Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz koxos:8] #2991 üzenetére

    Minden diétával le lehet fogyni, az a sikeres amit tart az ember hosszabb távon is. Ketogén étrend ha tetszik (halak - főleg lazac, tonhal, tőkehalmáj, húsok, tojás, magvak, avokádó, zöld leveles zöldség, de jóformán semmi! Szénhidrát max 50 de inkább 20 gramm, ha csalsz kuka az egész.) s tartod, akkor könnyen fogszvele fogyni
    első hónap szenvedés, nagyon, utána viszont gyerekjáték, nincs éhséged, sóvárgásod, s repülnek a kilók. Nekem 60 ment le másfél év alatt pl, a nagyja az első fél évben.
    azért azt javasolnám, h ne csak azt nézd majd, h mi fér bele makrókban a ketoba, hanem azt is h az egészséges is legyen lehetőleg - pl amiket fentebb felsoroltam :)
    ha edzés alatt kondit értesz, arra készülj fel h keto alatt nagyon romlik a teljesítőképességed súlyok terén, de ez ne zavarjon, csináld, van értelme azért :)
    angol forrás is jöhet?

    [ Szerkesztve ]

  • Madwe

    nagyúr

    válasz koxos:8] #2993 üzenetére

    Makrók: a megdzokott %os az az 5% ch, 205 fehérje és 75% zsír - ez sztem túl általános s nincs semmi alapja.
    szénhidrát 20 max 50g naponta - javasolt 20-al kezdeni, aztán idpvel ha mér mély ketózisban vagy s gondolod, kísérletezhetsz, neked hol a határod, meddig nem szakadsz ki belőle.
    fehérje - 1.5-2g kilónként, de ez a testzsírmentes kilókhoz nézve, a zsírfelesleget leszámítva - ez kell ahhoz, h ne veszíts izmot miközben fogysz. Ha túl sok, akkor a feleslegből glükózt állít elő a szervezeted, ezt nem akarod ketózisban :)
    zsír - ez a maradék, ebből annyi, amennyivel már jól vagy, elég a kalória. Eleinte, adaptáció alatt nem érdemes visszafogni a kalóriákat. Késöbb itt tudsz majd visszább fogni, ha lassulna a fogyás.
    eleinte én a konditermet se nagyon erőltetném, lesz elég változásod így is. Ha már adaptálódtál, el lehet kezdeni.

    folyadékbevitelre figyelj, igyál sok vizet, mert nem lesz benned szénhidrát ami megfogja. Sokat fogsz wcre is járni emiatt. + figyelj arra, h keton sok sót, magnéziumot (spenót, levelesek) káliumot (megintcsak ezek) kell fogyasztanod. Ha fáj a fejed, fáradt vagy, szédülsz, görcsölsz, ideges vagy akkor jó eséllyel ezek hiánya van (keto flu)

    gyümölcsből eleinte csak az avokádót javasolnám. Késöbb jöhetnek majd a berryk (áfonya, eper, szeder) módjával. Kb minden más messziről kerülendő (alma is, sőt, tiszta ch az is).

    sajtokat módjával, inkább kerüld mint fogyasztd, de ha már, akkor inkább kecskesajtot (már nem emlékszem mi van bennük, de nehéz leállni vele, eteti magát :) )

    szalámik, feldolgozott húsok: részemről kerülném ezeket, nem egészségesek, inkább főzz magadra - feldolgozott ételeknem annyira jól ilyen szempontból, de ez a te düntésed - ketozisban tudsz velük maradni, ha nézed a címkét, sokat cukroznak - ha usaban élsz akkor kb mindet :)

    fehérjeport sztem felejtsd el, magvak húsok halak mind tartalmaznak bőven elég fehérjét, inkább azon aggódj ne vigyél be belőle sokat, mintsem h azon h túl keveset vittél be :)

  • Madwe

    nagyúr

    válasz koxos:8] #2995 üzenetére

    Nem, itt sokkal jobban tiltott a cukor, az egész ketózis az inzulinszintedtől függ. Az a 20g szénhidrát, az max 20g, s az lehetőleg alacsony glikémiás legyen (azaz pl brokkoli, spenót ok. A keményítős cukros dolgok nem ok pl tészta, kenyér, krumpli, rízs, banán, répa stb. Bottal se) ez a legfontosabb, ha ez nincs meg nem vagy ketózisban, ha nem vagy ketózisban akkor nem csinálod jól, s szenvedni fogsz, mert akkor meg alacsony a ch-d azért normál étrendhez képest.
    eritrit, stevia jó, de a legtöbb az emeli inzulinszinted ezeken túl, azokat kerüld.

    mindenképp bevásárlással kezd s a nem beleférő dolgok kidobásával. Bár manapság mikor már az is kérdés mi lesz a boltban, először beszerezném a kaját, csak utána dobnám ki azt amit már nem ehetek :)

  • flash-

    veterán

    válasz koxos:8] #3015 üzenetére

    A zero bar-t ismerem, es rövidebb (1-4)órás tekereseknél pont azt szoktam vinni(azt is inkabb a feherje miatt hogy vigyazzak az izmaimra) , de egesz napos mozgashoz csak kell valami ch, talán maradok a kesudio, mandulánál meg a fasirtnál:)
    Meg 1-2 zabszelet max..

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák