Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idegen lény

    őstag

    válasz Anaren91 #95 üzenetére

    Majd akkor lesz csak PC, ha lehet benne cserélgetni ezt-azt. Nem kizárt, hogy épp ezt tervezik. Mininek sem nevezném, az SFF-ek kisebbek.

    (#94) tuki2200 válasza idegen lény (#93) üzenetére
    :R Megnéztem, mi ez. Akkor már inkább egy Mario Kart.

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • Redneck

    veterán

    válasz Anaren91 #95 üzenetére

    Téged ez miért zavar? :U

    Aki beleunt a PC építésbe, az ne konzolozzon? Aki igényli a magasabb képfrissítést, vagy az adaptív szinkront, az mondjon le róla, ne legyen konzolon mert csak? Nem túl innovatív felfogás. A billentyűzet-egér dolgot sem vetném el, egyszerűen csak el kell különíteni a kontrolleresektől a multit.

    Egyébként találkoztam PS exklúzívokkal és csomó nem tetszett, nem az én világom. 1-2 címért pedig nem láttam értelmét plusz egy porfogónak. Sajnálom hogy kimaradok belőlük, de ez van.

    A konzol egyébként egy "mini egybe PC", nem lőttél mellé.

    [ Szerkesztve ]

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • csiki_92

    aktív tag

    válasz Anaren91 #104 üzenetére

    Értem mire gondolsz, én csak arra próbáltam reagálni, miszerint a kolléga azt állítja, hogy semmi értelme a következő gépet backward compatibility feature-el ellátni, mivel úgy sincs játék a One-on, amiért megérné. Holott például én nagyon is örülnék, ha az ebben a generációban megvett játékaim nem mennének a levesbe. Illetve hiába kapom meg például a Gears of War-t PC-n is, ha nincs gamer pc-m. Namármost ha én mégiscsak ezzel akarnék játszani, vagy vehetek egy PC-t, vagy vehetek egy sokkal olcsóbb XBox-ot is. Engem igazából ez zavar a legjobban, amikor valaki azt mondja, hogy nincs értelme az xbox-nak.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz Anaren91 #95 üzenetére

    Ebből a hozzászólásodból úgy tűnik, hogy szerinted
    - ha nincs exkluzív, akkor az nem konzol, hanem mini PC
    - ha a Sony gépe nem tud valamilyen funkciót, esetleg gyengébb az Xbox-nál, akkor az felesleges, és a PC-huszároknak szól

    Mindkettő hülyeség. Egy konzol attól az, hogy berakod a lemezt, vagy megveszed digitálisan, magától telepíti a háttérben, és kérdések nélkül futtatja a játékot. Ennyi. Hogy az milyen játék, az mindegy. Hiába jött ki a PS4 Pro meg az X, minden játék fut neked a sima kiadáson is, csak most van választási lehetőséged, ha szebb grafikával és magasabb framerate mellett szeretnél játszani. A PS3 a vége felé már nagyon szenvedett a játékok alatt, és nem csak a grafikán látszott. Lebutított játékterek, alacsony felbontású textúrák, hiányzó effektek, egyszerűsített pályák. Persze a Last of Us nagyon szép volt, de nyugodtan nézd meg a videójukat, hogy mennyi munka volt vele, hogy beleférjen a játék abba a pici memóriába, és ez bizony korlátozta őket rendesen. Azt se felejtsük el, hogy amit rosszul optimalizáltak (ingadozó FPS), az úgy is maradt.
    Több Sony-exkluzívval játszottam, mint Xboxossal, és meg kell mondanom, hogy egyáltalán nem hiányoznak. Ha megjelennének másra is, az rendben, esetleg meg is venném némelyiket, de nem ezen múlik, hogy milyen konzolt veszek (tudod, hogy mi volt nagyon jó a PS3-ban? Az ingyenes multi és a BD-olvasó).
    Ja, a konzolexkluzív attól az, hogy van Xbox-ra, de nincs PS4-re. Ha nincs Xboxod, akkor kell hozzá egy combosabb PC is.

    (#104) Az éttermes példádra: bemész az étterembe, és vagy választasz a néhány desszert közül (ami nálad az exkluzív), vagy rendelsz valami finomat a régi étlapról, mert már tudod, hogy azok az ételek jól el vannak készítve. A másik étteremben ki van dobva a régi étlap.

    A 112-es hsz-ed meg elég trollkodásnak hangzik... :U

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Anaren91 #104 üzenetére

    Érdekes hasonlat ez az éttermes, mivel hiába kapok desszertet minden étterembe, ha Pho-t csak vietnami étteremben kapok desszert nélkül akkor oda fogok menni enni (Mert exkluzív) és majd veszek egy sütit hazafelé valamelyik cukrászdában ;)

    De viccet félretéve, engem az érdekelne, hogy a "konzoltazekszkluzívokmiattvesznek" szöveg vajon valójában honnan származik? No offense, de azóta pörög ez nagyon, mióta nem kötelező a Kinect és nem a PS4 az erősebb ...

    Egy belső, abszolút nem reprezentatív felmérés alapján (A baráti köröm), gyakorlatilag ez SENKIRE sem igaz. Természetesen ez is igen szélsőséges gondolkodás, de anno a kiscsapat azért váltott XBOX360-ra PC-ről, mert volt aki beleunt a PC-s sz@rakodásba, volt aki külföldre költözött és egyszerűbb volt, volt aki a pénz miatt, de senki sem azért, mert a 360 exkluzívjai jobbak lettek volna mint a PC-s játékok.

    Aztán mikor jött a generációváltás, akkot elindult az agyalás. Volt akik PS4-est szerettek volna, mert olcsóbb, minekKinect, gyorsabb. Mások meg a szolgáltatások, Live, egyebek miatt (Én pl: többek között a Kinect miatt is) maradtak au Xbox vonalon. SENKI sem döntött az exkluzívok alapján.

    Most nagyjából ugyanazokkal a mulitplatform multi/coop játékokkal játszunk, csak 2 platformon, és persze néha egy/egy ember kipróbál pár exkluzívot, de ez senkit nem mozgat/motivál még mindig.

    Temészetes, hogy vannak emberek, akik csak single játékokkal játszanak, vagy akiket az exkluzívok mozgatnak, de ez messze nem igaz mindenkire.

    A másik a backward compatibility: Nem minden a "szépség", bizony rengeteg JÓ régi játék van. Ezekkel eddig csak PC-n volt esélye az embereknek játszani, de most Xboxon is lehet. Nem kötelező kihasználni egy ilyen lehetőséget, de messze jobb hogy van, mintha nem lenne.

    Lehet az MS stratégia nem tetszik pár embernek, de azért azt valljuk be, hogy ha PS-en is bejönne a Play Anywhere, a Plus Pass, EA Access vagy a backward compatiblity, akkor aránylag kevés PS4 owner esne eki molotov koktéllal a Sony székhéznak, meg nagykapaláccsal a konzoljának ;)

    ----

    @szerk: Amíg ezt bepötyögtem elpörögtek a commentek...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Anaren91 #120 üzenetére

    Az a kisebbik előny, hogy bármelyik (PS, Xbox) konzolon olcsóbban lehet codozni.

    Tudod mi az ami megfizethetetlen előny ebben az esetben: hogy nyugodtabban.

    Ha újból válaszanom kellene, hogy 720p 30FPS-ben mulzitok csíterek nélkül, vagy 8k 144FP Freesyncben csíterekkel, most is ugyanúgy döntenék ;)

    Persze ez is egy olyan nézőpont, ami látványosan kevés embert érdekel csak (Mármint a verzusz topikokban).

    Life is shor...

  • #71043776

    törölt tag

    válasz Anaren91 #120 üzenetére

    Miért, ha nincs náluk egy rakás exkluzív, és nem is akarják magukhoz láncolni a címeket, akkor nem az a logikus, hogy minden más egyébbel nyújtanak többet? Grafika, szolgáltatások, BC, ilyesmi.
    Megmutatnád a felmérést arról, hogy kit milyen feature érdekel? Meg hogy kinek mi jelenti a konzolos élményt?
    Sokat hivatkozol erre a véleményedben.
    Arról inkább ne is beszéljünk, hogy neked a multiplatform egyenlő a CoD-dal és a PUBG-vel...

  • válasz Anaren91 #120 üzenetére

    Na majd akkor mond ezt, ha két év múlva a PS5-be is bekerül a Freesync esetleg az 1440p támogatás. :) Vagy majd ha 60 FPS-sel fogják marketingelni a PS5-öt, az is a PC-sek kiváltsága a legtöbb játéknál jelenleg.

    (#126) Frici757 Nekem is ez a bajom most a Microsofttal, hogy még vissza kell nyerjék a bizalmamat. Annyi mindent kinyírtak az utóbbi időben a Kinect-től kezdve a Windows Phone-ig(És ezért haragszom is rájuk még mindig!).
    Egyelőre nem tudok megbízni bennük még annyira sem, hogy egy Xboxot vegyek. Látva, hogy kiadták tavaly az Xbox One X-et és kb. két év múlva már jön az új konzol...most ha lenne One X-em biztos be lennék rájuk rágva megint. :((( Még jó, hogy inkább PC-t csináltam helyette, így ugyanott vagyok kb., mintha megvettem volna a One X-et plusz a következő konzolt és ezt legalább ezer más dologra használhatom.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Redneck

    veterán

    válasz Anaren91 #103 üzenetére

    Világos, de valószínűleg ilyen irányt vesznek a dolgok. Ha valakinek elég lesz 1080p@60Hz akkor elég az alap, ha kicsit nagyobb felbontás/részletesség vagy képfrissítés kell akkor közepes, ha pedig natív 4K-ban akarja veretni akkor a legerősebb.

    Ha belegondolsz annyira nem gáz. Így akinek nincs gyorsabb vagy nagyobb felbontású megjelenítője, nem kell drágábbat vegyen.

    [ Szerkesztve ]

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz Anaren91 #164 üzenetére

    Értettem eddig is, hogy mit mondasz, de továbbra sem értek egyet.
    Az Xbox One megfelel mind a négy pontodnak, tehát szerinted is konzol. Bár a 3. pont kicsit sántít, mert ha megnézed, hogy mikor jelentek meg az újabb generációk, akkor max. kihúzni tudtad 10 évig. Például a PS1, PS2 és a PS3 között 6 év telt el. Az előző generáció végén meg már meglátszott a konzolok kora, gyenge grafika, instabil és alacsony framerate, butított játékmenet. Ha erre vágysz, akkor a mostaniakkal is megteheted majd.

    Nem a Microsoft kezdte, a PS4 Pro egy évvel az X előtt jelent meg, és pont ugyanabból a célból. A PS4 is már PC, mert van belőle erősebb? Nem szarabbul futnak ha nem váltasz, hanem jobban futnak az amúgy is megjelenő játékok, ha az újabbat veszed.
    Hogy fussanak jobban ugyanazon a hardveren, miközben egyre összetettebb és szebb játékok jelennek meg? Ezért van erősebb kiadás. Ha nem érdekel a grafika meg a framerate (márpedig miért is érdekelne, hiszen 10 évre tervezel ugyanazzal a géppel), akkor nem veszel újabb kiadást, és nem ér meglepetés, hogy a Far Cry 6 valahogy mégis jobban fut és szebb is az erősebb PS-en azoknak, akiknek erre van igényük.

    Freesync tuti lesz a PS5-ön is, előnye meg most is van a Pro-t használónak. A két sima között is volt különbség online, például HDD-SSD betöltési sebesség terén, így menet közben elkerülhető a pop in.

    Most sem kell megvenned az újabb konzolt, használhatod a régit. Vagy jelent már meg PS4 Pro-only játék? Nem. Akkor mi a probléma? Akinek több kell, mint amit a 2013-as konzol tud, mert azóta változtak az igények, az megveszi az újabbat. Akinek nem kell semmi ilyen, az játszik a régivel, ennyi.
    De még ha annyira utálod is az Xboxot, miért érdekel ennyire ez az egész? Neked PS-ed van, a Microsoft hülyesége nem érint. Ha meg attól félsz, hogy a Sony másolni kezdene bármit is, akkor inkább náluk verd az asztalt. Csak azt látom, hogy neked abszolút semmi sem jó, ami Xbox-os, még konzolnak sem akarod hívni, meg dobálózol 2 évente cserélendő mini PC-vel.

  • Gabesz84

    őstag

    válasz Anaren91 #164 üzenetére

    Ha csak egyre erősebb lesz a konzol, de alapjaiban ugyanaz, kicsit sűrűbb hardver frissítésekkel akkor az szerintem jobb, mint ami eddig volt. Miért?
    Eddig is generáció váltásnál elég sok játék a régi, és az új platformra is kijött. Pl forza horizon 2, GTA V. Ha generációt frissítettél, és újra játszani akartál ezekkel, újra meg kellett venned az új masinára.
    Xbox 360 és one közt eltelt 8 év, nagy vonalakban ez az időtartam az amíg 360-ra jelentek meg játékok.

    Az új világban ez most úgy néz ki majd (a spekulációk szerint), hogy mondjuk 2021-ben megjelenik az újabb Xbox, ami után a 2013-ban megjelent eredeti Xbox One-ra már nem jön számottevő új játék.
    Mit vesztettél ebben az esetben? Az Xbox One is 8 évet "élt". Tehát a 360-as időkhöz képest semmit.
    Mit nyertél? Amit játékot megvettél 2017-ben One-ra, azt szebb minőségben tudod futtatni One X-en vagy az utódján.

    Feltételezhetjük, hogy az One X-re is mondjuk 2025-ben jelenik meg utoljára játék, akkor az is 8 évet "élt".

    Senki nem tart pisztolyt az emberek fejéhez, hogy meg kelljen venned most a One X-et. Persze, hype, meg szebb kép, meg fogyasztói társadalom, satöbbi.

  • idegen lény

    őstag

    válasz Anaren91 #164 üzenetére

    Engem nem zavarna a kétévenkénti csere, ha ingyen cserélnék. Bevinném a régi konzolt a konzolvilágba, kihoznám az újat. Frissíteném, mint a Windowst. :))

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Új hozzászólás Aktív témák