Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Precorus #90 üzenetére

    Játékokhoz Winetricks vagy PlayOnLinux. Mindkettő a WINE alapjaira épít, csak tartalmazza a játékokhoz a szükséges módosításokat, egyedi beállításokat, hogy rendesen fussanak. Mindkettő ingyenes. Szerk.: De egyébként nagyon sok játék kijött már Natív Linux verzióban is, főleg Steam-en érdemes kopogtatni.

    MS Office is működésre bírható Linux alatt, ha az LibreOffice nem felel meg, de sima WINE alatt vannak vele gondok. A futtatás legbiztosabb módja a CrossOver használata, ami tökéletes kompatibilitást nyújt, viszont fizetős. Ez is a WINE-re épít, csak a programozók rengeteg időt öltek abba, hogy hibamentesen működjenek benne a dolgok, és ezért ők pénzt kérnek. De mondjuk aki MS Office-t használ, annak pár ezer forint plusz kiadás nem összeg.

    Összességében annyi a lényeg, hogy meg lehet oldani mindent parancssorozás nélkül is. Megvannak rá a megfelelő programok. Persze nyilván, aki érti, mi történik, az parancssorból bármit megold pillanatok alatt. Én pl. ugyanilyen indíttatásból ódzkodtam régen a Linuxoktól, mert hogy parancssorozás, most meg már sokmindent akkor is abból oldok meg, ha nem lenne muszáj, mert pár kattintással meg tudom tenni ugyanazt. Aki nincs hozzászokva, annak fura ezt hallani, nekem is az volt, mikor mások mondták, de sokszor kényelmesebb a parancssorozás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák