Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz lezso6 #37 üzenetére

    És + #36) Duracellm... válasza Jim Tonic (#35) üzenetére

    Szerintetek ebben az esetben nem melegedne túl a vram? Én fogadnék veletek komolyabb összegben ha felmelegítjük a vrm-et 145-150C°-ra a vram nem fogja bírni, eme vga esetén a jó kis egybe hűtéssel (gyári beállításokkal). ugyanis magát a vga-t nem erre tervezték, hiába van egy alkatrész ami üzemelhet ilyen hőmérsékleten. Az alkatrészek élettartamáról nem is beszélve, kezdve a hőingadozástól...

    Várom a válaszokat.

    Itt egy példa a hibás tervezésre:

    'NVIDIA: sokba kerülnek a hibás GPU-k

    2008- ban derült fény arra, hogy az Nvidia egyes GPU-inak tokozásánál nem megfelelő anyagot használtak, így a felmelegedő és lehűlő egységeknél emiatt az idő múlása során kisebb-nagyobb rendellenességek keletkeztek, amelyekről általában képhibák formájában értesülhetett a felhasználó.'

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz lezso6 #37 üzenetére

    A gyártói ajánlás elsősorban "amatőrőknek" szól, nem pedig azoknak, akik GPU tápellátást terveznek.
    Én meg azt hittem, mindenki a hivatalos adatlapokból dolgozik. Mit jelent egy hardvertervezőnél, hogy amatőr? Ha nem feszíti a húrt, hanem a megbízhatóságra ügyel?
    Szerinted a Recommended PCB Layout alapján szabad csak nyákot építeni alá? Kevered a szezont a fazonnal. Mindenhol definiálva van, hogy mik az ajánlott körülmények. Ha Te attól eltérsz, és nem működik, az a saját felelősséged. Ha Te megépíted az ajánlott panelt, és az nem jó, akkor van kinél reklamálnod.

    Duracellm: Igen, nálunk is mérnöki gárda van rá (benne vagyok én is), hogy hardver tervezésénél ne lépjük át a gyártói specifikációkat, mert egyrészt arra van garancia, másrészt a gyártási szórás miatt egyesével kellene minden alkatrészt tesztelni, hogy a határait megismerd.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák