Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz erdoke #41 üzenetére

    Hallottam róla, használom, AHOL VAN. :P De nem az adatátvitel a kártya lényege, hanem az extra tárhely. Mert pédául hogyha megvettél egy 16Gb-os telefont, és mondjuk szűk lesz a tárhely mert több dologra kezded el használni mint amire eredetileg tervezted, akkor kiegészítheted egy párezres beruházással.
    WiFi-s streamelésről meg annyit, hogy egy mobil eszköznél nem hiszem, hogy túl jó érv egy (ráadásul általában igen szűk) helyhez kötött adatátviteli technológiával dobálózni. Az 4G is hasonló cipőben jár egyelőre, mert még nyugaton is nagyon kicsi a %-os lefedettség, kivéve az USA-t (de ott a 42Mbps is 4G néven fut). Szóval a streamelés szerintem kiesik, ha tényleg mozgás közben akarja az ember használni a mobileszközét, főleg, hogy pl. MÁV-os, BKV-s WiFi-k már most is pofátlanul gyengék/lessúak, pedig nagyon kevesen használják ki őket a potenciális felhasználók közül, szóval bele sem akarok gondolni, hogy mi lesz, ha mindenki rákattan...

    (#45) Cyberpunk
    Igen, tudom, tiszteletre is méltó, kevés ennyire különc gyártó van, bár szerintem a Nokia és Blackberry (meg majd a Canonical) azért kvalifikál. :K Csak eddig az Apple diktálta minden téren a tempót a vetélytársaknak funkcionalitás terén, de ezekben a banális kis apróságokban a különcségük szerintem teljesen érthetetlen. Többek között ezzel jól akadályozzák az NFC elterjedését...

    Üdv, pengwin

  • Peterson_

    addikt

    válasz erdoke #71 üzenetére

    De azt ugye Te sem akarod elhinni, hogy ez nem kényszermegoldás és jobb, mint az egy eszközön belüli nagyobb fizikai tárhely. :U
    Kiegészítésnek esetleg, de kiváltani biztos nem tudja.
    Végülis biztosan sokkal kényelmesebb még egy vagy két eszközt cipelni azon kívül, amit az ember amúgy is visz magával.

    BTW az SD kártya kérdése kissé valóban fel lett fújva.
    Nekem is fullHD telefonom van, néha veszek is fel ekkora felbontásban, de még így is messze vagyok attól, hogy megtelítsem az összesen kb 60GB helyet, sőt, az igazat megvallva ha nagyon akarnám, még a belső memóriában is elférne minden.
    Részemről mondjuk nem is cipelek rajta egy valag filmet, talán néhány 720p sorozatepizód van rajta.
    A képek többségét, a fontosabbakat leszámítva, amint lehet pakolom gépre, vagy felhőbe, mert nem szeretem ha dugig tele az egész cucc, aztán meg győzök rajta kiigazodni.

    Nekem egy dolog miatt fontos az SD, hogy legyen ott is egy plusz/vagy a legaktuálisabb mentésem, és ha gebasz van, akkor ne a belső memóriából kelljen előbányászni, ha egyáltalán elő lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz erdoke #73 üzenetére

    Értem én, ha több cuccot cipelsz amúgy is, lehet értelme.
    Viszont ha mondjuk utazok-ahogy általában-, nem cipelek magammal semmilyen harmadik kütyüt a telefonomon kívül.
    Tehát az én esetemben, nem értem mivel járnék jobban a Te általad írt alternatívával?
    Abban sem vagyok egészen biztos, hogy a többség a Te módszered követi a XXI. században.
    Én is mentek felhőbe, de pl az alap programok mindent nem mentenek le, a külső progik közül még nem mindegyik ment felhőbe, vagy pl. menteni ment, de vissza csak pro verzióval állítható.
    Ez tegyük hozzá droidon van így, iOS-en lehet, hogy nincs ilyen probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz erdoke #75 üzenetére

    -Én itt elsősorban az alkalmazásokon belüli adatokra gondoltam.
    A mentéseket tekintve azóta vagyok ilyen paranoid, amióta csúnyán benéztem egy unybody, nem bővíthető készülékkel.
    Nem is az, hogy sok adat ragadt a belsejében, hanem olyanok, amik nem pótolhatóak és épp abban a három napban mentés sem volt:N
    De egyébként értem, hogy miről beszélsz.
    Tényleg nem olyan jó móka az egérmozi. Egy-egy sorozat, vagy a felvett videó visszanézése inkább alkalmas az 5.7" , mint több órás mozikra.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • d@minator

    addikt

    válasz erdoke #81 üzenetére

    Az SD kártyánál nem tettem hozzá, hogy 1080p video felvételre gondoltam.

    A filmnézés telefonon nálam nem szempont de egyébként a filmjeim full HD-k és ha úgy gondolnám, hogy nem otthon nézem meg hanem pl. vonaton, buszon és telefonra tenném a fene akarná konvertálgatni. Időben lehet hosszabb felmásolni de nincs macera vele.

    (#83) Tibee86:
    Azt látom, hogy karóra helyett sokan a telefont használják. Mennyivel egyszerűbb lenne ha mutatná is az időt zsebből kivéve egyből ha már okos telefonnak hívjuk és a megfelelő szenzorok is meg vannak hozzá. :)

    Igen de a topik a JB nélküli iOS-ről szól. :)
    JB-n elgondolkodtam de a gari miatt rizikós. Mindenhol leírják, hogy visszaállítható az eredeti állapot az esetek 99%-ban de mi van ha nem. Pl. nem működik a kijelző, alaplap hiba stb. Bár valószínű JB lesz előbb vagy utóbb. :D

    (#84) sz.balazs.95: +1 Az egész Apple a lehúzásról szól. Egy Core i5 PC 625ezer FT... Vicc.

  • Peterson_

    addikt

    válasz erdoke #153 üzenetére

    Ezt tárgyaltuk....nem, átfogalmazom.
    Kb minden szolgáltatóval kapcsolatos hírnél szóba kerül, hogy mennyire elszaladt velük a paci.
    Játszanak az árazással, és gyakorlatilag amit az egyikről levesznek, ráteszik a kínálat más tagjára.
    A havi szinten rendesen fizetett, ~10k-s számláimat, és a hűséghosszabbítást kétezer forint kedvezménnyel díjazták.
    Oké, legalább mobil előleget nem kellett fizetnem a váltásnál.
    Európában azért ez nem így van, de régen itthon sem így volt.
    Legalábbis általában lényegesen jobb a helyzet.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Touch-ko

    őstag

    válasz erdoke #153 üzenetére

    Elofizetessel 242.000??? Atya ur Isten...
    En igaz 32-est vettem szinten az elso napon es en huf-ra atszamitva kb 32.000-ert vettem, szinten 2 ev elofizetessel. Az elofizetesert kb hasonlo osszeget fizetek amit te, ebben van 5000 text, 2000 vonalas perc, 5000 mobil perc, es unlimited internet. Kihasznalhatatlan...
    A 64GB-s nem emlekszem pontosan, hogy mennyi volt, de tuti nem annyi amennyiert vetted..

    Erdekesseg keppen irom, hogy jelenleg az iPhone 5S £709 a brit apple oldalan, (gyarilag kartyafuggetlen) amit forintra atszamitva 265863.21hUF-ba kerul.. (374.98-al szamoltam)
    Tehat:
    -az iPhone 5S kb10%-kal dragabb gyari fuggetlenul mint Mo-n elofizetessel, mindez ugy, hogy erre meg havonta fizetsz.

    Sajnos elofizetessel is baromi dragan vetted... A szolgaltatok pedig bekaphatjak! Egyszeruen felhaborito, hogy egy kis sz.r telefon (mert nem mas, csak egy telefon) luxus telefonkent van arulva, ahelyett, hogy adnak olcsobban es az elofizetesbol szednek meg magukat, mert akkor tobben vennek.. Sz.r a rendszer ahogy van. A magyar vezetoket vagy akik ezeket igy kitalaltak egyesevel rugnam ki a francba es garantalnam nekik, hogy tobbet ilyen teruleten ne dolgozhassanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz erdoke #157 üzenetére

    Lol most latom, hogy nem 242.000-et irtal, hanem 24*2000 azaz 24 X 2000-et. Faradt voltam... Bocs:)

Új hozzászólás Aktív témák