Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #355 üzenetére

    "ahhh... tehát ha te pl. azt szeretnéd, hogy az isp bevásároljon neked, azt is köteles az isp megoldani? én láttam pár isp callcenterét, tehát ha azt szeretnéd, hogy az isp orális szexben részesítsen, akkor ez valószínűbb, mint azt gondolni, hogy az isp minden felhasználói igényt meg kell oldjon."

    Ez nyilván terelés, szó nem volt bevásárlásról meg orális szexről. Az ISP felé a felhasználok számomra egyértelműen a net sebességével/stabilitásával/etc kapcsolatos igényeket támasztanak, szóval semmi értelme annak amit leírtál. Azt hittem egyértelmű, hogy az ISP felé támasztott elvárás nem az, hogy legyen mindig friss salátájuk.

    ""az ISP a világ teteje": mert a fizikai valóság az, hogy akinek drótja van, az a világ teteje, a többi meg kibic és max. annyit tehet, hogy hülyeséget kommentel a fotelből."

    Az ISP egy szolgáltató. Pont úgy , mint mondjuk a T-Mobile meg a SPAR. T-nél is sírhattak volna, hogy nem akarják olcsón adni a mobilnetet , de a felhasználóknak net kellett és nem telefon meg sms, így nyilván azt kezdték el nyomni. Megváltozott a felhasználói igény és vagy kielégíti a T mondjuk , vagy majd kielégíti a Telenor aztán roló le. Nem választható, mert ha azt választja hogy nem , akkor megyek máshova aztán viszlát.
    Szóval összességében fogyasztói szempontból a SPAR és egy random ISP közti különbség, hogy téliszalámiért megyek oda vagy adatforgalomért. Semmi egyéb.

    "ráadásul a világ már legalább 30 éve afelé mozog, hogy nem a felhasználói igényeket elégítik ki, egy piacon se, hanem a felhasználók igényeit irányítják, hogy azt igényeljék, amit a cég el akar adni. a reklám kifejezés megvan?"

    A felhasználók igénye pontosan arra a szegmensre van irányítva amit te nem akarsz biztosítani , mer költség, mégpedig a stream. Netflix , spotify , most már apple tv channel , twich , youtube , és nyilván egyre inkább majd a gaming is. Tehát akkor miről is beszélünk ? Teljesen mindegy , hogy a felhasználó akarja a streamet , vagy 30 éve affelé irányítják , attól még ez van.

    "ettől független, másik vita tárgya lehetne, hogy amit kiolvasni vélek felhasználói igényként a mondataidból, azt valószínűleg fizikailag lehetetlen megoldani. de előtted a lehetőség, alapíts isp-t és kezdd el behúzni a saját drótodat."

    1: én nem ilyen helyen dolgozok , nincs semmi mélyebb ismeretem arról, hogy hogyan vannak ezek a rendszerek kialakítva.
    2: teljesen mindegy , hogy van e fogalmam arról, hogy hogyan vannak ezek a rendszerek kialakítva, mert az én oldalamnak ehez semmi köze. Mobilba se volt 8magos processzor addig , ameddig valakik meg nem tervezték amit bele lehet rakni. Itt miért lenne más ? A világ halad egy olyan irányba amit a mai hálózati infrastruktúra nem tud kiszolgálni , akkor a halál egyszerű megoldás, hogy meg kell oldani. Meg kell építeni , ki kell találni , teljesen lényegtelen. A világon minden termék úgy lett, hogy kitalálták. T modelltől is elmentük valahogy a Tesla-ig , akkor miről beszélünk ? Majd mostantól minden fejlődik tovább ugyan úgy , kivéve a net mert hát az milyen kényelmetlen ?

    Én nem azt mondtam, hogy át kellene billenteni egy kapcsolót, hanem azt , hogy ez ígyis - úgyis meg lesz oldva, mert meg kell. Mi ebben a fura számodra ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák