Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Dare2Live #20 üzenetére

    Az önállóságra való törekvés nem szüntetné meg a külkereskedelmet, de mérsékelné azt.
    Jelen civilizációnk a tömegtermelés hatására is egyre inkább az összeomlás szélére kerül, a globalizációnak köszönhetően ebből nem nagyon van már visszaút és visz mindent, nem csak néhány országot.
    Az EU-ból sincs rendezett kiút.

    Ha Európa és az USA komlyan vámolta volna a kínai árukat, akkor "őket" nem érintette volna a kínai dömping.
    Európa (illetve bizonyos európai, tagállami bizottságok) tehet arról, hogy mekkora és milyen összetételű az import. Kína azt gyártja és olyan minőségben, amire igény van.
    Ha mondjuk a 70-es évek végétől Európa meg akarja védeni a saját ruházati termékek gyártását, akkor védővámot vet be a kínai ruhatermékekre pont olyan mértékűt, amilyennel éppen annyi ruha jönne be, ami mellett szépen működhet a hazai ruhaipar.
    Ez elmaradt.
    Hogy Magyarországnak is ezt kellett volna tennie, az alap, mindamellett, hogy az EU-ba sem szabadott volna belépni, de ez hosszú történet kezdve ott, hogy nagyon régóta nincs magyar kormány... és a politikát hagynám is, csak arra célzok, hogy ha lett volna szándék, meg lehetett volna állítani más ország áruáradatát.
    A gyártáskihelyezés pedig kizsákmányolás volt (ami a kapitalizmus lényegéből adódik), erre Kína elegánsan vagy nem, visszavágott a "lopással".
    Természetesen a kihelyezés a helyi ipar megszűnésével járt, ennek sem Kína volt a valódi okozója, hanem a profithajhász vállalatok, akik kivitték a gyártást.

    Azt én írtam, hogy silány és olcsó, mert annak idején az volt ráadásul még ezt is tudta teríteni a nagyvilágban, hiszen sokaknak megfelelt.
    Amondó vagyok, ha az európai polgárnak megfelel a tömegtermelt, tiritarka műanyag ruházat és nincs igénye többé szabóságra, akkor az európai polgár meg is érdemli. Ugyanígy a hifivel és a többivel.

    Valami alapján mégis bíráltad az egyik oldalt, én pedig csak rámutattam a kettős mércére.
    Peace.

Új hozzászólás Aktív témák