Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz kchris78 #32 üzenetére

    Ha van kereslet, akkor lesz kínálat is.
    Én nem hiszem, hogy a média venné rá a népeket a telefonvásárlásra. Az átlag a felhasználók nagy része szerintem nem cserél évente, inkább a 2 év a racionális. Márpedig nem mindenki ugyanabban az évben cserél készüléket, szóval ezért kell minden éveben új modell.

    Szerintem nincs olyan, hogy értelmetlen fogyasztás. Káros lehet (pl. a környezetre), de értelmet a fogyasztók adnak az egyes fogyasztási cikkeknek, ami neked vagy nekem értelmetlen, az másnak nem feltétlenül az.

    A környezeti károk csökkentéséhez sem kell lemondanunk a kapitalizmusról, egyszerűen a tömegtájékoztatáson kellene hegeszteni, hogy az emberek tisztában legyenek a tetteik következményeivel a bolygó számára. De enélkül is, egyret többen ismerik fel a problémát, és ez megnöveli a keresletet a zöld technológiák iránt, ami versenyt generál a piacon. A piaci verseny fokozódása miatt pedig még innovatívabb és hatékonyabb fejlesztések látnak napvilágot és voilà, a kapitalizmus megint megmenti a napot :D
    Illetve ha ez az út nem lenne elég gyors, még mindig ott a másik, a Green New Deal-é, ami állami szabályozással terelné zöld irányba a kapitalizmust. Ebbe az irányba is egyre több lépést tesznek a nyugati államok.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • janeszgol

    félisten

    válasz kchris78 #34 üzenetére

    De ez az igenyfeltalalas nem rossz dolog. Ezek nelkul meg mindig discman lenne, amire masolgatjuk az mp3-akat. Meg gombos butatelok. Szoftverszolgaltatas se lenne, mindent vegyel meg es telepits. Lehetne meg sorolni.
    Csak ma mar nincs Jobs szintu ember, vagy nem tudunk rola, hogy lenne.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Giovan!

    addikt

    válasz kchris78 #34 üzenetére

    Na jó de azzal hogy az a fogorvos elment síelni, hozzájárult a szolgáltatói szektor fentartásához, szóval végső soron nem volt értelmetlen a kirándulása.

    A jobsi filozófia az én olvasatomban inkább azt jelenti, hogy olyan új módokon kell kényelmesebbé tenni a fogyasztók életét, amire maguktól nem is gondolnának. Ez viszont nem értelmetlen fogyasztást generál, hanem nagyon is értelmeset, hiszen mindenki szeretne minél kényelemesebb körülményeket teremteni önmaga számára, nem igaz? :D

    Természetesen van olyan, aki nem tudja racionálisan megindokolni a mobilvásárlást, de ez elég relatív, hiszen attól, hogy számunkra nem megfelelő az indoklása, ő a saját logikája alapján gondolhatja racionálisnak a döntését, illetve a cégek ezen vásárlások után is profithoz jutnak, amit beforgathatnak a R&D-be, hogy versenyben maradhassanak a konkurenciával szemben, szóval végső soron az ilyen vásárlások sem értelmetlenek, hiszen ők is hozzájárulnak a technológiai fejlődéshez.

    Ez nem azt jelenti, hogy a környezet számára ne lehetne káros a túlzott mértékű fogyasztás (bár ez főleg az újrahasznosítási lehetőségek alacsony számának köszönhető), erre viszont a köztájékoztatási szerveknek kell felhívnia a polgárok figyelmét.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák