Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somogyib

    őstag

    válasz Mr.Silkó #20 üzenetére

    Az összehajtható kijelzőnek lenne értelme ha tényleg hajlana a kijelző és nem két külön kijelzőt hajtogatnánk két kávában.

  • pete_21

    addikt

    válasz Mr.Silkó #20 üzenetére

    Egyetértek. Ami mindenki számára hasznos fejlesztés lenne, az az akksi technológia fejlesztés lenne. Szerintem mindenki örülne egy olyan technológiának, ami jóval tovább bírná töltés nélkül.
    Jelenleg Redmi 3S telefonom van, 4100 mAh akksival. Az akksiját nagyon imádom, jó sokat kibír, de a telefont cserélni kell majd kb. fél év múlva, és úgy érzem, hogy akksiban visszafelé fogok majd lépni... Legközelebb inkább a felsőkategóriából választok telefont, de ott ahogy olvasom, nem jellemző az ilyen szintű kiemelkedő üzemidő.

  • clon

    aktív tag

    válasz Mr.Silkó #27 üzenetére

    Igen mert ma ez kell, de csak maga a kijelző átalakulása is olyan változás volt amit először nem nagyon akart minden felhasználó de ma már vagy megszokta vagy nincsen más lehetősége és elviseli - pl. kijelző méret változást először semmi nem indokolta hiszen volt a normál kis kijelző meg a szétnyitható Communicator és mindenki választhatott (meg ha meg tudta fizetni).

    Ma sincsen semmi értelme sem a notch sem a full kijelző hajszolásának, hiszen oly kis mértékben kapsz vele többet, hogy azért nem éri meg. De ezek egy köztes állomásai a következő generációnak amit mi még nem tudunk (mint ahogy néhány éve ugyan volt hír a samu meg alma levédetett dolgoknak amin szétröhögte magát a aki olvasta de ma meg már bevezetett dolog) de már papíron tervek vannak csak a megvalósítás várat magára.

    Én maga nem szeretem az almás cuccokat, de azért ott volt Steve Jobs aki ha nem is maga volt a fizikális megvalósítója a dolgoknak de magát az irány úgy tudta belőni, hogy mindenki csak utána ment (ipod, ipab, iphone).

    A hajlítható kijelző maga akár az oktatást is megreformálhatja ha mást nem is. Hiszen vékony, könnyű és egy smart watch méretű technikával is audio-video tananyagot és könyveket is tudhat kezelni. Az oktatás óriási bevételt jelenthet hiszen ha mondjuk államilag támogatott akkor máris nagyobb a piaca mint a magánszemélyes mobil eladásoknak és a ráépülő kiegészítők a "fiatalság" miatt megint hatalmas piac az állandóan változó trend miatt.

    A kijelzők méret növelése esetén bejelentkezhet a reklámpiac is táblák, fák körüli hengerek, megállók oldalfalai, (fogyasztásban alacsony akár napkollektorral is részben kiváltható, tartalom cserében wifi-n gyors) stb. miatt megint jelentősebb mint egy mai lapos kijelző.

    Nem biztos, hogy nekünk mobilhasználóknak fejlesztik csak a mobil fejlesztőkkel fejleszttetik ki magát a technológiát más célokra.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Mr.Silkó #32 üzenetére

    Tényleg nehéz eset vagyok, de azért eddig is mindig találtam elfogadhatót, ha nem is gyorsan. Még jó, hogy nem hajt a tatár! :)

    A tegnapi nem is hiba a kijelző sávosodása hír előtt már ott voltam, hogy az XZ2 Compact teljesen oké lesz majd. Most a régi LG G6-ot vettem fel C tervnek (nagyon tetszik az a batár dög, és kipróbálva is maradt az érzés!), illetve B tervnek azt az LG Q8+-t, amiről még nincs szinte semmi konkrét infó. De A tervem nincs. :DDD

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Mr.Silkó #35 üzenetére

    Nekem ez a méret már abszolút tepsi, azon lepődtem meg nagyon, hogy mikor az LG G6-ot kézbe vettem, és elkezdtem próbálgatni, 10 perc múlva is úgy gondoltam, hogy tetszik, és tudnám használni -a féltéglasága ellenére. Nekem minden nagy, ami a jelenleginél nagyobb. Ez a méret kéne legközelebbre is, de már nem hiszem, hogy kaphatok majd ilyet. Az A3 (2017) egy szinte tökéletes teló, két hibája van: gyenge SoC, illetve hogy már nem tudnék megbízni a gariztatása utáni vízállóságában. S5 mini és A3 (2017) után pedig van bennem egy olyan is, hogy kipróbálnék már valamit más gyártótól is. Erre lett volna jó az XZ2 Compact, pláne, hogy nekem az egyetlen tapasztalatom -Xperia go- pozitív volt a Sony-val. Már kétszer kötöttem ki egymás után a Samsungnál, szeretem is őket -meg a jó gariztatásukat-, de kíváncsi vagyok már valami újra. Ettől függetlenül a lehető leghamarabb úgyis csak jövő márciusban fogok telót venni, mert az Xcover 5 még nagyon érdekel. Szerintem el fogják szúrni, de adnék neki egy esélyt, mert kábé 6 éve szeretnék egy Xcovert, csak mindig le kellett mondanom róla valami miatt. Ebből viszont könnyen lehet így az, hogy kijön majd az A3 (2019) SD710-zel márciusra, és mivel az Xcover megint el lesz szúrva, megint a Samsung lesz a befutó. (Tudom, az A3 sorozat kukázva lett, de jövőre ki tudja, illetve ha nem A3, akkor valamelyik másik az A sorozatból, amiben az erős SoC mellett lesz IP68, és lehetőleg MIL-STD810 is.)

    sheratan Nem örülnék neki, ha így lenne, de elfogadom az érvüket. :(

    [ Szerkesztve ]

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz Mr.Silkó #30 üzenetére

    Ja, én tökre örülnék egy max 10 centi hosszú mobilnak, de hát az túl kicsi...

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Új hozzászólás Aktív témák