Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcsa44

    tag

    válasz nemlehet #17 üzenetére

    Ez azért nem hülyeség, mert a mai telefonok szellősek. Nézd meg. Árkategóriától függetlenül ennyi hézagos, rossz illesztésű telefont gyártani...

    Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

  • mano42

    aktív tag

    válasz nemlehet #17 üzenetére

    Rendszeresen javítunk ilyen telefonokat magánszervizben, gyakori a példa, hogy a kuncsaft minusz 10 fokban beszél fél órát, oszt bemegy a meleg házba, és a kicsapódó pára tényleg tud károkat okozni, főleg ha a készülék áram alatt marad. A másik jellegzetes példa a zuhanyzóba bevitt, vagy gőzös konyhában használt telefon ami elöbb-utóbb hozzánk kerűl (vagy kukába). A beáztatott telefonokról meg annyit, hogy (tisztelet a kivételnek, és van ilyen, pl az amoled kijelzők), a kijelzők általában foltosak maradnak a rétegek közé bekerült víztől, és cserére szorul ami pedig nem olcsó, bár vannak kínai utángyártott kijelzők amelyek utolérik az eredeti minőségét valamivel olcsóbban. Aminek nem tesz jót az ultrahangos mosás (mármint az alkohol), az a mikrofon, ájfonnál ezek mind szalagon vannak, nem az alaplapon, de sok készülék esetében cserélni kell őket.
    A röhely az, hogy sok csepp (víz) állónak kikiáltott telefon kerül hozzánk (természetesen nem az IP67-es xperia Z-ről beszélek, hanem az ilyen xcover féle viccekről, ) mivel a tulaj meg van győzödve róla, hogy ha nem veri oda fél óránként és nem fürdeti meg minden alkalommal a készülék elromlik :D
    Volt még pár vicces dolog is, például az illető behozta a beáztatott telefonját amire azelött lyukat fúrt (kijelző, alaplap, akku, kaszni, szóval fel lehetett akasztani egy szegre), hogy jobban száradjon. Vagy a múltkor valaki meg volt győzödve, hogy az ötös gomb alá víz került azért nem reagál a nyomásra. Egy Iphone 3gs-ről beszélek. :Y Tizen évvel ezelött láttam olyan nokia 5110-est ami sósó tóba volt ejtve, (akkor még nem használtunk ultrahangot hanem a klasszikus isopropil alkoholba merített fogkefével tisztítottuk) a fogkefét ahogy végighúztam, mintha spatulát használnék, az alkatrészeket lesepertem, szóval a sósvíz csodákra képes.

    Én mindenkinek azt ajánlom ilyen esetekben, hogy ha módja van akkut kivenni, lehetőségek szerint száraz helyen tartani (a rizs is jobb mint semmi) és futás az első komoly szervízbe. Ha az akku nem kivehető, és az alaplap áram alatt marad, az oxidáció folyamata sokkal gyorsabb, kivéve, ha az akkut is sikeresen lezárlatoltuk, ami viszont egyébb veszélyeket rejt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák