Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wintikek

    tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    Önkormányzatoknál nem tudom hogyan működik, "csak" multiknál fordultam meg.
    Minden helyen megvan hogy ki léphet be a szerverszobába, ez beléptetőrendszerrel van szabályozva, hogy kinek van joga és értelemszerűen a ki-be lépés logolva van.

    Persze ettől függetlenül van kulcs is, a portán meg esetleg még az IT-nál. A portásnak meg van egy listája hogy ki jogosult felvenni a kulcsot. Azon nem szokott rajta lenni az igazgató/regionális manager/bárki atyaúristen, csak IT.
    Nem is véletlen. Még ha tűz/földrengés bármi van, bemegy lehet nagyobb kárt okoz mert megpróbál segíteni mint a sportszeletes csávó.
    Normális helyen van természeti katasztrófára kialakított terv, azt nem igen szokták non-IT-nak leoktatni. Egy tervben se szerepel hogy ha ég valami akkor fuss be a szerverszobába és mentsd meg ezt/azt.
    Első mindig az emberélet. Ha leég az egész akkor leég. Ezért van direkt máshol tárolva a kazettás mentés ha még az van és nem felhőbe megy + switchek ilyen apróságok pótba. Szóval ezt a felvetésed alapjáraton nem értem.

    Ilyen polgi szintű emberek szigorúan csak IT-s emberkével mehetnek be a szerverszobába akkor is ha a fején pörögnek.
    Ebben az esetben ami itt történt hogy szándékosan okozott kárt miután bement, pl egy multinál lehetett volna akármilyen magasan a ranglétrán, összepakolni nem lett volna ideje utána. Feltéve ha nem a rokona valami nagyon nagy embernek, de ez megint más téma.

    Persze ez az én saját tapasztalatom, elhiszem hogy vannak helyek ahol egyáltalán nincsen jól kezelve ez, de ennek így kéne működnie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák