Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tetsuo #10 üzenetére

    Egyre többet költ, de az alap most is a sokkal olcsobb ellopni mint kifejleszteni.

    Anno japán és korea is lopott és tuti minden nagyobb nyi/kínai/japán autógyártó is szétszedett teslat, de ilyen szintű lopunk, csalunk, dömpingelünk, állami pénzből tökretesszük (aztán megvesszük) közelébe se volt senki.

    Nagyon leegyszerüsítve Japán elektronika Sony, Panasonic... anno 60-70es években a minőségével és fejlesztésekkel lett egyed uralkodó. Korea az ár/érték arányával és a fejlesztésekkel zárkózott fel.

    Ehez képest Huawei ellopta a nyi cég(ek) fejlesztéseit (részletekért kiindulópont ld Lex Nokia) kapott végtelen állami ingyen pénzt és ledömpingelte a piacot. 10év alatt 2%os piaci részesedésből a legnagyobbá vált. És persze most nagyon fogadkoznak, hogy ők nem lopnak és dehát aki ezt az egészet végigkisérte azt se hiszi el amit kérdeznek. (És csodálatos az is, hogy bár az egész egyértelmű de az EU lényegében semmit se tett se az Ericcson/Nokiaért, alcatel/lucent meg ugye lényegében becsödölt huawei végett.)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tetsuo #15 üzenetére

    Mindenki a saját cégeit tolja. Kína ezt elképesztő mód agresszíven, pofátlanul csinálja. pl Iparágakat tett Kína tönkre EUban trükkös dömpingel. Ennek a közelében nincs US.

    "EU azért nem tesz semmit a valós értékek érdekében, mert azok ellen van."

    Nem nem azért nem tett. Nem mellesleg a kis EUs államok egyetlen esélye ilyen esetekben az EU. Egymagában max egy német-francai tengely áll meg. Egy kis finnországnak esélye nincs.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tetsuo #18 üzenetére

    És, hogy vegyen vissza egy Finnország a "globalizmusból"?
    ne exportáljon globálisan pl Nokia vagy szüntessék be a papír... exportot? Vagy ne importáljon? Hogy gondolod?

    Brüsszelt azok irányítják akiket mi megszavazunk. Ha a bent lévők neked nemzetidegenek legyen az FIDESZ, JObbik, MSZP vagy DK akkor nemzetidegenek irányítják.
    Nem mellesleg ha olyan rossz akkor ki kell lépni.

    nem azért dömpingelt Kína mert nem volt, vám vagy ki volt helyezve a termelés egy része. Volt(ak) elég sikeres Europai iparágak amiket dömpingel tönkre tudott tenni és utána övé lett a piac. Trükkössen csinálta nem volt kit megbüntetni, mire az egyik dömpigelő céget "elkapták" már meg is szünt és volt három új aki tovább dömpingelt. Mire EU észbe kapott és amblokk minden pl cipőre kivetette a dömpingvámot addigra a még megmaradt EUs cipőgyártás 90% csődbe ment. A maradék 10%ot meg felvásárolták mert kellett a márkanév. Olaszokat érintette plda legjobbban, de minket is.
    Hogy erkölcsileg a fenti magatartás mien, szabad e abba nem mennék bele. Sejtem mit gondolsz róla.

    Nem azért bíráltam a Kínát mert silány vagy olcsó. Olyat se írtam, hogy nem bravúr/nem bravúr amit Kína csinál. És olyat se, hogy a jogállam, emberi jogok... miatt Nyat esetleg erkölcsileg feljebb állna. De olyat se mint te, hogy az erkölcsi bukás a Nyugatot jellemezné. Persze ha az emberi jogok, jogállam... az bukás akkor az.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tetsuo #24 üzenetére

    Tehát akkor minnél jobban mérséklik a külkereskedelmet az a jó nekik?
    Finneknél maradva, kevesebb/nem vesznek kaját, olajat, ruhát és kevesebb Nokia terméket, papírt... exportálnak? És ettől nekik mért lesz jobb?
    Mert ránézsére ettől nekik rosszabb lesz. Kaja se lesz, meg autó se fog menni.

    És akkor most a globalizációbol nincs visszaút (meg nem is jó nekik) de mégis ezt kéne tenniük?

    ---

    Az eset amit hoztam konkrétan dömping volt. plda arra, hogy Kína, hogy "lop/csal/hazudik". Ne keverjünk ide Ádám-Évát. Igen ebben a konkrét esetben ha EU elöbb ébred több megmaradt volna az EUs pl cipőgyártásból. Meg kell hagyni Kína ha tetszik nagyon ügyesen, szemét mód játszott. btw ez ugye erkölcsileg feljebb van?

    ---

    " régóta nincs magyar kormány..."

    4évente el lehet menni szavazni. TVileg amit ott megszavaznak azt hívjuk magyar kormánynak.

    "A gyártáskihelyezés pedig kizsákmányolás volt"

    Helyi pldaból kiindulva én nagyon örülök, hogy sok NYi cég jött ide kizsákmányolni és, hogy jó pénzért dolgozhatok. és amit megtanultam az évek folyamán az az, hogy magyar KKVtól mentsen meg az isten. Nem akar fizetni. Írjam be a szabadságom elöző hónapra, táppénz nincs, túlórát nem fizet. Ehez képest a gyártás... kihelyezett multi kifizet, kb akkor veszem ki a szabadságom amikor akarom, ha tpen vagyok egy szót se szól, és nem csak kifizeti a túlórámat de meg is köszöni.
    Hogy Kníában köszönik e vagy sem amit a "NYI" multik adtak nekik az más kérdés. Látva az elmúlt 20-30év fejlődését még az is lehet jól jártak vele? vagy jobb lett volna nekik bezárkózni és nem hagyni, hogy a NYat "kizsákmányolja" őket?

    "Amondó vagyok, ha az európai polgárnak megfelel a tömegtermelt, tiritarka műanyag ruházat és nincs igénye többé szabóságra, akkor az európai polgár meg is érdemli. Ugyanígy a hifivel és a többivel."

    99%nak nincs igény szabóságra mert nem érdekli. Ellenben HIFIre pl igen. Magam is ide tartozok. Nem érdekel, hogy 8.000 vagy 28.000Fts ing van rajtam, hogy a farmerom mien és a trikomban mennyi a műanyag (ránéztem 99% pamut 1% lycra ez műanyag?) ellenben HiFi az van itthon.
    megérdemlem a Genelec 8040eket hangsugárzót, AH-D7200 fülest? ennyire le adom? :DDD lehet.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák