Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #14 üzenetére

    Na igen. Emlékszem, az Audi motorfejlesztő központjának átadása után még valamivel megjelenése előtt betoltak egy Nissan 350Z-t letakarva, kijönni már csak darabokban jött.
    Mindenhol így csinálják, valahol szofisztikáltabbak az eszközök. Minden cég addig nyújtózkodik, amíg a törvények engedik. Ha az állam a hazai cég pártján van, egy szintig pozitív. USA - szerintem - durvábban átlépte ezt a határt, mint Kína. Utóbbinak ez egyfajta nemzeti revans is talán.

    EU azért nem tesz semmit a valós értékek érdekében, mert azok ellen van. Az EU célja alapvetően nemzeteket rombolni... de ez egy másik topik.

    [ Szerkesztve ]

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #17 üzenetére

    A kis államnak is akkor lenne esélye, mint a nagyoknak, ha visszavenne a globalizmusból és amit tud, önellátásból érné el. Hogy Brüsszelből nemzetidegen elemek irányítsanak, soha nem jó a nemzetnek (egyiknek sem).

    A kínai dömpinget Európa - legalábbis erkölcsileg - megérdemelte, hiszen az európai országok oldották fel a vámokat és helyezték ki a gyártást - sajnos éppen az EU elődje, az EEC (EGK) közreműködésével és hatására.
    Érdekes, hogy etikai szempont alapján bírálod a kínai (silány és olcsó) áruk elterjedését, de a kezdetek, vagyis a távolkeleti ország Nyugat általi kizsákmányolása, a gyermekmunka felől szemethúnysz.
    Kínát ahogy a fél világot, az angolok forgatták fel és rabolták ki (az egészet pedig az amerikaiak), majd a többi fejlett, nyugati ország is egyre több vállalatnak adott lehetőséget az olcsó munkaerő és egyéb erőforrások kizsákmányolására. Hogy Kína az elnyomás ellenére ilyen ütemben fejlődni tudott, hatalmas bravúr mintsem erkölcsi bukás. Ez utóbbi inkább a Nyugatot jellemzi.

    [ Szerkesztve ]

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #20 üzenetére

    Az önállóságra való törekvés nem szüntetné meg a külkereskedelmet, de mérsékelné azt.
    Jelen civilizációnk a tömegtermelés hatására is egyre inkább az összeomlás szélére kerül, a globalizációnak köszönhetően ebből nem nagyon van már visszaút és visz mindent, nem csak néhány országot.
    Az EU-ból sincs rendezett kiút.

    Ha Európa és az USA komlyan vámolta volna a kínai árukat, akkor "őket" nem érintette volna a kínai dömping.
    Európa (illetve bizonyos európai, tagállami bizottságok) tehet arról, hogy mekkora és milyen összetételű az import. Kína azt gyártja és olyan minőségben, amire igény van.
    Ha mondjuk a 70-es évek végétől Európa meg akarja védeni a saját ruházati termékek gyártását, akkor védővámot vet be a kínai ruhatermékekre pont olyan mértékűt, amilyennel éppen annyi ruha jönne be, ami mellett szépen működhet a hazai ruhaipar.
    Ez elmaradt.
    Hogy Magyarországnak is ezt kellett volna tennie, az alap, mindamellett, hogy az EU-ba sem szabadott volna belépni, de ez hosszú történet kezdve ott, hogy nagyon régóta nincs magyar kormány... és a politikát hagynám is, csak arra célzok, hogy ha lett volna szándék, meg lehetett volna állítani más ország áruáradatát.
    A gyártáskihelyezés pedig kizsákmányolás volt (ami a kapitalizmus lényegéből adódik), erre Kína elegánsan vagy nem, visszavágott a "lopással".
    Természetesen a kihelyezés a helyi ipar megszűnésével járt, ennek sem Kína volt a valódi okozója, hanem a profithajhász vállalatok, akik kivitték a gyártást.

    Azt én írtam, hogy silány és olcsó, mert annak idején az volt ráadásul még ezt is tudta teríteni a nagyvilágban, hiszen sokaknak megfelelt.
    Amondó vagyok, ha az európai polgárnak megfelel a tömegtermelt, tiritarka műanyag ruházat és nincs igénye többé szabóságra, akkor az európai polgár meg is érdemli. Ugyanígy a hifivel és a többivel.

    Valami alapján mégis bíráltad az egyik oldalt, én pedig csak rámutattam a kettős mércére.
    Peace.

Új hozzászólás Aktív témák