Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #180 üzenetére

    Rendben, feltételezzük; ebben a fórumban pl belépő lesz, hogy ezeket a könyveket elolvassuk, bizonyos alapinfókat kigyűjtünk és egy fogyaszthatóbb, akár podcast formában közzétesszük.
    Megvan a közös metszés, egyetértés van bizonyos elvekben / gondolatokban.

    Méltányosabb társadalmat, szolidárisabb hozzáállást ettől még nem fog tanúsítani mondjuk a jelenlegi, felhígult fórum. Vagy az a pénzéhes, lelketlen multi, ami pár ft haszonért tönkrevágja az édesvízkészletünket. Amíg nincs ára a tőzsdén az o2 vagy ho2-nek, addig ez így marad. Sajnos ez egy tapasztalat, (amiről Tibi is beszél) évek óta inkább read only módban vagyok, mert irgalmatlan a rosszindulat. Gyakorlatilag nem látom a mélységét, pedig elméletileg a ph! egy szakmai fórum.

    Megcsinálhatjuk a saját kis klánunkat, akár egy szekta, de a buborék elképesztő lassú változást mutat. Ha objektívan nézzük, a tömeg hömpölygésével (walking dead és társai sem véletlenül olyan erős mém) szemben esélytelen. Jó példa erre a munkásságra az a Kassai Lajos, aki kitartásával és példamutatásával felforgatta néhányunk mindennapjait, de talán jobb, ha meghallgatod, pontosan mire gondol.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #185 üzenetére

    Nincs mit, ilyen üzenetet sem mostanában láttam PH! fórumban. Gyakrabban járok ide mint a lapcsalád többi oldalára összesen :) most már értem miért, kezd 4-5 hasonló ivásu írkálni.

    Tibire reagálva az ember tényleg és ugye kezdetektől fogva gyarló. Belénk van táplálva. A katarzis egyik, ha nem a legnagyobb forrása éppen ez. Mint milliárd vízcsepp az óceánban. Végeláthatatlan fűszál a földön. Különbözünk, eltérő helyen, időben lélegzünk, de közös mindannyiónkban, hogy pácban vagyunk.

    Erre van egy nagyon jó
    József Attila-idézet, erkölcsi útmutató
    "Légy fűszálon a pici él és nagyobb leszel... "

    Megvan, ismeritek? Sikk még az olyasmi, hogy egy közösség tagjai nem csupán az egyéni önzést táplálják?

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • BiP

    nagyúr

    válasz duo #196 üzenetére

    Majd amikor választási eredmény múlik azon, hogy ki áll be a fenntarthatóság mögé, a poltikusok is elmozdulnak ebbe az irányba.
    Ők is úgy működnek, mimt az átlag, önző, érdekvezérelt tömegember. Ha neki olcsóbb/megéri, váltani fog. Addig csak az úttörők tépik a szájukat.
    Még a trendiség-faktor lendíthet a dolgon. A zöld kezd trendi lenni.
    Ezzel csak az a baj, hogy fogyasztani trendi, spórolni nem az. Ha csak azért cserélek le valami működő eszközt, mert az új az modern, zöldnek reklámozott, trendi, akkor adtam a sz@rnak egy pofon, mert ugyanúgy másikat vettem a meglévő helyett.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz duo #196 üzenetére

    "Legutóbbi szakdolgozatom..."

    Van mód arra, hogy megismerjük ezt a szakdolgozatot? Kifejezetten érdekelne, mert valami hasonlót szeretnék véghez vinni én is az 1800 lélekszámú településünkön. :)

    "Örülök ennek a topiknak és a kommenttársaknak..."

    Mi is Neked! :R Ajánlom figyelmedbe még a környezetvédelem topic-ot, ahol bár az utóbbi időben sok cikk révén érintettük a politikát, ezzel megszegtük a topic nyitó kolléga alapvetését, :B de ott is igyekszünk ötletelni a témában.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz duo #199 üzenetére

    Jöhet SZTE-s link is (szerintem nem csak én vagyok rá kíváncsi), de ha gondolod, dobok egy e-mail címet PÜ-ben, oda is átküldheted. :R

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz duo #196 üzenetére

    Ez így simán nagyszerű.
    Jó hogy idetaláltál.

    Gyorsba pár mondatodra ami eszembe jutott, bár nem illik kiragadni a szövegkörnyezetből fél mondatokat met nagyon megváltozhat a mondandója, de talán itt ez nem lesz.

    " csináltam egy településfejlesztési/közösségfejlesztési koncepció hibridet is, a munkahelyem szerinti kistelepülésre optimailzálva.
    Iszonyat lelkes voltam, sokszáz munkaórát öltem bele meló és család mellett."

    Teljesen ismerős szitu csak én egy munkahelyemen próbáltam észérvekkel hatni a vezetésre hogy nézzenek már körül, kisebb átszervezésekkel, a géppark minimális felújítása-újracserélése és minimális logisztika révén milyen nagyon megugranának a termelési mutatók,és mindez nyersanyag és energiarezsi csökkenés mellett.
    Én is dokumentáltam ezeket és miután megveregették a vállamat, az egész ment a süllyesztőbe.
    Senki nem értette meg hogy egy pillanatnyi közepes, inkább kisszintű beruházással hosszútávon jól járna mindenki.

    "nem az újabb ájfón, hanem tudatos döntés eredményeképp a fa tüzelésű cserépkályha lesz a prioritás, meg a szándékosan szerény (ám tartós) tárgyi környezet, és technológiai eszköztár."
    Nem fog menni addig amíg az erre fogékony, túlsúlyban lévő réteget minden nap bombázzák több oldalról, ennek az ellenkezőjével.
    Én privát véleményem szerint a kereskedelmi televíziózás néven futó valami, többet árt az ország kultúrájának és szellemi színvonalának mintha csak 8 általánosa lenne mindenkinek. De az rendesen, nem csoda waldorf meg egyéb oktatás elleni merénylet.

    "ruházatom a legszükségesebbekre szorítkozik. a fast fashiont kerülöm"
    Nekem 3 pár lábbelim van, egy mindenes, egy báli cipő és egy téli csizma.
    Ehhez hozzájön egy papucs, nyáron otthon az se mert a kertbe is mezítláb szaladgálok.
    Namost. Ez takarékosság vagy igénytelenség..?
    Attól függ, ki és milyen aspektusból közelít a témához.
    Pro és kontra, az asszonyra ezen a téren csak kicsit tudok hatni, ő (az én állandó visszafogásom és papolásaim ellenére) néha még mindig beleesik a felesleges vásárlások csapdájába.
    Bár a régi mondás még igazabb ma, nőnek és gyereknek mindent el lehet adni csak megfelelően kell tálalni és promózni.

    Műszaki cuccok terén,
    épp tegnap volt sikerélményem, egy falfúró-véső gépet 8000 forintért sikerült megjavíttatnom (polihisztor vagyok de kommutátort nem tudok újat csinálni otthon), bízom benne hogy évekig szolgál még és nem ment a kukába/újrahasznosító (..?) telepre a 10 kilós gép.

    "Arra jöttem rá az elmúlt hetekben hogy valami ilyesmivel szeretnék foglalkozni." (itt nem idézek be mindent de nagyon jó)
    Congratula!!

    "közösség/egészség fejlesztés/iskola-óvoda"
    Igen jól fogod meg, kiskorban kell hatni és akkor a felnövekvő generáció már természetesnek éli meg mindezeket amiről itt beszélgetünk.
    Viszont, erre írtam pár hsz.-al feljebb hogy a kifutási idő 1-2 generáció.

    "-esélyteremtés, nemcsak az utánunk jövő generációknak, hanem a mi öregkorunknak is."
    Ezt szintén jól közelíted, több felől is,
    először is az esély az megvan a túlélésre (csk nem lesz Armageddon) de hinteni kell a gondolatokat hogy ez így nem jó és önpusztításhoz vezet.
    Másik megközelítése a mi öregkorunknak, minden (régebbi) társadalomban tisztelték az idősebbeket, nem azért mert beléjük verték hanem belátták hogy az idősebbek fejében lévő tudást nem adták ingyen, az az évekkel jött és vagy az idősebbek átadják, vagy a fiatalabbaknak a nulláról kellene kezdeni.
    Ehhez képest ma, tizenéves, egyedül életképtelen, kamaszlázadással és dackorszakkal "nehezített" sorsú fiatalok posztolják hogy anyám csicska, apám meg bunkó.

    "Nem kivonulva a társadalomból de kissé befelé fordulva(a szónak a "tudatossági" értelmében)"
    Hát igen, magam is hasonlóan érzem ezt (és ahogy a szavaiból kivettem oldbaidhun is így van néha) de ezt tudomásul kell venni. Ez a zsenik sorsa... :) (ez talán erős volt, a smiley tompítja kicsit).

    "rendszerszeméleltű minden-mindennel összefüggő módon"
    Itt is piros pont mert máshogyan nem is lehet megközelíteni semmit.
    Csak példaképp, ennek illusztrálására, bár ezzel nem arattam osztatlan siker máshol és el is hajtottak hogy pesszimista vagyok és ferdítek,
    A nulla emissziós elektromos autó az nagyon nem nulla, sőt sokkal rosszabb mint bárki is gondolja. Most még. Majd valamikor nem lesz ilyen de most van most, ezt kell górcső alá venni nem a 10-20 év múlva várható állapotot mert addig el is kell jutni.

    "Örülök ennek a topiknak és a kommenttársaknak, fontos téma, nagyon jó hogy megindult róla itt egy diskurzus "
    Én köszönöm a beszélgetést.

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #205 üzenetére

    Megél az ember pár élethelyzetet és rájön, hogy mindannyian pácban vagyunk. Mégis kevesen hordják ugyanazt a cipőt.

    Sok dologban egyetértek veletek, de a túléléssel kapcsolatban tapasztalt optimista lesz amit kifejtenék.

    Elfogadom embertársaimat, de néhányan a nagyobb vállalatok falánkságával/bélpoklosságával vetekszenek. Ültem ezen a bringán, nem akarom felróni... csak rémes látvány az út végén kikönyöklő pszihopata. Nem csoda az egyre gyakoribb felbukkanásuk, hisz lelketlen, internacionális cégek manipulálják a tudatalattit. Szinte már halhatatlan egyik másik brend. Talán kell lennie egy pontnak mindenkiben, ami már intim szféra. Oda még Édesanya és Vityesz sem érhet fel.

    Nem érdemes olyan értelemben jóhiszeműnek lenni, hogy totál kinyílunk vagy az egó vonatra szállunk.. Ezzel naponta, exponenciálisan nő a pofára esések száma. Saját ösvényt kell taposni és a kultúrába érdemes visszavonulni.

    Innen nézve a túlélés alapvető része, hogy megtaláljuk a saját identitásunkat. Abban a világban, ahol minden a félelmek és vágyak küzdelmében örvénylik. Aztán zöldülhetünk kisebb-nagyobb csoportokban, szerveződhetünk alulról. Hatásosabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #207 üzenetére

    Ismertem. Nagyon jó kis oldal.
    Sok ilyen hivatkozást, forrást, tartalmat, összegyűjthetnénk az olvasni vágyóknak.

    www.wasd.hu/szolid

    Ezt a táblázatot nyitva hagytam, bárki szerkesztheti, de kérlek a tartalmából ne töröljetek!

    Inkább szerkeszt áthúz, majd új sor hozzáadás. :R

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #209 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy gyakorlati tapasztalat jól jönne, gondoltam ide is beszúrom a kérdést.

    https://m.logout.hu/tema/re_atomot_a_nepnek_kisfogyasztasu_gepek_nyomaban_2/hsz_48-48.html

    Office egyelőre nem kell, de a jövőben van rá esély.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz duo #223 üzenetére

    Ez így leírva szuper,
    a dolog hátulütője ugyanaz mint a neten fellelhető több 100 disztrónak és több 1000 szoftvernek.
    A lelkesedés alábbhagyott, a fejlesztő elengedte a művét és eggyel több lett a támogatás nélküli és fejlesztőgárda nélküli projektek száma.
    Az más ha valaki magának hobbiból fejlesztget de ha én ilyenre képes lennék, minden projektem mellé odaírnám hogy vigyázat, lehet hogy holnaptól elárvul a téma.

    Amikor elkezdtem komolyabban a Linux után érdeklődni, egyszerűesn elborzasztott a variációk végtelen száma.
    És ezzel nem csak én voltam így, hanem tuti mások is sikítva menekülnek. A Wiki kb. 150 disztrót sorol fel és van még bőven.
    Természetesen ha az ember mélyebben beleássa magát rájön hogy a gyakorlatban használható rendszerek mind a pár fő rendszerekre épülnek, én 3-mat látok, Arch, Ubi, Debian vonal, és ezek is azért tudnak némi, nagyon csekély részesedést felmutatni desktop vonalon mertz mindegyik mögött álla valaki (canonical. stb.) aki(k) karbantartják, pofozzák, a szoftvereket is és a fő rendszert is.
    Vagy vegyük a Linuxos játékot mint fogalmat, sehol, a béka segge alatt nem volt addig míg a Valve nem lépett egy nagyot a Steam-el és kezdte támogatni.
    És ezzel eljutottunk oda ami a lényeg, a Win és Redmond azért (is) van ott százalékosan ahol, mert ezt a munkát a legelső windows 3.0 óta csinálják.
    Az igaz hogy pénzért csinálják.
    Ennek dacára a felhasználók 95-98%-a az övék és ennek nem csak marketing okai vannak.
    Sokat vitázgattam erről más fórumokon is és tulajdonképpen nem érkezett érdemben elfogadható válasz ennek miértjére.
    Hülye hasonlattal, a nép nem lehet annyira marketingezhető és vak meg buta hogy pl.
    a piacon az egyik árus árul 100 féle cipőt, szebbnél szebbeket, minden méretbe, INGYEN!!!, a másik árus meg 1 féle cipőt, 1 méretbe, 40.000 forintért és az első árus éhenhal, a második meg mindent elad mert tolonganak a népek érte.
    Ez van pontosan a két OS vonalán, és erre tényleg nincs korrekt magyarázat.
    Árva oprendszernek kicsi a felhasználói tábora, ez egy új közmondás :)

  • olbaidhun

    őstag

    válasz duo #225 üzenetére

    "a nép nem lehet annyira marketingezhető és vak meg buta"

    de igen.
    A támogatás és a többi csóró, pl játékfejlesztő meg a többi cég miatt Redmond lett a világelső, aki letarolta a piacot. A linux is tartalmaz értékes részeket, tudtommal már a w10-be is integráltak ebből.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák