Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Mondjuk azért ezt az i5 minden folyamatosabb és még a fű is zöldebb kijelentést egy kicsit szemöldökráncolva fogadom. (jó nem ezt mondta de egy kicsit ilyen)
    Nekünk itthon van egy brazosos laptop, amit megtámogattunk egy SSD-vel és általános felhasználásban semmivel sem lassabb mint az i7-es SSD-s laptopom (i7 4700HQ, tehát még csak nem is ULV). Jó persze statisztikailag biztos kimutatható sebességkülönbség, de érzetre nem nagyon van.

    Amúgy szerintem sem korrekt a tesz. Az i5 kb 1,5x annyiba kerül de inkább 2x. Ehhez képest maximum 50% teljesítményelőnyt tud felmutatni. Szerintem ez azért annyira nem nagy különbség.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Pete55555 #20 üzenetére

    Azért azt érzed te is, hogy ez rossz hasonlat. i7-et hasonlítasz egy "gyenge" CPU-hoz átlag felhasználásban.
    A kis Brazos izzad 80% körül egy weblap megnyitásánál, az i7 meg dolgozik kb 2%-on. Azért....

    Pont ezért jó hasonlat. Hétköznapi felhasználást említettem és arra próbáltam rávilágítani, hogy alapvetően a rendszer működését sokkal inkább meghatározza a háttértár sebessége és késleltetése mint a CPU. Amúgy meg hol érdekel engem hogy 80%-on teker a CPU ha pattogós a rendszer, megfelelő a reszponzivitás? Csak utálom amikor azzal jönnek, hogy bezzeg az amd szaggat meg laggol még az asztalon is de az zintel az az isten azzal még az eső is kevesebbet esik, meg a kenyér is olcsóbb lett.

    Nekem nem úgy jött le, hogy aki fejleszteni akar annak megéri-e, hanem, hogy a kettő közül melyiket vedd. Az i5 persze erősebb, de az ára ezt tükrözi (sőt). Ezek nem egymás konkurenciái (szerintem) sem árba se a termékpalettán se felhasználásban. Almát a körtéhez.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz nemethbalazs #86 üzenetére

    Nekem is ilyen lapom van csak nem R2 valamint egy FX 8150 muzsikál benne. De amúgy szeretem ezt a procit, jelentős undervolt mellett tudtam felhúzni 4,4 GHz-re. Így a teljesítmény/fogyasztás aránya is sokat javult. Jók tudnak lenni azok az FX-ek és elég jó áron is mennek.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #00137984 #117 üzenetére

    De nem az a kérdés, hogy nagyobb émény-e. Hanem az, hogy van X pénzed. Nem X+10k meg X+80k. X. Ebből mi a kombináció amivel a legjobb játékélményt tudod kihozni. Az esetek többségében bizony a gyengébb proci, erősebb kártya a way to go. Fogalmazzunk úgy 10-ből 8x nem hátrány a gyengébb proci, abban a két alkalomban meg szépen számolgatod a zsebedben maradt pénzt amíg fél mp-re beakad a játék.

    Nekem pl most is FX8150 és GTX 580-am van. Tök jól el vagyok vele, igazából idén kellett először lejjebb venni a grafikát a játékokban, de jobb játékokban még mindig megy a High, máshol medium-high vegyesen. Persze én nem kapok rángógörcsöt ha csak 40 FPS-em van, vagy néha beesik 25-re. Egyszerűen nem érzem ezt akkora problémának hogy erre 30-40k-val többet elköltsek. Lehetne jobb? Lehetne. Amikor vettem az adott keretből ez érte meg legjobban? Ez bizony.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz $p@rr0w #121 üzenetére

    Persze, ha az ember rá tudja szánni a pénzt nem érdemes filléreskedni, főleg, hogy mostanában lassan avulnak a dolgok. Nekem is nagy levegőt kellett venni, amikor a GTX580-at megvettem, márt hát az minden volt csak nem ár/teljesítmény bajnok, de megtehettem és amúgy így 4 év távlatából meg is érte bőven.
    Csak azért lássuk be, hogy nem mindenki van olyan helyzetben, hogy ezt megtehesse. Meg amúgy drágábban mindig lehet jobbat venni. Hol van a határ amikor már nem várod meg a következő lépcsőre a pénzt?

    A fórumon is van egy kolléga aki mindig mondja: nah majd a következő ütemben veszek. Uhh hát ez a ivy nem lett akkora durranás majd a haswell... Uhh hát itt kicsi az előrelépés majd a skylake... Uhh hát a skylake drága majd a canonlake..

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #00137984 #125 üzenetére

    Mondjuk azért ez az ultra dolog mindig kicsit megmosolyogtat. Pl Fallout 4 godrays: A min és a maximum között gyakorlatilag nincs különbség, mégis pl nálam a maxos godray játszhatatlanná teszi a játékot, a minimum meg 40-50 FPS között szaladgál.
    Elég sok játékban látom hogy a high és az ultra között gyakorlatilag nincs különbség a gépigény meg az egekbe szökik. Tudom, hogy vannak akik attól boldogok, hogy minden kapcsolót maxra lehet tolni, de ennek sokszor SEMMI értelme sincs, mert a játék szebb nem lesz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák