Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trailblazer

    addikt

    Kvázi terrorcselekményt követett el, de azért újraválasztják. Vannak bajok arrafelé...

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Alteran-IT #47 üzenetére

    Jogi szempontból valóban amokfutásközeli, amit leírtál.

    Eleve nem bírságról van szó, hanem büntetésről. A kettő nagyon különböző fogalom.
    A fickó 1 M Ft büntetést kapott, ami egy büntetőjogi szankció, amit a bíróság szabott ki rá. A bíróság pedig a jogállamiság független hatalmi funkcióját tölti be, önállóan mérlegel és hoz döntéseket, nem pedig egy automata. Ha az ítéleteket előre be lehetne paraméterezni, az egy nagyon csúnya világot jelentene, olyasmit, amit egy Sztálin nevű figura valósított részben meg.

    Egyebekben Bambano nagyon jól összefoglalta a hálózati-műszaki helyzetet.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • wintikek

    tag

    válasz bambano #19 üzenetére

    Önkormányzatoknál nem tudom hogyan működik, "csak" multiknál fordultam meg.
    Minden helyen megvan hogy ki léphet be a szerverszobába, ez beléptetőrendszerrel van szabályozva, hogy kinek van joga és értelemszerűen a ki-be lépés logolva van.

    Persze ettől függetlenül van kulcs is, a portán meg esetleg még az IT-nál. A portásnak meg van egy listája hogy ki jogosult felvenni a kulcsot. Azon nem szokott rajta lenni az igazgató/regionális manager/bárki atyaúristen, csak IT.
    Nem is véletlen. Még ha tűz/földrengés bármi van, bemegy lehet nagyobb kárt okoz mert megpróbál segíteni mint a sportszeletes csávó.
    Normális helyen van természeti katasztrófára kialakított terv, azt nem igen szokták non-IT-nak leoktatni. Egy tervben se szerepel hogy ha ég valami akkor fuss be a szerverszobába és mentsd meg ezt/azt.
    Első mindig az emberélet. Ha leég az egész akkor leég. Ezért van direkt máshol tárolva a kazettás mentés ha még az van és nem felhőbe megy + switchek ilyen apróságok pótba. Szóval ezt a felvetésed alapjáraton nem értem.

    Ilyen polgi szintű emberek szigorúan csak IT-s emberkével mehetnek be a szerverszobába akkor is ha a fején pörögnek.
    Ebben az esetben ami itt történt hogy szándékosan okozott kárt miután bement, pl egy multinál lehetett volna akármilyen magasan a ranglétrán, összepakolni nem lett volna ideje utána. Feltéve ha nem a rokona valami nagyon nagy embernek, de ez megint más téma.

    Persze ez az én saját tapasztalatom, elhiszem hogy vannak helyek ahol egyáltalán nincsen jól kezelve ez, de ennek így kéne működnie.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wintikek #54 üzenetére

    Ez addig szép és jó, míg az elméleti terv nem találkozik a valósággal.
    Ha megvan a szuper beléptető rendszered és portásod, akkor is bejuthat illetéktelen. A bankrabló is eljut néha a pénzig és még el is menekül vele (nem botlik meg mind már a bejáratnál a saját cipőfűzőjében).
    Ha egy valószínűleg fegyvertelen, és közelharcra sem kiképzett, amúgy pedig már az életét is elunt és álmos portástól határozottan kéri, egy esetleg nála kétszer nagyobb termetű polgármester, aki netán még finoman meg is fenyegeti pl. egy elbocsátással, akkor LEHET, hogy megkapja bármelyik kulcsot/kártyát, akár még a portás kocsikulcsát is.
    Azt pedig itt is tudjuk, hogy pontosan ki ment be, és mit művelt, nem kellett hozzá FRID chip-es beléptetés és kamerarendszer. De szerintem nem is mondta senki, hogy ne lett volna akár beléptető és kamera is, csak azt, hogy bejutott és kész. A cikkben szereplő "kulcs" lehetett egy kulcstartó egy kártyával és egy hagyományos kulccsal és asszisztálhatott valami portás féle (kényszerítés hatására, vagy szimplán hanyagságból). Mindegy, mert a lényeg, hogy hozzáfért, amihez hozzá akart és bejutott. Elméletben bejuthatott volna akkor is, ha retina scaner van, és egy ott dolgozó fejét erőszakkal tartotta volna elé. Egy fegyveres biztonsági őr (sőt, egy olyan, aki nem zsarolható könnyen) pedig talán mégis túlzás lenne egy ilyen helyre (de még akkor is lett volna esélye a "hősnek", csak kisebb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • wintikek

    tag

    válasz janos666 #55 üzenetére

    Messze nem erről írtam, de egyébként a portást olyan helyeken nehezen fenyegeti elbocsátással az igazgató ahol nem is ő a közvetlen alkalmazója (kb az összes multi itthon?). A külsős portaszolgálatnak pedig le van írva hogy mit kell tennie milyen esetben. Sok dolguk nincs, de például egy portásnak pont kutya kötelessége tudni ki mihez férhet hozzá...

    Itt pedig még mindig arról van szó hogy egy adott épületben dolgozó ember önkényesen hogy juthat/jut be a szerverszobába amihez jobb esetben nem kéne joga legyen és ez miért nincsen jól így.
    De mint írtam is, egészen biztos hogy az önkormányzatoknál máshogy működik ez.
    Sajnálatos módon több mint valószínű hogy kiskirályokként élnek a polgármesterek, de ne kelljen már elfogadnom hogy ez így van évek óta és jóvanezígy :D

    [ Szerkesztve ]

  • Male

    nagyúr

    válasz wintikek #54 üzenetére

    Egy nagy multi vs. egy 6000 fős település önkormányzata... simán lehet, hogy még csak főállású IT-s sincs, csak valaki aki hetente kétszer ott van 4 órát... szóval egészen más viszonyok, léptékek.

    #56-ra: azért azt megnézném, amikor a tulajt/cégvezetőt visszautasítja a portás, mondván, hogy nincs joga elkérni azt a kulcsot, és őt ne fenyegesse, mert külső cég alkalmazottja... ugyan úgy megvan a függés, pl. a külső céggel lehet szerződést bontani, amire meg már valószínűleg megvan a lehetősége.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz UnA #50 üzenetére

    Nem tudom, hogy észrevetted-e, de hárítottam is, bár ezek szerint csak nem vetted észre ...

    (#52) MaCS_70:
    Az igazságot még mindig nem tekintem annak, de mindegy.
    Igaz, megcseréltem, ezért én kérek elnézést, viszont ha már megint témánál vagyunk, akkor menjünk bele jobban.
    Először is a fickót legalább titulusa alapján nevesítsük, szóval egy polgármesterről van szó, aki kapott 1 M Forint büntetést, ezzel csak az a baj, hogy minden, de nem igazságos, mivel lehet, hogy ha valaki más megy be az utcáról és ezt megteszi, akkor ennél nagyobb büntetést kap, pedig a polgármesternek jóval nagyobb büntetést kellene kapnia, hiszen egyrészt valószínűleg ő is abba a kategóriába tartozik, akinek bőven félmillió forint feletti a fizetése, amit figyelembe kellene venni, másrészt egy olyan személyről beszélünk, aki egy város/falu/község vezetéséért felel és egy ilyen pozícióban lévő személynek nem lenne szabad csak úgy elborulnia az agyának mint ebben az esetben és nem lenne szabad ekkora hülyeséget csinálni.
    Ha a bíróság helyesen mérlegelne, akkor a büntetés tényleg minimum 10 millió forint körül lenne, ez igazságos is lenne és elrettentő is, de hát mit várunk egy olyan bírósági rendszertől, melyben autokrácia van, mondjuk most hogy lecserélték Handót nem tudom, mennyire van még, meg hatalma a fidesznek, de valószínűleg nem sokat változott a helyzet és ennek nem így kellene lenni, főleg hogy mint írtad, a bíróság a jogállamiság független hatalmi funkcióját tölti be, vagy legalább függetlenül kellene betöltenie ezt a funkciót.
    Az előre paraméterezésről annyit, hogy ha az illeti tisztában lenne hogy mi van ha betör egy kirakatot, vagy megöl valakit, lehet nem tenné, legalább is egy normális országban, mert utóbbiért egy normális országban halál járna, nem "életfogytig" tartó ingyen ellátás, amiről egyébként szinte mindenki tud, ahogy arról is, hogy mi történik, ha betörnek egy kirakatot, télen erre felé elég sokan csinálják azért, hogy a hideg téli hónapokat átvészeljék :)
    A bírósági autokráciáról már írtam, TEK is van már, a BKK-s jegyrendszert felülvizsgáló gyereket már éjszaka a fekete kocsi is elvitte (egy normális országban egy ilyen jellegű hiba feltárásáért jutalom járna, nem feljelentés, meg nyilvános meghurcoltatás), már csak a körömletépés hiányzik, de talán az sincs messze már :DDD
    Bár ehhez sokan bólogatnak még mai is, szóval biztos velem van a baj, vagy csak sokaknak hiányzik az, ami anno volt :)

    Bambano meg nem foglalta össze jól, mert nincs tisztában azzal, hogy minek hogy kellene lennie, csak azzal hogy mi hogy van, az meg nem felel meg a valóságnak.

    (#54) wintikek: Köszönöm, látom valaki azért tisztában van azzal, hogy minek hogy kellene lennie.
    Egyébként Önkormányzatoknál is van IBSZ, amiben a szerverszoba és annak belépési rendje is le van szabályozva és meg van határozva, hogy kik mehetnek be, illetve kinek a kíséretében mehetnek be és a polgármester nincs a jogosultak listáján, ahogy már mindketten leírtuk.
    Persze ugye a magyar valóság az, hogy hiába van IBSZ, mivel nincs megfelelő szabályozás, ami ezt betartassa az önkormányzatokkal, így szarnak rá, persze mint írtuk, ennek attól még így kellene működnie a valóságban.

    (#55) janos666:
    Érthető amit írtál, viszont ha már van egy rendes szabályozás és az is le van fektetve, hogy a megszegése esetén mi jár, akkor nem ilyen kis büntetésekről beszélnénk, konkrétan el lehetne küldeni a polgármestert is melegebb éghajlatra.

    Jobb eset és rendszer esetén a portára nem is kell kulcsot/kártyát rakni, vagy csak egy olyan kártyát kell rakni, ami mondjuk csak akkor használható, ha a tűzjelző rendszer aktiválódik (igen, van ilyen megoldás, csak legtöbb helyen se beléptető, se tűzjelző nincs, így igaz van bambano-nak, leéghetne az egész épület, ha nem veszi észre senki), a tűzjelző rendszer indokolatlan használatáért meg megint nem jutalom, hanem büntetés jár, ergo mivel nem egy bank széféről beszélünk, ahol 100 milliárd forint van, így talán kétszer is meggondolná magát a polgármester megfelelő szabályozás esetén, hogy hülyeséget csinál-e vagy nem, ugyanis nyerni nem nyerhet, mert nincs pénz az ajtó mögött, csak jó nagy büntetések sorozata várná, mint illetéktelen személyt.
    Ami az elbocsájtást illeti, ilyenkor az jár el jól, aki a szabályt betartja és ha kirúgják, akkor nem kell sokat pereskedni, hogy igazat adjanak neki, mondjuk hülyeséget nem akarok mondani, mert azt most nem tudom, hogy ebben az esetben az állását is visszakapná, de valószínűleg igen, az önkormányzat meg még külön kapna egy büntetést és talán nem választották volna meg újra ezt a félkegyelműt.
    Egyébként valószínűleg nem volt ilyen beléptető rendszer és szabályozás, mert akkor ha van egy kicsi értelem is a fejében, akkor nem kockáztatott volna, meg a büntetésen is meglátszódna ugyanis az ilyen tényezőket (illetéktelenül belép, megfenyegeti a portást, illetéktelenül eltulajdonítja a helyiség belépéséhez szükséges kártyát/kulcsot) figyelembe kellene vennie a bíróságnak, bár amúgy tényleg eléggé információszegény ez a hír, de valószínűleg azért, hogy ne kapjon sok infót a plebs és ne háborogjon rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz Male #58 üzenetére

    Ne vedd személyeskedésnek, de azért nem hiszem hogy beszarinak kell lenni csak azért mert valami igazgató parancsol rád.
    Azért vannak a szabályok hogy betartsuk, betartassuk.
    Csak a saját példámmal élve, hiába jön hozzám oda bárki hogy neki ehhez/ahhoz kell jog most azonnal. Igazgatóknak is mondtam már meg többször, hogy van ezekre formanyomtatvány megvan kinek kell elfogadni, hozza vissza aláírva úgy ahogy a szabályzat megkívánja és semmi akadálya, adom is a jogot. Ha megadom aláírás nélkül és valami faszságot csinál utána megint engem vesznek elő nem őt.
    Ha pedig emiatt bármi hátrányba kerülök a munkahelyemen akkor elmegyek onnan, mert ez nem normális dolog. Ha pedig egy ilyen nyomoronc kirúgat egy ilyen fos helyről ahol ennyi erővel félhetek bármikor a kirúgástól ha beleszartak a műzlijébe valami fejesnek reggel, azért a helyért nem kár.
    De részemről befejeztem még az előtt mielőtt jönne, hogy nem mindenki tud munkahelyet váltani stbstb.
    Ha valakinek megfelel a folyamatos meghunyászkodás ám legyen. Számomra ez nem ok, legyen polgármester, igazgató, angol királynő.

  • Male

    nagyúr

    válasz wintikek #60 üzenetére

    Persze, abban igazad van, úgy kéne lennie, ahogy írod... ezzel egyetértek, így működne jól. Csak a valóságban nem láttam még soha, egy ez így menne.

  • Cs1csó

    félisten

    Gyakorlatilag a LEGFONTOSABB közművet kapcsolta le. Azért a legfontosabb mert:
    - víz nélkül el lehet lenni, van palackos víz az elég sokáig
    - áram csak azért fontos, hogy mehessen a gép, de ha nincs internet akkor szintén meg lehet lenni nélküle.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Dr. Akula #53 üzenetére

    Te közérdekű üzem megzavarására hivatkoztál. Teljesen más Btk.-s tényállás, mint "A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény", amire a fénysorompós példád ténylegesen vonatkozott.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Alteran-IT #59 üzenetére

    A bírósági gyakorlatra vonatkozó kritikáddal nem tudok nem egyetérteni, és valóban szigorúbb marasztalásnak van helye hivatali jogkörben elkövetett cselekmények esetén.

    Az egymilliós büntetést egyébként én is keveslem, és kíváncsi lennék arra, hogy kártérítési igényt próbálnak-e érvényesíteni a polgármester ellen.
    Legfőképpen viszont azt hangsúlyoznám, hogy egy működő demokráciában a polgármester ilyenkor szó nélkül lemond.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #49 üzenetére

    ti kommenteltek a fotelből, nekem meg több településem is van, ahol így működünk. másrészt én nem azt firtattam, hogy a vita hevében mit csinált, azt firtattam, hogy hogyan alakulhatott ki az a helyzet, amikor a vita hevében azt megtehette.

    "akik nem értik, hogy mi állhatott igazából a háttérben": ha figyelmesen elolvastad volna azt, ami alapján lehülyézel, akkor tudtad volna, hogy erről nem írtam. hanem amikor a fotelpolgármester meg fotelrendszergazda megkérdezte, hogy hogyan lehet, hogy a polgármester meg tudta csinálni, amit, akkor erre reflektáltam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz wintikek #56 üzenetére

    most tekintsünk el attól, hogy egy kistelepülési polgármesteri iroda teljesen másképp működik, mint egy multi.
    itt azt kellene érteni, hogy az, hogy fizikailag be lehet-e menni, meg az, hogy szabályzatilag be szabad-e menni, két teljesen különböző dolog. azt nem vitattam, hogy amikor elborult a figura agya és bement a szerverszobába, akkor valószínűleg túllépte a szabályzatban meghatározott hatáskörét és jogait.

    csak azt kellene megérteni, hogy nem lehet megoldani, hogy fizikailag se tudjon bemenni. tűzrendészeti, katasztrófavédelmi és egyéb okokból sem tudod megoldani, hogy fizikailag ne tudjon bemenni. azt tudod megoldani, hogy ha a polgi az eszénél van, akkor nem megy be. azt nem tudod megoldani, hogyha elszállt az iq, akkor se menjen be.

    "Itt pedig még mindig arról van szó hogy egy adott épületben dolgozó ember önkényesen hogy juthat/jut be a szerverszobába amihez jobb esetben nem kéne joga legyen és ez miért nincsen jól így.": itt még mindig arról van szó, hogy vannak célok, amelyek végrehajtásához joga és kötelessége bemenni és vannak célok, amiket nem tehet meg. csak ha lerohad az iq, keveredhetnek a célok és a jogok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #55 üzenetére

    nem csak neked.

    kamera meg rfid...
    mesélek az általam látott leglerobbantabb szerverszobáról.
    vidéki kisváros, még csak nem is falu, kultúrház, tetőtér. a tetőtér állapota olyan, hogy előfordulhat, hogy alaposabb átvizsgálás után találsz még egy harcoló orosz alakulatot...
    a tetőtérből gipszkartonnal leválasztanak egy szögletet, az a szerverhelyiség. eleve gipszkarton... nekidőlök, összeomlik.
    van rajta egy gagyi ajtó. az ajtóban zár, amelyik alig 4-5 éve romlott el, így az ajtó NEM ZÁRHATÓ. vezérkar tud róla, de nem történik semmi.
    az illetéktelen behatolást azzal akadályozzák, hogy az ajtó körül a padlón szétszórt építési anyag, bontott eszköz, csomagolóanyag, drótok, stb. így ha be bírod nyomni az ajtót annyira, hogy beláss, akkor se biztos, hogy be tudsz menni.

    ez mondjuk kirívó, de ennél nem sokkal jobb az átlagos állapot. az, hogy van egy egyszerű faajtó, amiben van egy sima hengerzár, az átlag. az is, hogy senki nem tudja, hogy az évek során kikhez került a kulcsról másolat. egyes helyeken tűzrendészeti okokból van kis doboz az ajtó mellett, benne vésznyitáshoz kulcs. namost ezt a helyi proletárok megtanulják nyom nélkül kinyitni és visszazárni, majd bejárnak a szerverszobába reggelizni, mert ott van szék és asztal. ezirányú vezetői utasításra tojnak magasról.

    de hülyék mindenhol vannak. hagy ne nevezzem meg azt a nagy multit, ahol "megcsinálták" "rendesen" a szerverszoba védelmét, volt tenyérscanner, kártyás beléptetés, bitang ajtó, stb. Majd a rendszergazda megdöbbenve tapasztalta, hogy a menza szakácsai oda hordják a zöldséget tárolni, mert hűtött helyiség...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #59 üzenetére

    a tévedéseid zömére nem akarok reagálni, de azért megkérdezném: láttad a peranyagokat? végigülted a tárgyalásokat? hallottad a vallomásokat és a tárgyaláson elhangzottakat? van jogi végzettséged, bírói szakvizsgád? ismered a témában kialakult bírói gyakorlatot, a kúria iránymutatásait?

    mert ha nem, mi alapján minősíted, hogy kevés az egy misi?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz bambano #68 üzenetére

    A bűntetésnek olyannak kell lennie hogy elrettentsen az (ismételt) elkövetéstől. Ha simán betudható egy kötelező jattolásnak, akkor nincs elrettentő ereje, csak beépül költségként, ami nem cél. Ha a kialakult gyakorlat ez, akkor azt meg kell változtatni. Jobb helyeken (jogállamok, nem Hungarisztán) a büntit vagyontól függően osztják, tehát egy rózsadombi milliárdosnak nem ugyanannyit kell fizetnie tilosban parkolásért, mert röhögve kifizeti, sőt duplán is, hogy a következőt is letudja előre.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Miért, neked van valamelyik, vagy te ismered a körülményeket? Gondolom nem és gondolom azért nem is reagálsz a "tévedéseim zömére", mert nem én tévedek, hanem te és ezzel te is tisztában vagy, ami már azért valami. Egyébként meg hülye lennék, ha végigülném az ilyen hülyék évszázadokig tartó tárgyalásait, ugye ez is az, ami miatt egy vicckategória az itt lévő bírósági rendszer, a kúriát meg hagyjuk, amíg nincs független igazságszolgáltatás, amibe a fidesz nem szólhat bele, addig felesleges róla beszélni, szerintem ezt te is tudod, viszont akkor nem tudom miért pattogsz rajta.

    Azt meg leírtam, miért kevés az 1 M Forint, merem gondolni, hogy az olvasással nincsenek problémáid.
    Na de félreértések elkerülése véget, nem bántani akarlak, csak végre megértetni veled, hogy az hogy Te egy olyan cégnél vagy, ahol így működnek a dolgok, az nem azt jelenti, hogy így is kell működnie, sőt az azt jelenti, hogy hülyén csináljátok és én erre nem hogy büszke nem lennék, hanem eltitkolnám, sőt ha közöm van hozzá, akkor el is szégyellném magam.
    Sok cég nyereséges sajnos, de a nyereség sem azt jelenti, hogy mindent jól csinálnak, alapfokon ezt is meg kellene érteni, de inkább ne menjünk most bele ebbe.
    A törvények, illetve a jogszabályok azért vannak, hogy be kell tartani őket, vagyis ha egy helyiséget szerver teremnek titulálnak, akkor bizonyos szabályoknak vonatkozni kell rájuk, hogy most önkormányzati, illetve üzemeltetői oldalról, az mindegy, mert mint már legalább ketten is írtuk, az erre vonatkozó szabályzat kb. egyforma.
    A bírósággal kapcsolatban meg kifejtettem már a véleményem és szerintem elég jól elolvasni a híreket, illetve az ezzel kapcsolatos videóanyagokat megnézni (megnéztem, az is benne volt, hogy ez a félkegyelmű letagadta, sőt azt hazudta, hogy áramszünet volt és ő volt a hős, aki visszakapcsolta, máshol a hazugságért is komolyabb büntetés járna), hogy tudjuk, hogy több szempont szerint kell értékelni, sőt valahol azt is olvastam, vagy láttam, hogy először 5 év börtönt említettek, aztán érdekes mód, de lement 1 millió forintra, véletlenül sincs olyan szaga, hogy szóltak a bíróságra a pártból, hogy enyhítsétek már a büntetést, mert rossz fényt vett a pártra, ami már nem az első a fideszes polgármesterek körében, miért is nem csodálkozom.
    Visszatérve akkor, ha vizsgálják a helységet, az esetet, a megszegett szabályokat, akkor illetéktelenül eltulajdonította a szerverszoba kulcsát, illetéktelenül behatolt a szerverszobába, szándékosan szabotált közművet, sőt a rongálás is felróható lenne.
    Szerintem nem soroltam fel mindent, de már ez is sok és akkor ugye ezután következnek azok a dolgok, amik a szabotálásból következtek, vagyis a szolgáltatás kimaradás, munkaszünet, rendőrségi, hatósági, hivatali, mentős munka akadályoztatása és így tovább, plusz a szolgáltatónak okozott kellemetlenség és további költségek a kiszállással és a kárelhárítással kapcsolatban.
    Nos bár nem vagyok bíró, de akár hogy is nézem, ez egy igazságos bírósági rendszerben nem egymillió forint körül állna meg.

    Azon kívül én mielőtt véleményt alkottam erről a "polgármesterről" és a helyzetről, kicsit tovább tájékozódtam és mint kiderült, a hálózat amit nem fejeztek be teljesen és amit a polgármester csak úgy lekapcsolt, már 2008-ban kiépült, vagyis több mint 10 éve és ez a 2015-ös esetig nem volt befejezve, sőt szerintem még most sem, bár ezt nem tudom biztosan.
    Elméletileg több mint 200 milliós uniós forrás ment el rá és azóta szerintem bátran kijelenthetem, hogy veszteségesen üzemel, ugyanis a berendezések folyamatosan mennek, viszont a közfeladatot ellátó szerveken kívül (persze rendőrség, tűzoltók, mentők is ide tartoznak most az egyszerűség kedvéért, most hogy hivatásos, vagy nem, meg nem így nevezik őket, most ne menjünk bele) mint a hírek is írják, mást nem kapcsoltak a hálózatra, így gyakorlatilag nem termelődött bevétel, vagyis nem térült meg sosem még az alap üzemeltetés költsége sem, hacsak nem az önkormányzat önköltségen elszámolta pl. a villanyszámlát is, de könyörgöm, közpénzekről beszélünk, az hogy mindenhol szétlopják, az nem azt jelenti, hogy az úgy van jól, azokért az ilyen személyek felelősséggel tartoznak és bizony itt bárhogy is nézzük, a több év alatt komoly veszteség keletkezett már csak az üzemeltetés során is, az eszközök folyamatos amortizációjáról ne is beszéljünk és sajnálom hogy megbántalak most, de nem kell se jogásznak, se bírónak lenned, hogy alap józan paraszti ésszel rendelkezz és ezeket mind figyelembe vedd és akárhogy is nézzük, azért, hogy ez a félkegyelmű nem tudott 2008 óta megállapodni a szolgáltatóval és azóta folyamatos anyagi veszteség keletkezik, azért ő felel, az uniós pályázatról, a készre jelentésről meg ilyesmiről ne is beszéljünk inkább, mert csak felidegesítem magam, lényeg hogy megfelelő igazságszolgáltatás esetén nem ilyen 1 M Forintról beszélnénk, hanem sokkal többről, sőt nem hogy polgármester nem lenne, már régen börtönben kellene ülnie, de lehet a szolgáltatónak is, mindenesetre kurva gáz, hogy 7 év alatt nem sikerült a szolgáltatóval megállapodnia, vagy hogy nem tudott mást keresni aki átveszi a hálózatot, illetve annak üzemeltetését és szolgáltat rajta.
    Szóval kíváncsi lennék rá, hogy erre mit mondasz, bár szerintem ezzel a részével nem is voltál tisztában, de mindegy is, mert már nem érdekel, egyszerűen felháborító, hogy mi megy ebben a kurva országban, már bocsánat a kifejezésért.

    Ja és akkor sokan félelemből szavaznak az ilyen faszkalapokra, holott amitől félünk, azt el kellene kergetni, nem pedig tovább éltetni, de hát nagy az Isten állatkertje ...

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #70 üzenetére

    "Miért, neked van valamelyik, vagy te ismered a körülményeket?": minimális jogi tapasztalatom van, miután csinálom én is. a többi nincs.
    de figyelj fel a különbségre: neked fogalmad sincs az egészről, se jogilag, se gyakorlati téren, se semmilyen téren, DE habzó szájjal kritizálod az ítéletet. nekem kicsivel több fogalmam van róla, tudom, hogy nem elégséges, és egy szót sem mondtam arról, hogy az ítélet sok vagy kevés.

    ez a fő különbség kettőnk között, kevesebb tudásra alapozva jár a szád, én több tudásra alapozva csendben maradtam.

    ezt javasolnám neked is, mivel az ország és a politikai berendezkedés folyamatos leszólása ebben a topicban nem elfogadható, azt csak a poltopikban tehetnéd meg. és ez az állítás független attól, hogy valaki egyetért vagy sem azzal, ami nagy átlagban az országban van.

    ne aggódj, nem bántottál meg, egy jól láthatóan hozzánemértő véleménye hamarabb pereg le rólam nyom nélkül, mint a biliről a zománc.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #71 üzenetére

    Nyugodj meg, annyi jogi rálátásom nekem is van mint neked (már csak a szakma miatt is, ezért is tudom, hogy egy szerver teremnek milyen előírásoknak kell megfelelnie) és ennek ellenére mindig nem tudom azt mondani, hogy neked lenne igazad, mert nem csak hogy nincs igazad, de a gondolkodásmódod se jó.

    Amúgy nem maradtál csendbe, de ebbe a részbe inkább most már nem megyek bele.

    Az a baj tudod, hogy a jog nem csak egy három betűs szó, azt annyi, ahogy egy bírósági ítéletnél sem egy szempontot, hanem az esetet érintő összes szempontot értékelni kellene, melyben benne vannak az általam leírt gazdasági és üzemeltetési szempontok is, amire figyelni kell, főleg hogy közpénzekről van szó, de mint már többször is írtam, ez az összegen egyáltalán nem látszik és Dr. Akula is tökéletesen leírja, hogy egy büntetésnek milyennek kellene lennie, akár hogy is nézzük, egy polgármester 1 M Forintot zsebből kifizet és röhög egyet, hogy "akkor is megérte", csak az a baj, hogy semmit nem ért el vele a büntetésen kívül, főleg hogy addig max. városon belül tudták, hogy mekkora szerencsétlen, hogy 7 éven át nem tudott elintézni egy ilyen esetet, most már viszont az egész ország, sőt a világ tudja.

    A topik szabályzatos részben igazat adok neked, bár igazi politizálás nem történt, csak szabad vélemény nyilvánítás, sőt nem is véleményt mondtam, hanem az igazságot, amit mindenki lát, aki nyitott szemmel jár.

    Jól van akkor, remélem nem bántottalak meg nagyon :)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #72 üzenetére

    "ezért is tudom, hogy egy szerver teremnek milyen előírásoknak kell megfelelnie)": biztos vagy benne, hogy tudod? már másodszor emlegeted ezt, úgyhogy megkérdezem: mi dönti el, hogy ennek a konkrét szerverteremnek milyen előírásoknak kell megfelelnie? hangsúlyozom: ennek a konkrétnak?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #19 üzenetére

    "egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van."

    Ahogy a második mondatban le is írtad, az nem a saját tulajdona.

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #74 üzenetére

    "a falakon
    valaki lovagol a szavakon" (C)McGesztenye szövegmondó kisiparos.

    ugye te is pontosan tudod, hogy mi volt a szándék, amikor azt leírtam, csak ma még nem kötözködtél velem, így be kell hoznod a lemaradást.

    na jó, legyen gyereknap, megígérem, hogy minden marhaságra reagálni fogok, amit ma éjfélig ebben a topicban leírtok. de azt is, hogy krokodilepébe mártott klavival... (v.ö. vitriolos toll)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Male

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #69 üzenetére

    Ilyet még nem hallottam... melyik az az állam, ahol a parkolási bírság összege függ az ember vagyoni helyzetétől?

  • #89309696

    törölt tag

    válasz bambano #75 üzenetére

    Én csak azt nem fogom fel minek állsz bele ilyenekbe, ha úgy is tudod mi a vége és mindenki hülye. Nem ez az első ilyen amit látok tőled és nem csak itt, hanem más oldalakon is. És nem a semmiből gyűlt össze az 50 kiló hozzászólásod sem. Súrolja a trollkodás határait. Ha tudod, hogy mindenki faszságot beszél körülötted, detebezzegtudod, akkor minek mész oda. Megy a cicaharc, telik a topik, pörögnek a kommentek főleg nálad, és ugyanúgy nem lettünk előrébb semmivel a végére, de a felesleges szarkavarás megvolt ami kellett aznapra. Én inkább azon gondolkoznék a helyedben, hogy az elmúlt 50ezer hozzászólásból mennyi volt hasznos és mennyi felesleges...

  • dabadab

    titán

    válasz Male #76 üzenetére

    A parkolási bírságról nem tudok, de pl. a nagyobb mértékű gyorshajtást Svájcban és a finneknél is a vagyoni helyzet arányában büntetik.

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #89309696 #77 üzenetére

    mert ismerek pár embert, akik csendben vannak, de elolvassák és tanulnak belőle.
    és ugyanezen emberek szívesen segítenek, ha nekem van kérdésem.
    de a kérdésed indokolt volt :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Yeffy

    veterán

    válasz dabadab #74 üzenetére

    akkor jol gondoltam, meg ha nem is kaptam adekvat valaszt a cimzettol :)

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Karness Muur

    csendes újonc

    Az oroszok olyan netet akarnak maguknak ami nem függ másétól. Nálunk meg egy biztit lenyomsz és elmegy a net a rendőrkapitányságon, a katasztrófavédelemnél és a mentőszolgálatnál...

  • Male

    nagyúr

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Köszi! Hm, ez érdekes. Megpróbálok utánanézni akkor, hogy pl a rendőr honnan veszi, hogy mennyi pénze van... meg hogy mekkora mértékben hat ez a büntetési tételre.
    Szerk: haver finnországban élt pár éve még, na rákérdezek nála, hogyan megy ez pontosan ott, ez egyszerűbb, mint a google :)

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz Karness Muur #81 üzenetére

    Ennyi, a hülye ruszkik meg azt hiszik nincsenek 3/3-as ügynökök akik kapukat nyitnának a nyugatnak. Nálunk megoldjuk, teljesen leállítjuk úgy gyüjjön be valaki! :DD

  • Male

    nagyúr

    válasz Male #82 üzenetére

    Megjött a válasza... sose volt ilyen ügye, de azt mondja, hogy a finneknél nyilvánosak a keresetek, így valószínűleg ez alapján megy... háááát, így hogy mennyivel jobb ez a rendszer, a fene tudja... mert a kereset meg a vagyoni helyzet azért nem simán megfeleltethető dolog, tehát itt is lehetnek rossz esetek. Nem érzem, hogy ez igazságosabb / hatékonyabb módszer lenne, mint a fix összeg. (Nem tudom, hogy gyorshajtásnál is így van-e, sosem volt ilyen ügyem, de bizonyos eseteknél nálunk is van a rendőrnek mérlegelési lehetősége a büntetési tételben... és itt akár azt is nézheti, hogy egy 20 éves autóval van, vagy egy 50 millióssal.)

  • Trailblazer

    addikt

    válasz Male #84 üzenetére

    És ha úgy 50 milliós a verda, hogy 20 éves? :F :B

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #64 üzenetére

    "Legfőképpen viszont azt hangsúlyoznám, hogy egy működő demokráciában a polgármester ilyenkor szó nélkül lemond."
    +1. Ennyi.

    #67: "Majd a rendszergazda megdöbbenve tapasztalta, hogy a menza szakácsai oda hordják a zöldséget tárolni, mert hűtött helyiség..." <<-- váá, ez viszi a nap kommentje díjat :DDD :DD

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • dabadab

    titán

    válasz Male #84 üzenetére

    A svájci rendszert ismerem jobban, ott a sima gyorshajtásra egységes tarifa van és csak a komolyabb eseteknél lép érvénybe a személyre szabott tarifa, akkora, amikor annak az a célja, hogy tényleg fájjon.

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    anno, amikor először volt ítélet már hupon értetlenkedtünk egy sort...

    hogy miért nem kapott kötelező 8 napon belüli engedélyt a bejelentés után a szolgáltató hónapokig... [link]

    hogy mi tartott ezen az ügyön 5 évig...

    Hogy a vita és a központ kapcsán érintett Széchenyi Bank, Opticon + Vidékháló cégek milyen szerepet játszottak ebben [link]
    Hogy milyen zavaros ügyletek állnan az ilyen infrastruktúra fejlesztés mögött [link]
    És hogy az opticon vezetője mennyi letöltendőt kapott már azóta [link]

    Szóval sokkal bonyolultabb lehet a mögöttes szándék. Igazi kriminek hangzik. Pályázati pénzekkel, csalással, börtönnel. Talán magasra vezető szálakkal.

    Idézet a bíróságtól a lekapcsolásos ügyben:

    A vád szerint Stayer László Péter vádlott Szécsény város polgármestereként, a 2012. évtől Szécsény város önkormányzata nevében egy korábbi pályázat keretében Szécsény városban és vonzáskörzetében megvalósult, de használatbavételi engedéllyel nem rendelkező, a GVOP
    4.4.2-es számú pályázattal megépült szélessávú Internet-hálózat üzemeltetésével, hasznosításával kapcsolatban egyeztetést folytatott az Opticon Kft-vel, illetve annak tulajdonosával, Körmöczi Bélával, mely egyeztetések 2015. január 28-án kudarcba fulladtak, ugyanis megállapodás – újabb szerződés – nem jött létre Szécsény Város Önkormányzata, mint tulajdonos és az Opticon Kft., mint haszonbérlő között.
    Az önkormányzat és az Opticon Kft. közötti hivatalos levélváltás során 2014. december 8.
    napjától Stayer László Péter vádlottnak hivatalosan is tudomására jutott, hogy az önkormányzat tulajdonában álló és Szécsény, Rákóczi út 41. szám alatt elhelyezett fejállomás (szerver) üzembe helyezése megtörtént, és használatba vételi engedély nélkül üzemelteti azt a Vidékháló Kft.

    A Vidékháló Kft. 2015. évben szerződéses kapcsolatban volt a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat szolgáltatója, a Nemzeti Információs Szolgálat Zrt-vel, mely szerződés szerint a Vidékháló Kft. a Nemzeti Távközlési Gerinchálózaton szolgáltatást nyújtott a MVM-Net Zrt-nek, így végpontot adott a Nógrád Megyei Kormányhivatal Szécsényi Járási Hivatalának, a Klebersberg Intézményfenntartó Központnak, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalnak, a Városi Rendőrkapitányságnak, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak, a Foglalkoztatási Hivatalnak és az Országos Mentőszolgálatnak. [link]

    Lényegében állami hivatalok packázhattak egymással, az alvállalkozóik és a polgi közt meg a pályázatozás és a pénzen osztozkodás üthette ki a biztosítékot a jelek szerint.

    Bambanőnek üzemen, hogy a tulajdonos nem jaszkarizhat a bérlő területén. Pláne nem ilyen közigazgatási szolgáltatás területén.

    Ja és ahhoz képest, hogy a mostani 2020.01.23-as közleményével egyező 2019.04.25-ös közleményében is azt írta, hogy nem bűnös, de elfogadja a böntetést... csak sikerült 10 hónapig még elhúznia.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Male #82 üzenetére

    Egy ügyfelemnél az egyik általuk fizetett alcsővezető arra faragott rá, hogy abban az évben szaladt bele egy finn trafipaxba, amikor éppen felvette az éppen teljesített sok éves projekt bónuszát, ami persze szépen meg is jelent az adóbevallásában.

    Ötmillió forint körüli bírságra emlékszem, amiben már egy adag méltányosság is volt arra tekintettel, hogy a fickónak korábban nem volt szabálysértése.

    Magyar viszonyok között az adóbevallás mondjuk nem igazán működne alapként, de egy fix, esetenként exponenciálisan növekvő összeg * szintén exponenciálisan növekvő indexszám a kocsi értéke alapján, szerintem működőképes lehetne.

    Ebben a kérdésben elég rigorózus vagyok -- túl sok baleseti halottal találkoztam papíron és néhánnyal sajnos személyesen is.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Male

    nagyúr

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Hm, és ők mi alapján nézik a személyre szabottat? Autó értéke, jövedelem?

    MaCS_70: Köszi! Szóval adóbevallás a finn verziónál. Azért az ott sem 100%-os megoldás szerintem, és nem az adócsalás miatt. Pl milliárdos apuci kisfia a Lamboval, de ugye nulla jövedelemmel. (Meg hát bűnözők mindenütt vannak, és nekik is elég kevés lehet az adózott jövedelmük) Emiatt az autó értéke dolog jobbnak tűnik nekem, az talán közelebb lehet az igazságoshoz.

    Bocs az offért, csak érdekes számomra, mert erről a módszerről még nem hallottam korábban :)

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Male #91 üzenetére

    Bizonyára nem hézagmentesen hibátlan a finn rendszer, de lévén, hogy az egy valós polgári értékrenden és szolidaritáson alapuló működő társadalom, ezerszer jobban beválik náluk az a rendszer, mint nálunk bebetonozott tarifák.

    És gyanítom, hogy ott a jelen ügyben szereplő polgármester akciója is má elbírálás alá esne -- tisztán társadalmi alapon is.

    De tényleg: Off-off

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz azbest #89 üzenetére

    "Bambanőnek üzemen, hogy a tulajdonos nem jaszkarizhat a bérlő területén": nekem ne üzengess olyan kijelentésekkel kapcsolatban, amit én soha nem tettem meg. próbáld meg az értelmező olvasás nevű történetet, hátha tisztába kerülsz a hozzászólásokkal kapcsolatban.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    szerintem a vagyon alapján nem elfogadható a büntetés differenciálása.
    a vagyon egy korábbi jólét eredménye, ami nem feltétlenül áll köszönő viszonyban az aktuális anyagi helyzettel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #93 üzenetére

    Akkor ajánlom figyelmedbe a saját írásaid értelmező olvasását, ugyanis rád jobban rádférne egy kis történet frissítés, ahogy egy doboz Cavinton is.

    (#19) bambano:
    "egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van."

    (#22) bambano:
    "ha nagyon szigorúan nézem, akkor a polgármester bement és lekapcsolta a *saját* cuccát. nyilván ez az egyik irányba sarkítva írja le a helyzetet."

    [ Szerkesztve ]

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    "egyébként meg egy polgármester hogyan is ne mehetne be a saját tulajdonába? az épület is, a szolgáltató is önkormányzati tulajdonban van." Jajj?! Hogy jut ilyen eszedbe? A polgármesternek kb. a ruházata és minden más ingóságai a saját tulajdona épületen belül. Maximum annyira tulajdonosa ott bárminek, mint a helyi lakosok. Neki felelősséget kell vállalnia az üzemeltetésért. Kifejezetten dilettáns, felnőtt gyerek lehet ez az ember. Szomorú, hogy ilyen szinten van egy polgármester.

    Jevons paradox

  • Trailblazer

    addikt

    válasz Aprósólyom #96 üzenetére

    Hát még azok, akik egy ilyen mentalitású alaknak újból bizalmat szavaznak.

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • bolvar

    senior tag

    Ejj ejj hát hol a szünetmentes áram :D

    A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

  • Cs1csó

    félisten

    válasz bolvar #98 üzenetére

    Mennyé már egy akármilyen önkormányzatnál, akku telepekkel online UPS-ekkel több százezres tételről beszélsz sokszor profitot termelő cégek sem foglalkoznak ilyesmivel.

  • atike

    nagyúr

    válasz bolvar #98 üzenetére

    Bypass kapcsolónak hívják. Átkapcs, áram le, és kész is a buli.

    #99 - érdekes lenne ha nem lennének szünetmentesítve... :)

Új hozzászólás Aktív témák