltani a Cortex-A5 (c4c még az is jóval gyorsabb, méretben pedig hasonló). A mobile gaming szegmensben nyilván előnyös a még gyorsabb GPU, a többiben teljesen fölösleges.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák