Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vix64

    csendes tag

    válasz szilagyiv #6 üzenetére

    Nem vagyok a téma szakértője, de szerintem fogyasztás-teljesítmény-méret kategóriában az emmc kimagaslóan jó.

    Egy "sima" class10-es SD kártya körülbelül 20-25MB/sec írási és olvasási sebességet tud. Én nemrég vettem egy 32 gigás Samsung Class10, UHS-I Grade-1 kategóriás SD kártyát, ennek 80/40MB az olvasási/írási elvi maximuma. (microsd kategóriában ugyan ez 70/20MB másodpercenként).

    Nem is olyan régen nézegettem a hardkernel.com weblapot, ahol árulnak bankkártyánál kisebb méretű androidos kütyüket a Galaxy SIII és a Note2 procijával szerelve egész olcsón, azon van microsd és emmc foglalat is. A kiegészítők között ott van mindkét memóriakártya: egy class10-es microsd és emmc is előtelepített oprendszerrel. Az emmc kártya mellett azt írják, hogy a sebessége 200% az sd kártyához képest.

    A kép alapján ezek akkora lapocskák, mint a microsd kártya, így egy tabletben vagy telefonban sok helyet tudnak spórolni a CF kártyához, vagy akár egy mini pci-express-es foglalatú ssd-hez képest.

    Az SSD-k szerintem kategóriákkal többet fogyasztanak ezeknél.

Új hozzászólás Aktív témák