Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz Répafőzelek #31 üzenetére

    Hosszú idő óta, ez az első Apple eszköz amire ki lehet mondani, hogy nem szép, béna, gyenge a design. Semmi egyediség nincs benne, abszolúte beleszürkül az okosórák mezőnyébe, csak az egyedi UI menti meg valamennyire.

    Azt nem mondanám, hogy nem szép, mert mint vas, hardver nagyon szép, de mint óra, sajnos egyetértek, nagyon semmilyen lett, és nem vagyok benne biztos, hogy az UI elég lesz ahhoz, hogy megmentse az eszközt. Nem értem, elméletileg ezért hoztak az Apple-höz annyi divattal foglalkozó szakembert, és ezek együtt ezt tudták kihozni? Itt nem a geekeket kell megnyerni, hanem a széles rétegeket, és ott nem hiszem, hogy ezzel a dizájnnal be tudnának vágódni. Vagy ha már két órát csináltak, akkor miért nem lett az egyik kerek? Szóval egyelőre eléggé csalódott vagyok ezzel kapcsolatban.

    (#32) petipetya: Hamar írd meg a végrendeleted, mert emiatt biztosan keresztre feszítenek a fanok, és a véreddel festik majd be a piros iWatch szíját. :)

    Ne gondold, egyelőre több az, akinek nem, vagy nem annyira tetszik.

    (#18) CloZee: Te szerintem egy párhuzamos univerzumban élsz. Se Japánban se Dél Koreában nem használja a kutya sem az NFC-t pedig jelen van a piacon egy ideje, ha pedig ezekben az ultra fejlett országokban sem használja senki, akkor az NFC megbukott. 2006-ban volt az első NFC-s telefon.

    Kicsit el vagy tévedve az NFC-vel kapcsolatban. Japánban nemhogy a tömegközlekedésben jegyként használják, hanem már a reklámok is NFC-sek. Ja, és felhívnám a figyelmed, hogy 2012-es a cikk!

    Nehogy azt hidd, hogy egy 10%-os réteg bármit is megfog változtatni. Lesznek próbálkozások, de az összes el fog halni. Mióta is szarakodunk a Paypas-al? 2008 óta. Hány helyen van lehetőséged használni? 10 ből 1 jó esetben..

    Hát, én inkább úgy látom, hogy 10-ből 8 helyen. Folyamatosan használom, mindenhol, ahol lehet.

    (#14) CloZee: Egyébként a Sony órájában is van NFC.

    De az csak egy NFC tag-ként működik, vagyis max párosításra használható, nem aktív eszközként fizetésre. Tehát nagyon nem ugyanarról van szó.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Robertoq #80 üzenetére

    Biztos, hogy lesznek olyanok akik azért (is) veszik meg, mert tetszik neki, de biztos, hogy a nagyobb részt azért lesz sikeres, mert iPhone-okhoz ez az egyetlen okosóra, így akinek iPhone-ja van és okosórát akar annak nincs választása ha tetszik ha nem.

    No, ez speciel nem igaz, mert a legsikeresebb óra, a Pebble nagyszerűen működik iOS-el.

    (#88) AS: Ki a legszebb ? Lehet szavazni.
    Mondjuk ha véletlenül (mondjuk feledékenységből :) ) korrekt akartál volna lenni az összehasonlításnál, akkor az Apple Watch-ról is egy szemből fotózott képet tettél volna be, nem egy rendkívül előnytelent nagy, ronda, szőrös kézzel. :) Mondjuk egy ilyet. Más kérdés, hogy így sem az Apple-é a legszebb...

    Egyébként nekem ez a kép szúrja még a szemem nagyon.

    Ott vannak az iOS egységes, lekerekített téglalap ikonjai, erre az órát telefossák körökkel. Értem én, hogy nagyon egyedi akart lenni, de annyira egyedi lett, hogy rohadtul nem illik egymáshoz a kettő...

    (#41) Kasya: Kerddes: Az NFC fizeteshez (mobilrol) oda kell tartani az ujjunkat az ujjlenyomat olvasohoz, de ha oraval fizetek nem?
    Bar nagyon tetszik a funkcio, es mit meg nem adnek erte, ha mar most elterjedt lenne minden eszkozon, de nekem itt biztonsagtechnikai kerdesek is felmerulnek. Egy buli alkalmaval pl. elegge megcsapolhatnak, ha a tomegben valaki az okosorakra hajt. Regebben legalabb belekellet nyulniuk a tolvajoknak a zsebbe, de itt mar az se... Jol ertem a dolgokat?

    A kérdés nagyon jó. Logikusan gondolkodva úgy kellene működnie ahogy írod, hogy nem kell külön authentikálni az órás fizetés esetében. gondolom ilyenkor úgy működhet, mint a mostani PayPass-os kártyák, hogy van egy limit, ami alatt nem kér kódot, felette igen. Ez lenne a legjobb megoldás, ha beállíthatnád, hogy milyen összeg alatt lehessen fizetni az órával, és honnantól kezdve kérjen azonosítást.

    A lopással kapcsolatban pedig azért nem olyan egyszerű, hogy csinálsz egy leolvasót, és azzal járkálsz a metrón, buliban mivel önmagában ezzel nem érsz semmit, ahhoz a kártyatársasággal/bankkal kell szerződésben lenned. És ha ők azt látják, hogy ömlenek be a befizetések egymás után a metróban, akkor hamar a hátadon fognak térdelni a rendőrök.

    (#33) siemenss65: A kinetikus töltés mint opció miért nem működik okosórákban? Helyigényes, nehéz, nem ad elég kraftot? Tényleg érdekel, nem értek hozzá, de kézenfekvőnek tűnt korábban hogy az lesz benne.

    Hát, sajnos az óra méretben és kidolgozottságban nagyon kevés energiát termel, ami annyira elég, hogy a mechanikus szerkezet "motorját" meghajtsa, de ahhoz már nem, hogy egy ilyen eszköz energiaigényét fedezze. Ráadásul így is eléggé bumszli az eszköz, ha még egy olyat is beledobnak (még ha termelne is elég energiát) akkor már olyan vastag lenne, amit nem lehetne értlemesen használni.

    (#106) vicze1: A tekerőt a kutya se fogja használni, gondold végig, hogy a egy kis bizbaszt kell tekeregni a kezeden lévő órán, brutál kényelmetlen.

    Ne becsüld le a korona hatását és lehetőségeit, lehet, hogy pont ez kell ahhoz, hogy megteremtse a hidat a hagyományos órák és az okosórák között. Egyelőre én sem gondolom, hogy feltétlenül ez lenne az ultimate fícsör, de még elég keveset láttunk belőle...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák