Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tlac #3037 üzenetére

    Nem írtam a topicban? Tavaly május óta KetoAF, azaz Keto Animal Food: gyakorlatilag carnivore / zerocarb, de 2:1 zsír - protein arány súlyra vetítve (vagyis 70% zsír arány kalóriára vetítve). Idén március óta pedig PKD. Aminek ugye a szigorúbb verziója gyakorlatilag KetoAF, de nincs tejtermék, illetve nincs semmilyen adalékanyag, pl. édesítőszer se (napi max 20g mézet engednek édesítésre, de azt se igazán eszek, max havi 1-2 alkalommal). PKD-ból szigorúbb verzió, havi pár napon a kevésbé szigorú. Utóbbi térfogatra nézve enged max. 30% low-carb zöldséget. Ez néha pár karika hagymát, levesbe egy fél répát vagy ilyesmit jelent nálam. Tipikusan vendégségben :)
    Legnagyobb eltérés, hogy kávét többet iszok, mint amit ajánlanak, illetve néha bor befigyel.

    igen, de pl. cigizni is lehet büntetlenül éveken át
    szóval ez így még kevés
    Nyilván, azért is fogalmaztam úgy ahogy.

    Hieronymus
    Belsőségek a természet multivitaminjai :) Gyakorlatileg a legtápanyagdúsabb étel. Nyilván nem kell éjjel nappal azt enni, heti 400-600 g elég belőlük.

    nagysz
    Tény, hogy van akinek okozhatnak problémát, de ahogy én látom inkább az a kivétel, mint az általános. Tehát ha fogsz 5 tojást, megsütöd zsírban, nem adsz hozzá semmit, nem eszel mellé semmit és felfújódsz tőle?

    havenday
    Szervezetnek napi 1000-2000 mg koleszterin szükséglete van. Ha nem eszel annyit, akkor a májad megtermeli a kieső mennyiséget. Ha többet eszel, akkor meg egyszerűen nem szívódik fel. Bevitt koleszterin mennyiség és vérkoleszterin szint között nem igazán sikerült senkinek se kimutatni egyértelmű összefüggést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák