Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Anaren91 #104 üzenetére

    Érdekes hasonlat ez az éttermes, mivel hiába kapok desszertet minden étterembe, ha Pho-t csak vietnami étteremben kapok desszert nélkül akkor oda fogok menni enni (Mert exkluzív) és majd veszek egy sütit hazafelé valamelyik cukrászdában ;)

    De viccet félretéve, engem az érdekelne, hogy a "konzoltazekszkluzívokmiattvesznek" szöveg vajon valójában honnan származik? No offense, de azóta pörög ez nagyon, mióta nem kötelező a Kinect és nem a PS4 az erősebb ...

    Egy belső, abszolút nem reprezentatív felmérés alapján (A baráti köröm), gyakorlatilag ez SENKIRE sem igaz. Természetesen ez is igen szélsőséges gondolkodás, de anno a kiscsapat azért váltott XBOX360-ra PC-ről, mert volt aki beleunt a PC-s sz@rakodásba, volt aki külföldre költözött és egyszerűbb volt, volt aki a pénz miatt, de senki sem azért, mert a 360 exkluzívjai jobbak lettek volna mint a PC-s játékok.

    Aztán mikor jött a generációváltás, akkot elindult az agyalás. Volt akik PS4-est szerettek volna, mert olcsóbb, minekKinect, gyorsabb. Mások meg a szolgáltatások, Live, egyebek miatt (Én pl: többek között a Kinect miatt is) maradtak au Xbox vonalon. SENKI sem döntött az exkluzívok alapján.

    Most nagyjából ugyanazokkal a mulitplatform multi/coop játékokkal játszunk, csak 2 platformon, és persze néha egy/egy ember kipróbál pár exkluzívot, de ez senkit nem mozgat/motivál még mindig.

    Temészetes, hogy vannak emberek, akik csak single játékokkal játszanak, vagy akiket az exkluzívok mozgatnak, de ez messze nem igaz mindenkire.

    A másik a backward compatibility: Nem minden a "szépség", bizony rengeteg JÓ régi játék van. Ezekkel eddig csak PC-n volt esélye az embereknek játszani, de most Xboxon is lehet. Nem kötelező kihasználni egy ilyen lehetőséget, de messze jobb hogy van, mintha nem lenne.

    Lehet az MS stratégia nem tetszik pár embernek, de azért azt valljuk be, hogy ha PS-en is bejönne a Play Anywhere, a Plus Pass, EA Access vagy a backward compatiblity, akkor aránylag kevés PS4 owner esne eki molotov koktéllal a Sony székhéznak, meg nagykapaláccsal a konzoljának ;)

    ----

    @szerk: Amíg ezt bepötyögtem elpörögtek a commentek...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák