Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz ROBOTER #32 üzenetére

    az ipad (vagy bármilyen tablet) szerintem alkalmatlan munkaeszköznek, ha nem abból áll a melód, hogy kétsoros maileket küldözgetsz. irodán kívül ránézni a dolgokra ok, de ha már hozzá kell nyúlni egy excel táblához, és nem csak adatokat írkálni bele, akkor már csapom fel a laptopot.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Gadgetfan_ #35 üzenetére

    "intézem a hivatalos emaileket" nemtom hány e-mail kapsz, de én megőrülnék, ha a privát kétsorosaimon kívül mást kellene rajta gépelnem, jegyzetelés ugyanez, egyszer vittem be meetingre, hogy na majd most ezen, 10 perc után váltottam azonnal papírra, mert a felét nem lehetett leírni annak, amiről szó volt, az igazgatóságot meg mégsem kérhetem meg, hogy beszéljenek már lassabban, mert a prediktív szótár éppen hülye.

    "használom a céges névjegyzéket, és határidőnaplókat, szinkronizálom mindezeket az alkalmazottakkal" ez hagy ne legyen már munkának nevezve, mailszerver megcsinálja, ez a csapatmunka velejárója.

    "és még egy rakás dolgot csinálok még" rettenet fontos munkafolyamatok lehetnek :)

    akkor most elmondom, miért nem jó munkeszköznek:

    1. rohadt kicsi a kijelző
    2. minden fullscreenben fut
    3. érintő képernyőn gépelni csak annak jó, aki még nem ült egy tényleg jó billentyűzet előtt
    4. korlátozott az office dokumentumok kezelése

    kiegészítő monitorként szoktam használni, annak rohadt jó, ha éppen nem vagyok az irodában, kapok egy kis plusz felületet. ránézni dolgokra szintén jó, de ezt már az előző hsz-ben is írtam, az általad felsorolt munkafolyamatok pedig nagyrészt ebből állnak, megnézel dolgokat. próbálj meg rajta kreálni dolgokat, és meglátod, miről beszélek. inkább egy latitude E62x0, egy dokkoló, meg egy 22"-es monitor.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Gadgetfan_ #39 üzenetére

    nyugalom, még a végén elvisz a szívroham ipaddel a kézben, aztán pókhálós lesz a gorilla glass. te leszarod, hogy nekem nem jó (amit egyébként a hsz alapján nem egyszerű elhinni), én meg soha nem írtam, hogy neked nem jó munkeszköz, maximum azt, hogy nem tekintem komoly munkának azokat a dolgokat, amiket végzel rajta.

    viszont sajnos vannak olyan emberek is a földön, akiknek pl. az excel használat nem merül kis a SUM képlet használatában. többen dolgoznak 20 mega feletti állományokkal, gépelnek napi szinten több ezer karaktert. sőt, még olyanok is léteznek, akiknek el kell érnie az általa létrehozott állományokat bármikor, viszont céges titoknak minősülő állományokat nem tárolhatnak a felhőben. de valószínűleg még ennél is többen dolgoznak Oracle alapú vállalat irányítási rendszerben, ne azt próbáld meg iPaden.
    arról már nem is beszélve, hogy a laptop nem egyenlő azzal, hogy nagy és nehéz, ez csak valami beteg beidegződés, nagyrészt amiatt, hogy sok cég szeret consumer gépeket venni munkacélra az alkalmazottaknak.
    de itt be is fejezem, mert tényleg nem kívánom, hogy miattam nőjön a vérnyomásod.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák