Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wintikek

    tag

    Miért van joga egy polgármesternek betenni a lábát egyedül a szerverszobába/felvenni a kulcsot?
    Mégis mi volt az a vita aminek az lett a végkimenetele hogy fogta magát és lekapcsolta a kismegszakítót pont a szerverszobában?

  • wintikek

    tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    Önkormányzatoknál nem tudom hogyan működik, "csak" multiknál fordultam meg.
    Minden helyen megvan hogy ki léphet be a szerverszobába, ez beléptetőrendszerrel van szabályozva, hogy kinek van joga és értelemszerűen a ki-be lépés logolva van.

    Persze ettől függetlenül van kulcs is, a portán meg esetleg még az IT-nál. A portásnak meg van egy listája hogy ki jogosult felvenni a kulcsot. Azon nem szokott rajta lenni az igazgató/regionális manager/bárki atyaúristen, csak IT.
    Nem is véletlen. Még ha tűz/földrengés bármi van, bemegy lehet nagyobb kárt okoz mert megpróbál segíteni mint a sportszeletes csávó.
    Normális helyen van természeti katasztrófára kialakított terv, azt nem igen szokták non-IT-nak leoktatni. Egy tervben se szerepel hogy ha ég valami akkor fuss be a szerverszobába és mentsd meg ezt/azt.
    Első mindig az emberélet. Ha leég az egész akkor leég. Ezért van direkt máshol tárolva a kazettás mentés ha még az van és nem felhőbe megy + switchek ilyen apróságok pótba. Szóval ezt a felvetésed alapjáraton nem értem.

    Ilyen polgi szintű emberek szigorúan csak IT-s emberkével mehetnek be a szerverszobába akkor is ha a fején pörögnek.
    Ebben az esetben ami itt történt hogy szándékosan okozott kárt miután bement, pl egy multinál lehetett volna akármilyen magasan a ranglétrán, összepakolni nem lett volna ideje utána. Feltéve ha nem a rokona valami nagyon nagy embernek, de ez megint más téma.

    Persze ez az én saját tapasztalatom, elhiszem hogy vannak helyek ahol egyáltalán nincsen jól kezelve ez, de ennek így kéne működnie.

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz janos666 #55 üzenetére

    Messze nem erről írtam, de egyébként a portást olyan helyeken nehezen fenyegeti elbocsátással az igazgató ahol nem is ő a közvetlen alkalmazója (kb az összes multi itthon?). A külsős portaszolgálatnak pedig le van írva hogy mit kell tennie milyen esetben. Sok dolguk nincs, de például egy portásnak pont kutya kötelessége tudni ki mihez férhet hozzá...

    Itt pedig még mindig arról van szó hogy egy adott épületben dolgozó ember önkényesen hogy juthat/jut be a szerverszobába amihez jobb esetben nem kéne joga legyen és ez miért nincsen jól így.
    De mint írtam is, egészen biztos hogy az önkormányzatoknál máshogy működik ez.
    Sajnálatos módon több mint valószínű hogy kiskirályokként élnek a polgármesterek, de ne kelljen már elfogadnom hogy ez így van évek óta és jóvanezígy :D

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz Male #58 üzenetére

    Ne vedd személyeskedésnek, de azért nem hiszem hogy beszarinak kell lenni csak azért mert valami igazgató parancsol rád.
    Azért vannak a szabályok hogy betartsuk, betartassuk.
    Csak a saját példámmal élve, hiába jön hozzám oda bárki hogy neki ehhez/ahhoz kell jog most azonnal. Igazgatóknak is mondtam már meg többször, hogy van ezekre formanyomtatvány megvan kinek kell elfogadni, hozza vissza aláírva úgy ahogy a szabályzat megkívánja és semmi akadálya, adom is a jogot. Ha megadom aláírás nélkül és valami faszságot csinál utána megint engem vesznek elő nem őt.
    Ha pedig emiatt bármi hátrányba kerülök a munkahelyemen akkor elmegyek onnan, mert ez nem normális dolog. Ha pedig egy ilyen nyomoronc kirúgat egy ilyen fos helyről ahol ennyi erővel félhetek bármikor a kirúgástól ha beleszartak a műzlijébe valami fejesnek reggel, azért a helyért nem kár.
    De részemről befejeztem még az előtt mielőtt jönne, hogy nem mindenki tud munkahelyet váltani stbstb.
    Ha valakinek megfelel a folyamatos meghunyászkodás ám legyen. Számomra ez nem ok, legyen polgármester, igazgató, angol királynő.

  • wintikek

    tag

    válasz Karness Muur #81 üzenetére

    Ennyi, a hülye ruszkik meg azt hiszik nincsenek 3/3-as ügynökök akik kapukat nyitnának a nyugatnak. Nálunk megoldjuk, teljesen leállítjuk úgy gyüjjön be valaki! :DD

  • wintikek

    tag

    válasz bambano #127 üzenetére

    Nah azért így már teljesen más a gyerek fekvése.
    Így viszont már a büntetést se érzem teljesen jogosnak :D
    Az megint másik dolog, hogy azért van bennem káröröm is, milyen érdekes hogy egy polgármester ilyenekhez folyamodik egy kis bürokráciai malőr miatt. Bezzeg mikor az ember éveken keresztül rohangál a hivatalokba azért hogy építhessen magának egy hidat... :D

Új hozzászólás Aktív témák