Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Protoss #2833 üzenetére

    Így próbáltad már elérni a Számítógép/sajátgép-ből (explorer-rel [nem internet explorer!!!]): \\nas-ip ?

    pl ha a nas fix ip címe: 192.168.1.10, akkor \\192.168.1.10

    "A külső elérés beállításnak neki sem állok ilyen bizonytalan alapokkal"

    Mivel natolt hálózatod van nincs is értelme nekiállni, mivel úgy sem fogod tudni beállítani.
    (Legalább is azt írtad, hogy a UPC 192.168.0.x -es címet kap.)
    Ha nem így van, akkor ne a nasban keresd a hibát, hanem magadban, mert nem jól állítottad be (minek egy második 192.168.1.y-os aláhálózat), főleg hogy ilyeneket mondasz: "Összegezve egy linuxos kacattal több és a bizonyosság, hogy egy leharcolt pc még mindig jobb választás." Mert hogy egy így nettó hülyeség.
    "Már végkép nem értem ezt a nas mániát": ha nem látod át az alapokat, persze, hogy hülyeségnek tartod...

    "ha összetettebb windowsos hálózatod van."

    :DDD Ha már hálózati összetettségről beszélsz, mert nyilván erre van szükséged, akkor legalább nézz szét a route tábla környékén, vagy az alhálózatok konfigurálásánál és menni fog az. ;)

    "Lehet félre értettem valamit, de én azt gondoltam, hogy ez hálózati meghajtóként felcsatlakoztatható és gyorsan beállítható valami lesz."

    Minden további nélkül csatlakoztatható hálózati meghajtóként, és igen, nagyon gyorsan beállítható. Ennek beállítása nincs 10 másodperc.

    Mindenkinél jól működik, csak nálad nem, de nyilván mi vagyunk a hülyék, hogy nálunk működik. :B

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák