Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Woodslave #908 üzenetére

    Esélyes :) De ahogy korábban fejtegettem valamelyik topicba, és igazából azóta csak megerősítést találtam rá, azt gyanítom, hogy a nagyon alacsony zsírtartalmú és nagyon alacsony finomított cukortartalmú és nagyon alacsony gluténtartalmú, szóval lényegében keményítő + gyümölcsök étrend működhet az embernek, feltéve hogy egészséges emésztőrendszerrel indul. Szóval a szójatejes starbucks latte két evőkanál cukorral + zsírszegény sütik orrba szájba diéta nem lesz jó, hiába alacsony zsírtartalmú. Tészta kétpofára ugyancsak nem lesz jó. Ugyancsak nem lesz jó ha valaki már a cukorbetegség küszöbén áll inzulinrezisztanciával, mert akkor a szervezet már nem fogja tudni normálisan kezelni a cukrot. Bár ez utóbbiról akár még el is tudom képzelni, hogy működhet, legalábbis ha keto oldalon elfogadom a felhasználói tapasztalatokat, akkor amellett se mehetek el, hogy igen, találni eseteket amikor a vegetáriánus étrend rendberakja a cukrot (de gyanítom, itt nem is annyira önmagában a hús elhagyása vegaság oldja meg a problémát, hanem a minőségi táplálék használata + zsír minimalizálása + kajálásra odafigyelés).
    De mégegyszer, ennek a témakörnek (még?) nem jártam utána, nem is tudom mennyire van használható irodalma, mivel sajnos ahogy látom a vegetáriánus irodalom nagy része a hús vs. nem hús témakörrel foglalkozik, pedig jó lenne ha vega vs. vega témakört is kutatnák, mert rossz látni amikor valaki átáll vegetáriánus étrendre és felfújódik, mint egy lufi, úgy felugrik a testzsírszázaléka. Nem vegetáriánus irodalomban meg csak azzal foglalkoznak hogy zsír vs. szénhidrát, jobb esetben cukrot különveszik, de ez még önmagában kevés szerintem.

    De a tömöm magamba a zsírt és a szénhidrátot is, az szinte biztos hogy nem vezet jóra (akkor se, ha kalória mennyiségre rendben van), mint ahogy az se ha olyan anyagokkal tömjük a szervezetet amihez még nem volt ideje hozzászokni. Nyilván erre lehet mondani, hogy akkor a jövő nemzedékének az tenne jót ha mindenki cukorral és gluténnal tömné magat, mert akkor gyorsan kihalnának azok az egyedek akik ezt nem bírják, de have fun, ezt meghagyom másnak :)

Új hozzászólás Aktív témák