Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robohw

    aktív tag

    válasz atike #117 üzenetére

    " de ma kínszenvedés lehet vele telefonáláson kívül bármi mást csinálni vele."

    Mielőtt hosszabb választ adnék, megkérdezném, mégis, mi lenne az a bármi más?

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • #82595328

    törölt tag

    válasz atike #117 üzenetére

    Ezzel a hozzászólásoddal vitatkoznék is meg egyet is értenék:
    Miért értek egyet:
    Valamikor nagyon régen vettem utoljára alsókategóriás telefont: egy Nokia C5-03-t. Olyan okostelefont kerestem, amiben van GPS és olcsó. Ez rendben is lett volna, csak a telefon kb. 30 perc GPS után lefagyott és órákig használhatatlan lett. Tehát pont arra nem volt alkalmas, amire megvettem. Akkor fogadtam meg, hogy soha többé alsókategóriás telefont.

    Miért vitatkoznék:
    Feljebb írtam, hogy ugyanazért az árért évről évre jobb okostelefont lehet venni, úgy hogy igazából a igények nem nőttek. (Kb. mint a PC-knél, amin a Vista elfutott több mint 10 éve azon a Win10 is elfut ma is) Azaz egy mai alsókategóriás telefon akár mindenre elég lehet, feltéve ha nem túl nagyok az igényeid. Pláne ha nem játszol a telefonon. Azaz egy nagy átverésnek tartom, hogy dobálják a gyártók utánunk a többmagosnál többmagosabb processzoros és többkamerásnál többkamerás telefonokat, amiket egyszerűen nem tudsz kihasználni. Bár én is azt mondom, hogy érdemes azért egy kicsit többet rááldozni egy telefonra: én a Honor 7A és a Xiaomi MI A2 lite között vacilláltam. Végül a Xiaomit vettem, ami méretben iPhone XS, és a töredék árért cserébe gyengébb procit (ami nekem elég), gyengébb kamerát(ritkán fényképezek), de jobb üzemidőt és jack csatlakozót kapok, amik nekem sokkal fontosabbak. Tehát számomra még akkor is jobb vétel lenne ez a telefon, ha árban sokkal közelebb állnának egymáshoz.

    Tehát összefoglalva, igen szerintem sem érdemes alsókategóriás telefont venni, de 40-70 eFt között már bőven vannak olyan telefonok, amikkel simán el lehet lenni évekig, és a gyártók se csinálnak belőled birka (verziókergető) fogyasztót. Mert jelenleg ez történik, legalábbis én így látom.

Új hozzászólás Aktív témák