Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Byu

    aktív tag

    Szerintem meg teljesen életszerű, hogy valakinek tökéletes a WIFI-s modell, és szinte soha nincs szüksége 3G-re. Okostelefonnál oké, ott alap, hogy mobilnet nélkül csak egy drága papírnehezék, mert azt tényleg mindig viszed magaddal mindenhova, és "on the go" használod.

    De én egy iPad-et soha elő nem vennék pl. villamoson. Csakis az otthon melegében, vagy maximum valami olyan váróteremben, ahol egyébként is van wifi. Ha pedig pl. balcsin nyaralok, és kéne a mobilnet, akkor már probléma nélkül töltőre dugom az iPhone-t, personal hotspot bekapcsol, és mehet a móka. De ez is elég ritka alkalom...

    Nekem az iPad egy olyan eszköz, ami otthon, vagy pl. az irodában könnyíti meg az életet, tehát olyan helyen, ahol wifi mindenképp van. Ahol meg nincs, az jellemzően olyan hely, ahol amúgy is szívesebben kapom elő az iPhone-t, minthogy egy tepsit kezdjek el tapicskolni.

    Ja, amúgy nincs iPad-em, de érzem, hogy ha lenne, én így használnám... :D Éppen ezért ha egyszer veszek, biztos, hogy sima wifiset fogok venni, sőt, továbbmegyek... tökéletes lenne nekem a legolcsóbb, legkisebb tárhelyes modell is, ami most kb. 140 ezer forint. Ha jön az iPad 3 (ami már 2 héten belül esedékes), talán az Apple forgalomban tartja az iPad 2-t is (ahogy az iPhone-oknál is szokása a régi modelleket tovább futtatni), mondjuk egy 100 ezer forint körüli áron. Vagy ha más nem, használtan biztos lehet ennyiért csípni majd, sőt, talán olcsóbban is. Az már azért szerintem egy megfontolandó összeg lesz sokaknak egy jó kis tabletért....

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz joey04 #29 üzenetére

    Ja, az meg a másik kérdés, hogy itt a szegény magyar valóságban kik engedhetik meg maguknak, hogy a mobilhoz tartozó előfizetés MELLÉ fenntartsanak teljesen külön egy mobilnetet 2 éves hűséggel csak az iPad miatt... :D Na, nyilván aki már majdnem 200 ezerért megveszi a legdrágább modellt, azt nem vágná haza havi 2000 Ft pl. egy 500 megás mobilnetért, de maradjunk annyiban... szerintem nem jellemző. :)

  • Mr. Byu

    aktív tag

    Én továbbra is úgy gondolom, hogy a tablet elsősorban egy tartalomfogyasztásra, vagy -prezentálásra való eszköz. Számomra nem az a lényege, hogy millió spéci és összetett dolgot meg tudjak csinálni rajta, arra ott az asztali gép, vagy egy notebook. Épp ezért nem igazán tetszik nekem a Honeycomb... csillog-villog, tele van beállítási lehetőségekkel, de átgondolatlan és zavaros az egész, olyan, mintha rendetlenségben kéne megtalálnod azt, amit keresel. Ez szerintem az ICS-re is igaz, de ebbe most nem megyek bele, lehet emiatt már moderálnak is... :)
    Az iPad viszont letisztult és egyszerű. Ha kézbe veszed, nem az az érzésed, hogy egy számítógéppel bütykölsz, hanem olyan, mintha egy könyvet kinyitnál. Olvasod a weboldalakat, hallgatod a zenét, nézegeted az e-mailjeidet, gyors válaszokat írsz, térképen kikeresel valamit, használod az igényes alkalmazásokat... mi kell még ide? Szerintem semmi, mert ami ennél kicsivel is összetettebb, azt szívesebben és kényelmesebben lehet elvégezni notebookon. Persze aki notebook HELYETT keres valamit, annak az iPad kevés lehet, ezt elismerem, akkor én is inkább megbékélnék a Honeycombbal. De noti mellé, tableten szerintem az iOS, meg a Windows 8 letisztultsága a jó irány.

Új hozzászólás Aktív témák