Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Itt is tökéletesen látszik az, hogy 8 általánossal már szinte bárki lehet polgármester. Mondjuk az is érdekes, hogy egy Soros György ellenes országban Soros ösztöndíjasa a miniszterelnök, de hát nagy az Isten állatkertje...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Szerintem nem is szerverről, vagyis egy szerver feladatokat ellátó gépről van szó, hanem egy hálózati elosztó központról, ami ugye OLT-ból, vagy CMTS-ből, illetve az azok működéséhez szükséges elemekből áll (radius/TFTP szerver stb.), csak ugye a butább szegmens (most nem simán a userekre, hanem pl. a nyomozókra/rendőrökre gondolok, akik a jelentést készítették, de szintén nem rendelkeznek megfelelő információkkal) egyszerűen rákeni a szerver jelzőt az ilyen nagyobb ipari berendezésekre és azzal meg van oldva.
    Persze nem kizárt, hogy valójában volt ott valamilyen szerver, mert lehetett egy helyi kiszolgáló szerver egyes alkalmazásokhoz, de nem azon volt a hangsúly.
    Egyébként én arra is kíváncsi vagyok, hogy megfelelően volt-e szünetmentesítve a szolgáltatói központ, meg hogy melyik biztosítékokat kapcsolta le az az a faszkalap (egyébként nem kell, kurva kevés ez a pénzbüntetés, ugyanis egy ekkora település polgármestere két havi fizetéséből vígan kipengeti ezt az összeget, sőt saját magának munkáltató kölcsönt, illetve fizetési előleget is folyósíthat, ha esetleg könnyen elveri a fizetését), mert ha a biztosíték után van a szünetmentesítés, akkor annak bírnia kellett volna egy ideig.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy saját magának, mint munkáltató adja a munkáltató kölcsönt, hanem azt hogy könnyen el tudja intézni, ahogy sok más egyéb módszerrel is tud magának plusz pénzt biztosítani, az utóbbi évek alatt már voltak ilyenre példák, nézz utána interneten.
    Nem azt írtam (amúgy nem is az íróval, hanem az olvasóval van gond itt úgy látom :D) , hogy örökké kell bírnia, hanem hogy egy ideig, egyébként meg nagyon tévedsz, jó magam is tudok olyan helyekről, ahol a szünetmentesítés legalább 3-5 órát képes áthidalni, szóval erős sületlenség, hogy sehova nem raktak olyat, az hogy a környezetedben nincs példa rá, az nem azt jelenti, hogy sehol nincs ilyen. Sőt olyan megoldások is vannak, hogy a tápellátás megszűnése esetén bizonyos illetők E-mail/SMS értesítést kapnak és ha kibírja akár 2-3 órán keresztül a szünetmentesítés és megfelelő a reakció, akkor van idő cselekedni és talán időben vissza lehet állítani az áramellátást, nekem az is érdekes, hogy 9 óráig tartott visszaállítani a rendszert, bár abból kiindulva, hogy magyarországon vagyunk, a "magas színvonal és a hozzáértés fellegvárában" már nem is csodálkozom, itt minden a lehető legszarabbul, leghülyébben és legolcsóbban van megoldva, természetesen úgy, hogy a valóságban kurva nagy pénzek mennek el az adott feladatra, csak megoldják tized akkora költséggel, a többi meg valahova eltűnik, pedig ennyi pénzből amit az EU-tól is kaptunk, meg elbasztunk minden szarra (stadion) már az egész országot újra lehetett volna építeni, mindegy, nem is idegesítem magam rajta.
    Ami a megszakítót , ezért is kérdeztem, hogy van megoldva, arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen megszakító szekrényeknek is kellene valami védelem, hogy akárki ne tudjon hozzáférni, mondjuk gondolni kell a veszélyelhárításra is, szóval inkább hagyjuk, a gond ott kezdődik, hogy a polgármester be tudott oda menni, holott egyrészt az önkormányzat épülete nem az ő tulajdona, így felesleges összevetni a saját házas példával, másrészt az ilyen helyekre megfelelő belépési szabályzatot kell készíteni és azt megfelelően kell alkalmazni, akár beléptető rendszerrel is és nyilván nem annak kell oda tudni belépni, akinek halvány lila fingja sincs az ott lévő eszközökhöz, az ilyen illető még ha főnök is, max. egy kompetens és jogosult személy felügyelete mellett mehetne be oda, az meg hülye lenne, ha nem baszna rá az ilyen kezére ilyenkor, vagy már ha beengedi akkor, mikor tudja milyen céllal akar bemenni oda, szóval itt is az a baj, hogy nincs meg a megfelelő szabályozás, mondjuk ez az egész országra igaz, de attól hogy ez van általánosságban, még nem azt jelenti, hogy ennek így is kell lennie.

    Nyilván, de csak felsoroltam két opciót, amihez esetleg kell egy szerver, nem azt mondtam, hogy így kell megoldani.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #40 üzenetére

    Hát ha van normális szabályozás és nem ilyen kis összeg lenne enyje-benyje címszóval utólag kiróva, hanem előre meg lenne határozva, hogy a szolgáltatás ellehetetlenítésére irányuló tettnek minimum 10 milliós bírság, illetve x év szabadságvesztés a jutalma, akkor az ilyen elborult agyú elmebetegek is azért kétszer meggondolnák, hogy hozzányúljanak-e ahhoz, ami nem az övék.
    Persze egy ilyen célra kialakított helyiségben egy egy normálisan kialakított rendszer esetében csak annyira kellene félni a tűzveszélytől, mint egy bank páncéltermében és lehetne az elzárást komolyabban is venni, hogy az ilyen faszkalapok mint ez is ne tudjanak csak úgy bemenni, ha elborul az agyuk, illetve ha a következmények se tántorítják el a tettétől, de mindegy.
    Azt meg remélem nem kell részleteznem, hogy milyen helységre és kialakításra gondoltam, bár megsúgom, hogy a légelszívós/vákuumos tűzoltásra, így igazából az ajtót nem hogy kinyitni kellene ilyen esetben, hanem zárva tartani, persze magyarországon az ilyen technikáknak nincs helye, a tűzoltónak vész esetben le kell kullognia a pincébe, addig talán szarrá ég az egész, viszont nem gond ugyanis szarrá éget berendezést majd mészáros lőrnicék jó pénzért "felújítják" egy vis maior pályázat keretében.

    A UPS-be meg nem megyek bele, mert már felesleges, de nem megoldhatatlan, hogy az ezt felügyelő rendszernek külön legyen egy szünetmentes áramforrása, illetve egy külön internet hozzáférése és tudja figyelni a "szerverek"/berendezések áramellátását és akkor üzenetet tud arról is küldeni, ha a szerverek leálltak és akkor az okos önkormányzatban meg a többi intézménynél nem kell találgatni órákig, hogy hol a hiba, na mindegy, túl nagyok az elvárásaim, bár csak ebben az országban, mindenhol máshol ilyen dolgok már alapnak számítanának, mondjuk az is, hogy mindenféle félkegyelmű ne lehessen polgármester, vagy mondjuk miniszterelnök, mondjuk utóbbi nem csak itt gond, sajnos máshol is vannak ilyen őrültek, mint amerika, brazília, törökország ...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #46 üzenetére

    Mi benne az ámokfutás, az igazság?

    A 10 milliós bírságot példának írtam, ne nekem kelljen már a jogászok munkáját is végezni és kitalálni, hogy mit kell kapnia egy szabotőrnek.
    Egyébként meg ne haragudj, de most is te mondtál hülyeséget, idézem is:
    "10 milliós bírság meg börtön legyen egy szabályzatban, amit a polgármester ír alá? te aláírnál ilyet, saját magad ellen?"
    Elméletileg akkor még nem maga ellen írta volna alá, hanem egy rendszer védelméért, legalább is gondolom nem gondolta, hogy ezt fogja csinálni, hacsak nem tényleg ennyire elmebeteg. Ahhoz képest, hogy IT-be dolgozol, nincs valami nagy logikai képességed, már ne haragudj.

    "sőt, akár azt is meggondolhatnák, hogy posztolnak-e a témában az interneten..."
    Miért, hova posztolt a polgármester? :DDD
    Tudod van egy olyan mondás, hogy okos enged ... na már most az a baj, ha az okos enged és mindent szó nélkül hagy, akkor hülyék a fejére nőnek és a fejére szarnak, mert azt hiszik, hogy ha nem szólnak, akkor az úgy jól van, ilyen kategóriába tartoznak a politikusok is. Igaz, hogy ez nem a legmegfelelőbb hely, de én legalább a véleményemet leírva hangot adok az elégedetlenségemnek, míg te majdnem hogy igazat adsz annak a hülyének, ráadásul elég béna és nem helytálló magyarázatokkal és hasonlatokkal, mint hogy az önkormányzat épülete az ő privát tulajdona meg ilyenek.

    "úgy érted, hogy attól, hogy a szerverhelyiségben csináltál rendes tűzvédelmet, a hivatal többi része nem éghet le? vagy a fél falu?"
    Ennyi erővel az egész ország leéghetne, így felesleges bármit is csinálni az országban, mert úgy is le fog égni, sőt szünetmentest is felesleges venni, mert az is egyszer lemerül ...
    Értem, amit mondani akartál, de nagyon rosszul adtad elő. A hivatal épülete, illetve a falu tűzvédelmi stratégiája legyen az önkormányzat dolga, a helyiség védelme meg azé a cégé, akik kiépítették a rendszert, legalább is így kellene lennie, de mint írtam, a szabályozás elég gyenge ebben az országban, ezért nincs így, ezért nincs itt semminek se felelőse, csak a szardobálás megy állandóan.

    Ami az elszállt rendszert illeti, ne tud meg hány olyat ismerek a szakmában, aki hibafelderítésben elég gyenge, na meg ha az adott városban az érintett intézmények nem kommunikálnak egymással, akkor egyenként gondolhatnak arra, hogy az eléréssel csak náluk lehet probléma, mert elvágtak egy oda tartó kábelt, vagy ilyesmi, szóval sok ilyen hibalehetőség van, melyet azonnal kizárna az, ha rögtön tudnánk, hogy mi történt, persze ahhoz egy modern rendszert kellene kiépíteni, ami egy ilyen x évtizeddel elmaradott országban elképzelhetetlen. Egyébként egy ilyen ellenőrző rendszer szünetmentese jóval kisebb lenne (gyakorlatilag egy modemet, meg egy kisebb teljesítményű gépet kellene ellátnia rövid ideig, persze kivitelezés kérdése, sokféleképpen meg lehet oldani), mint annak a rendszernek a szünetmentese, amit felügyel, szóval ezt az UPS UPS hátán dolgot se értem igazán.

    Csinálj amit akarsz, az hogy kicsit a kornak megfelelő elvárásaim vannak, az nem azt jelenti, hogy velem van probléma, hanem azzal, amivel szemben vannak, mint pl. ezzel az elmaradott országgal és az azt irányító "elite-el", bár szerintem ezzel még nagyon sokan így vannak.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz UnA #50 üzenetére

    Nem tudom, hogy észrevetted-e, de hárítottam is, bár ezek szerint csak nem vetted észre ...

    (#52) MaCS_70:
    Az igazságot még mindig nem tekintem annak, de mindegy.
    Igaz, megcseréltem, ezért én kérek elnézést, viszont ha már megint témánál vagyunk, akkor menjünk bele jobban.
    Először is a fickót legalább titulusa alapján nevesítsük, szóval egy polgármesterről van szó, aki kapott 1 M Forint büntetést, ezzel csak az a baj, hogy minden, de nem igazságos, mivel lehet, hogy ha valaki más megy be az utcáról és ezt megteszi, akkor ennél nagyobb büntetést kap, pedig a polgármesternek jóval nagyobb büntetést kellene kapnia, hiszen egyrészt valószínűleg ő is abba a kategóriába tartozik, akinek bőven félmillió forint feletti a fizetése, amit figyelembe kellene venni, másrészt egy olyan személyről beszélünk, aki egy város/falu/község vezetéséért felel és egy ilyen pozícióban lévő személynek nem lenne szabad csak úgy elborulnia az agyának mint ebben az esetben és nem lenne szabad ekkora hülyeséget csinálni.
    Ha a bíróság helyesen mérlegelne, akkor a büntetés tényleg minimum 10 millió forint körül lenne, ez igazságos is lenne és elrettentő is, de hát mit várunk egy olyan bírósági rendszertől, melyben autokrácia van, mondjuk most hogy lecserélték Handót nem tudom, mennyire van még, meg hatalma a fidesznek, de valószínűleg nem sokat változott a helyzet és ennek nem így kellene lenni, főleg hogy mint írtad, a bíróság a jogállamiság független hatalmi funkcióját tölti be, vagy legalább függetlenül kellene betöltenie ezt a funkciót.
    Az előre paraméterezésről annyit, hogy ha az illeti tisztában lenne hogy mi van ha betör egy kirakatot, vagy megöl valakit, lehet nem tenné, legalább is egy normális országban, mert utóbbiért egy normális országban halál járna, nem "életfogytig" tartó ingyen ellátás, amiről egyébként szinte mindenki tud, ahogy arról is, hogy mi történik, ha betörnek egy kirakatot, télen erre felé elég sokan csinálják azért, hogy a hideg téli hónapokat átvészeljék :)
    A bírósági autokráciáról már írtam, TEK is van már, a BKK-s jegyrendszert felülvizsgáló gyereket már éjszaka a fekete kocsi is elvitte (egy normális országban egy ilyen jellegű hiba feltárásáért jutalom járna, nem feljelentés, meg nyilvános meghurcoltatás), már csak a körömletépés hiányzik, de talán az sincs messze már :DDD
    Bár ehhez sokan bólogatnak még mai is, szóval biztos velem van a baj, vagy csak sokaknak hiányzik az, ami anno volt :)

    Bambano meg nem foglalta össze jól, mert nincs tisztában azzal, hogy minek hogy kellene lennie, csak azzal hogy mi hogy van, az meg nem felel meg a valóságnak.

    (#54) wintikek: Köszönöm, látom valaki azért tisztában van azzal, hogy minek hogy kellene lennie.
    Egyébként Önkormányzatoknál is van IBSZ, amiben a szerverszoba és annak belépési rendje is le van szabályozva és meg van határozva, hogy kik mehetnek be, illetve kinek a kíséretében mehetnek be és a polgármester nincs a jogosultak listáján, ahogy már mindketten leírtuk.
    Persze ugye a magyar valóság az, hogy hiába van IBSZ, mivel nincs megfelelő szabályozás, ami ezt betartassa az önkormányzatokkal, így szarnak rá, persze mint írtuk, ennek attól még így kellene működnie a valóságban.

    (#55) janos666:
    Érthető amit írtál, viszont ha már van egy rendes szabályozás és az is le van fektetve, hogy a megszegése esetén mi jár, akkor nem ilyen kis büntetésekről beszélnénk, konkrétan el lehetne küldeni a polgármestert is melegebb éghajlatra.

    Jobb eset és rendszer esetén a portára nem is kell kulcsot/kártyát rakni, vagy csak egy olyan kártyát kell rakni, ami mondjuk csak akkor használható, ha a tűzjelző rendszer aktiválódik (igen, van ilyen megoldás, csak legtöbb helyen se beléptető, se tűzjelző nincs, így igaz van bambano-nak, leéghetne az egész épület, ha nem veszi észre senki), a tűzjelző rendszer indokolatlan használatáért meg megint nem jutalom, hanem büntetés jár, ergo mivel nem egy bank széféről beszélünk, ahol 100 milliárd forint van, így talán kétszer is meggondolná magát a polgármester megfelelő szabályozás esetén, hogy hülyeséget csinál-e vagy nem, ugyanis nyerni nem nyerhet, mert nincs pénz az ajtó mögött, csak jó nagy büntetések sorozata várná, mint illetéktelen személyt.
    Ami az elbocsájtást illeti, ilyenkor az jár el jól, aki a szabályt betartja és ha kirúgják, akkor nem kell sokat pereskedni, hogy igazat adjanak neki, mondjuk hülyeséget nem akarok mondani, mert azt most nem tudom, hogy ebben az esetben az állását is visszakapná, de valószínűleg igen, az önkormányzat meg még külön kapna egy büntetést és talán nem választották volna meg újra ezt a félkegyelműt.
    Egyébként valószínűleg nem volt ilyen beléptető rendszer és szabályozás, mert akkor ha van egy kicsi értelem is a fejében, akkor nem kockáztatott volna, meg a büntetésen is meglátszódna ugyanis az ilyen tényezőket (illetéktelenül belép, megfenyegeti a portást, illetéktelenül eltulajdonítja a helyiség belépéséhez szükséges kártyát/kulcsot) figyelembe kellene vennie a bíróságnak, bár amúgy tényleg eléggé információszegény ez a hír, de valószínűleg azért, hogy ne kapjon sok infót a plebs és ne háborogjon rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Miért, neked van valamelyik, vagy te ismered a körülményeket? Gondolom nem és gondolom azért nem is reagálsz a "tévedéseim zömére", mert nem én tévedek, hanem te és ezzel te is tisztában vagy, ami már azért valami. Egyébként meg hülye lennék, ha végigülném az ilyen hülyék évszázadokig tartó tárgyalásait, ugye ez is az, ami miatt egy vicckategória az itt lévő bírósági rendszer, a kúriát meg hagyjuk, amíg nincs független igazságszolgáltatás, amibe a fidesz nem szólhat bele, addig felesleges róla beszélni, szerintem ezt te is tudod, viszont akkor nem tudom miért pattogsz rajta.

    Azt meg leírtam, miért kevés az 1 M Forint, merem gondolni, hogy az olvasással nincsenek problémáid.
    Na de félreértések elkerülése véget, nem bántani akarlak, csak végre megértetni veled, hogy az hogy Te egy olyan cégnél vagy, ahol így működnek a dolgok, az nem azt jelenti, hogy így is kell működnie, sőt az azt jelenti, hogy hülyén csináljátok és én erre nem hogy büszke nem lennék, hanem eltitkolnám, sőt ha közöm van hozzá, akkor el is szégyellném magam.
    Sok cég nyereséges sajnos, de a nyereség sem azt jelenti, hogy mindent jól csinálnak, alapfokon ezt is meg kellene érteni, de inkább ne menjünk most bele ebbe.
    A törvények, illetve a jogszabályok azért vannak, hogy be kell tartani őket, vagyis ha egy helyiséget szerver teremnek titulálnak, akkor bizonyos szabályoknak vonatkozni kell rájuk, hogy most önkormányzati, illetve üzemeltetői oldalról, az mindegy, mert mint már legalább ketten is írtuk, az erre vonatkozó szabályzat kb. egyforma.
    A bírósággal kapcsolatban meg kifejtettem már a véleményem és szerintem elég jól elolvasni a híreket, illetve az ezzel kapcsolatos videóanyagokat megnézni (megnéztem, az is benne volt, hogy ez a félkegyelmű letagadta, sőt azt hazudta, hogy áramszünet volt és ő volt a hős, aki visszakapcsolta, máshol a hazugságért is komolyabb büntetés járna), hogy tudjuk, hogy több szempont szerint kell értékelni, sőt valahol azt is olvastam, vagy láttam, hogy először 5 év börtönt említettek, aztán érdekes mód, de lement 1 millió forintra, véletlenül sincs olyan szaga, hogy szóltak a bíróságra a pártból, hogy enyhítsétek már a büntetést, mert rossz fényt vett a pártra, ami már nem az első a fideszes polgármesterek körében, miért is nem csodálkozom.
    Visszatérve akkor, ha vizsgálják a helységet, az esetet, a megszegett szabályokat, akkor illetéktelenül eltulajdonította a szerverszoba kulcsát, illetéktelenül behatolt a szerverszobába, szándékosan szabotált közművet, sőt a rongálás is felróható lenne.
    Szerintem nem soroltam fel mindent, de már ez is sok és akkor ugye ezután következnek azok a dolgok, amik a szabotálásból következtek, vagyis a szolgáltatás kimaradás, munkaszünet, rendőrségi, hatósági, hivatali, mentős munka akadályoztatása és így tovább, plusz a szolgáltatónak okozott kellemetlenség és további költségek a kiszállással és a kárelhárítással kapcsolatban.
    Nos bár nem vagyok bíró, de akár hogy is nézem, ez egy igazságos bírósági rendszerben nem egymillió forint körül állna meg.

    Azon kívül én mielőtt véleményt alkottam erről a "polgármesterről" és a helyzetről, kicsit tovább tájékozódtam és mint kiderült, a hálózat amit nem fejeztek be teljesen és amit a polgármester csak úgy lekapcsolt, már 2008-ban kiépült, vagyis több mint 10 éve és ez a 2015-ös esetig nem volt befejezve, sőt szerintem még most sem, bár ezt nem tudom biztosan.
    Elméletileg több mint 200 milliós uniós forrás ment el rá és azóta szerintem bátran kijelenthetem, hogy veszteségesen üzemel, ugyanis a berendezések folyamatosan mennek, viszont a közfeladatot ellátó szerveken kívül (persze rendőrség, tűzoltók, mentők is ide tartoznak most az egyszerűség kedvéért, most hogy hivatásos, vagy nem, meg nem így nevezik őket, most ne menjünk bele) mint a hírek is írják, mást nem kapcsoltak a hálózatra, így gyakorlatilag nem termelődött bevétel, vagyis nem térült meg sosem még az alap üzemeltetés költsége sem, hacsak nem az önkormányzat önköltségen elszámolta pl. a villanyszámlát is, de könyörgöm, közpénzekről beszélünk, az hogy mindenhol szétlopják, az nem azt jelenti, hogy az úgy van jól, azokért az ilyen személyek felelősséggel tartoznak és bizony itt bárhogy is nézzük, a több év alatt komoly veszteség keletkezett már csak az üzemeltetés során is, az eszközök folyamatos amortizációjáról ne is beszéljünk és sajnálom hogy megbántalak most, de nem kell se jogásznak, se bírónak lenned, hogy alap józan paraszti ésszel rendelkezz és ezeket mind figyelembe vedd és akárhogy is nézzük, azért, hogy ez a félkegyelmű nem tudott 2008 óta megállapodni a szolgáltatóval és azóta folyamatos anyagi veszteség keletkezik, azért ő felel, az uniós pályázatról, a készre jelentésről meg ilyesmiről ne is beszéljünk inkább, mert csak felidegesítem magam, lényeg hogy megfelelő igazságszolgáltatás esetén nem ilyen 1 M Forintról beszélnénk, hanem sokkal többről, sőt nem hogy polgármester nem lenne, már régen börtönben kellene ülnie, de lehet a szolgáltatónak is, mindenesetre kurva gáz, hogy 7 év alatt nem sikerült a szolgáltatóval megállapodnia, vagy hogy nem tudott mást keresni aki átveszi a hálózatot, illetve annak üzemeltetését és szolgáltat rajta.
    Szóval kíváncsi lennék rá, hogy erre mit mondasz, bár szerintem ezzel a részével nem is voltál tisztában, de mindegy is, mert már nem érdekel, egyszerűen felháborító, hogy mi megy ebben a kurva országban, már bocsánat a kifejezésért.

    Ja és akkor sokan félelemből szavaznak az ilyen faszkalapokra, holott amitől félünk, azt el kellene kergetni, nem pedig tovább éltetni, de hát nagy az Isten állatkertje ...

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #71 üzenetére

    Nyugodj meg, annyi jogi rálátásom nekem is van mint neked (már csak a szakma miatt is, ezért is tudom, hogy egy szerver teremnek milyen előírásoknak kell megfelelnie) és ennek ellenére mindig nem tudom azt mondani, hogy neked lenne igazad, mert nem csak hogy nincs igazad, de a gondolkodásmódod se jó.

    Amúgy nem maradtál csendbe, de ebbe a részbe inkább most már nem megyek bele.

    Az a baj tudod, hogy a jog nem csak egy három betűs szó, azt annyi, ahogy egy bírósági ítéletnél sem egy szempontot, hanem az esetet érintő összes szempontot értékelni kellene, melyben benne vannak az általam leírt gazdasági és üzemeltetési szempontok is, amire figyelni kell, főleg hogy közpénzekről van szó, de mint már többször is írtam, ez az összegen egyáltalán nem látszik és Dr. Akula is tökéletesen leírja, hogy egy büntetésnek milyennek kellene lennie, akár hogy is nézzük, egy polgármester 1 M Forintot zsebből kifizet és röhög egyet, hogy "akkor is megérte", csak az a baj, hogy semmit nem ért el vele a büntetésen kívül, főleg hogy addig max. városon belül tudták, hogy mekkora szerencsétlen, hogy 7 éven át nem tudott elintézni egy ilyen esetet, most már viszont az egész ország, sőt a világ tudja.

    A topik szabályzatos részben igazat adok neked, bár igazi politizálás nem történt, csak szabad vélemény nyilvánítás, sőt nem is véleményt mondtam, hanem az igazságot, amit mindenki lát, aki nyitott szemmel jár.

    Jól van akkor, remélem nem bántottalak meg nagyon :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #93 üzenetére

    Akkor ajánlom figyelmedbe a saját írásaid értelmező olvasását, ugyanis rád jobban rádférne egy kis történet frissítés, ahogy egy doboz Cavinton is.

    (#19) bambano:
    "egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van."

    (#22) bambano:
    "ha nagyon szigorúan nézem, akkor a polgármester bement és lekapcsolta a *saját* cuccát. nyilván ez az egyik irányba sarkítva írja le a helyzetet."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák