Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #46 üzenetére

    Mi benne az ámokfutás, az igazság?

    A 10 milliós bírságot példának írtam, ne nekem kelljen már a jogászok munkáját is végezni és kitalálni, hogy mit kell kapnia egy szabotőrnek.
    Egyébként meg ne haragudj, de most is te mondtál hülyeséget, idézem is:
    "10 milliós bírság meg börtön legyen egy szabályzatban, amit a polgármester ír alá? te aláírnál ilyet, saját magad ellen?"
    Elméletileg akkor még nem maga ellen írta volna alá, hanem egy rendszer védelméért, legalább is gondolom nem gondolta, hogy ezt fogja csinálni, hacsak nem tényleg ennyire elmebeteg. Ahhoz képest, hogy IT-be dolgozol, nincs valami nagy logikai képességed, már ne haragudj.

    "sőt, akár azt is meggondolhatnák, hogy posztolnak-e a témában az interneten..."
    Miért, hova posztolt a polgármester? :DDD
    Tudod van egy olyan mondás, hogy okos enged ... na már most az a baj, ha az okos enged és mindent szó nélkül hagy, akkor hülyék a fejére nőnek és a fejére szarnak, mert azt hiszik, hogy ha nem szólnak, akkor az úgy jól van, ilyen kategóriába tartoznak a politikusok is. Igaz, hogy ez nem a legmegfelelőbb hely, de én legalább a véleményemet leírva hangot adok az elégedetlenségemnek, míg te majdnem hogy igazat adsz annak a hülyének, ráadásul elég béna és nem helytálló magyarázatokkal és hasonlatokkal, mint hogy az önkormányzat épülete az ő privát tulajdona meg ilyenek.

    "úgy érted, hogy attól, hogy a szerverhelyiségben csináltál rendes tűzvédelmet, a hivatal többi része nem éghet le? vagy a fél falu?"
    Ennyi erővel az egész ország leéghetne, így felesleges bármit is csinálni az országban, mert úgy is le fog égni, sőt szünetmentest is felesleges venni, mert az is egyszer lemerül ...
    Értem, amit mondani akartál, de nagyon rosszul adtad elő. A hivatal épülete, illetve a falu tűzvédelmi stratégiája legyen az önkormányzat dolga, a helyiség védelme meg azé a cégé, akik kiépítették a rendszert, legalább is így kellene lennie, de mint írtam, a szabályozás elég gyenge ebben az országban, ezért nincs így, ezért nincs itt semminek se felelőse, csak a szardobálás megy állandóan.

    Ami az elszállt rendszert illeti, ne tud meg hány olyat ismerek a szakmában, aki hibafelderítésben elég gyenge, na meg ha az adott városban az érintett intézmények nem kommunikálnak egymással, akkor egyenként gondolhatnak arra, hogy az eléréssel csak náluk lehet probléma, mert elvágtak egy oda tartó kábelt, vagy ilyesmi, szóval sok ilyen hibalehetőség van, melyet azonnal kizárna az, ha rögtön tudnánk, hogy mi történt, persze ahhoz egy modern rendszert kellene kiépíteni, ami egy ilyen x évtizeddel elmaradott országban elképzelhetetlen. Egyébként egy ilyen ellenőrző rendszer szünetmentese jóval kisebb lenne (gyakorlatilag egy modemet, meg egy kisebb teljesítményű gépet kellene ellátnia rövid ideig, persze kivitelezés kérdése, sokféleképpen meg lehet oldani), mint annak a rendszernek a szünetmentese, amit felügyel, szóval ezt az UPS UPS hátán dolgot se értem igazán.

    Csinálj amit akarsz, az hogy kicsit a kornak megfelelő elvárásaim vannak, az nem azt jelenti, hogy velem van probléma, hanem azzal, amivel szemben vannak, mint pl. ezzel az elmaradott országgal és az azt irányító "elite-el", bár szerintem ezzel még nagyon sokan így vannak.

Új hozzászólás Aktív témák