Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elekreg

    tag

    válasz UnknownNoob #9 üzenetére

    Senkit sem kellene lemarházni, csak mert ad a minőségre, anyaghasználatra, hardverre, szoftverre, támogatásra és a kevesebb hibalehetőségre (nem kér előpre telepített kémprogramokat...stb.), de ha valakinek ezek nem számítanak, akkor valóban jó neki az olcsó csájnafón is.
    Az meg régen rossz, ha valaki egy drágább telefontól érzi emberibbnek magát és csak az árát nézi, nem pedig a jobbsága miatt veszi meg, de ez nagyjából az a kategória, aki az olcsót veszi, mert neki az is jó, amellett pedig hülyének nézi a másikat, hogy neki miért kell a drágább, figyelmbe nem véve, hogy az jobb, többet tud, számára az az ideális, de nem az ára miatt, nerm menőzésből és hasonlók.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz UnknownNoob #12 üzenetére

    Annyi a különbség, hogy a bootloopos LG telefonokat Magyarországon javítják, ráadásul a jótállás lejárta után is, mert a szervizben elismert hiba, a felrobbanó (ilyen nem volt) füstölő, kigyulladó akkumulátorú Samsung telefont pedig visszahívták és mindenki visszakapta a pénzét, a csájnafónoknál meg ilyesmi nem jellemző, másrészt még garanciális probléma esetén sem egyszerű a dolog, és nem csak amiatt, mert nincs hazai szerviz. De ez csak töredéke a különbségeknek.
    Nem ing kérdése ez, ideális esetben nem a húzós ár, vagy a gyártó, logó miatt veszi az ember adott telefont, hogy menőzni tudjon vele (kik előtt is, mert ha olyan környezetben van, ahol ez annyira számít, akkor más tekintetben is baj van), de ha igen, akkor az már régen rossz.

    A Nokia 8 nagyon jó kis telefon lett, korrekt ár/érték aránnyal, viszont ez a 9-es irány nem jó, de szerencsére közel sem biztos, hogy valóban ilyen lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz UnknownNoob #21 üzenetére

    Kérdezni akartam, hogy de azt is itt szervizelik Magyarországon...stb., de közben elolvastam a leírásukat, feltételeket és már ott kiverődött a biztosíték, hogy ...ne frissítsék készülékükön a szoftver..., az ilyen sufni GSM stílusból nem szoktam kérni.

    batai15: A 8-ast nem szúrták el, erős hardverű és nem drága.

  • elekreg

    tag

    válasz batai15 #26 üzenetére

    Szűk 170.000 Ft-ért vettem a Nokia 8-at és nálam már egy hónapja bizonyít, jóval drágább csúcstelefonok (S8+, Mate 9, iPhone 7 Plus, majd 8 Plus) mellett is örömmel veszem kézbe és használom, nem nagyon tudok rá rosszat mondani, pedig az az igazság, hogy a viszonylag olcsó ára miatt rosszabbra számítottam, de kellemesen csalódtam, nagyon jó.
    Bízom benne, hogy a Nokia 9 is ezt az irányt folytatja, mert akkor arra is vevő leszek. (Ahogy például a Mate 10-re is a Mate 9 után, viszont az iPhone 8 Plus meg vélhetően megy a háztól, mert nem vagyok teljesen elégedett az első iOS 11 verziókkal, azért meg ne álljon itt, hogy várjam, melyik frissítés teszi rendesen helyre..)

    UnknownNoob; A xiaomishop.hu leírását néztem, ahol Magyar garanciával hirdetik, de nem az igazi feltételekkel.

  • elekreg

    tag

    válasz batai15 #32 üzenetére

    S8+ van egy ideje, de nem szoktam sokáig használni egy telefont, így megy szerintem az is, a Nokia 8 a legújabb, marad az (mert jó is, meg tényleg nem jobb annyival sok csúcstelefon, amennyivel drágább) és jön majd a Mate 10 az iPhone 8 Plus helyett.
    A OnePlus 5 nálam szóba sem jöhet.

    RaveForce: Szoftveres iOS probléma, biztos kireszelik majd, de nincs kedvem kivárni.

    Nézve a Nokia 9 esetleges videóját, ez a kiálló kamera tényleg nem annyira jó, a Nokia 8-nál alig lóg ki egy picit.

  • elekreg

    tag

    válasz SkyLine3000 #38 üzenetére

    Elhiszem, bár engem meg az a veszély nem fenyeget például, hogy Xiaomi telefonom legyen, több tekintetben sem az én kategóriám. (Igaz, LG sem volt a G2 óta, de ők azért más tészta, ha ismét kijönnének egy számomra szimpatikussal, akkor megvenném.)
    Fix tokot nem szoktam használni, ezért nem előny a nagyon kidudorodó kamera, de elviselem persze, ha muszáj, tudok rá vigyázni, meg aztán a Nokia üveget tett nem csak a kamera, hanem a vaku...stb. elé is (a Nokia 8-nál legalábbis), így a karcolódástól nem kell tartani, maradjon így a 9-nél is és nem lesz gond.

    skitter: Bizony, a sok iPhone, Samsung és hasonló csúcstelefonok után, de pláne mellettük olcsónak számít.
    Hozzátartozik az igazsághoz, hogy volt kiírva sok helyen olcsóbban, ahogy azóta, illetve most pláne, de amikor lefutottam a szükésges köröket, akkor sok helyen jött a szokásos GSM boltos duma, hogy de a kiírt olcsóbb ár az Ázsiai régiós, nem Magyar nyelves...stb. és máris drágább lett, néhol nem is kevéssel, de szerecsére van korrekt üzlet is, ha csak elvétve is.
    Ismerős néhány nappal utánam akart venni, mert megtetszett neki az enyém, büszkén hív, hogy jó helyen talált olcsóbban (XXL GSM), aztán néhány perc múlva megint csörög, hogy én hol is vettem, rendel onnan, mert a kiírt alacsonyabb árhoz képest 180.000 Ft lett volna az EU régiós, ami nem kevés felár.
    Mindegy, a borzasztó (a jobbik értelmében) az, hogy nálam simán felveszi a versenyt a Nokia 8 a sokkal drágább vetélytársaival, nagyon jó irányt vettek fel, ha a Nokia 9 is ezt fogja követni (és marad így árazási kategóriában is), akkor nagyon jól alakulhatnak a dolgaik.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz UnknownNoob #50 üzenetére

    Leírtad a lényeget, de én megfordítom és biztos nem vagyok vele egyedül:
    Szeretem a minőséget, hangban, képben, meg úgy általában minden számomra fontos dologban próbálok jobb cuccokat venni, de nem hurcolászom magammal azokat mindig és mindenhová, mert nem mindig tudom, hogy hol és mire lesz ép szükségem, viszont kapok az alkalmakon és olyankor jól jön a jobb mobiltelefon, ami ugye mindig nálam van és közelebb áll a jó minőséghez, mint az olcsóbb társai.
    A Nokia 9-et még nem tudjuk, hogy miben tud többet nyújtani, de kiderül majd, ha megjelenik, de amúgy nem a drága telefonon van a hangsúly, legalábbis nem az árán, hanem vannak bizonyos elvárások és azoknak az olcsó(bb) mobiltelefonok többségének nem igazán felelnek meg.

  • elekreg

    tag

    válasz UnknownNoob #59 üzenetére

    Nagyságrendi különbségek is vannak tudásban, minőségben és támogatásban is az olcsó, közép- és felsőkategóriás telefonok között, de ezt persze nem mindenki látja vagy érti meg, esetleg egyszerűen csak nem fogadja el, ez van, de ettől még igaz.
    Így kezdted: 60 ezres csájnafón - ebben a kategóriában még az elvárásaim harmadát sem teljesíti egyik típus sem, (a duplájáért már csak úgy a fele marad el), nincs általam elvárt kamera (abban a kategóriában még az OIS sem jellemző, pláne nem a dupla modul, aminek sok előnye van), ahogy kijelző sem, nem beszélve a megfelelő 4G+ képességről, az AC WiFi-ről (2x2 MIMO tudású), az elvárt VoLTE funkcióról és még lehetne sorolni.
    Nem kezdek bele megmagyarázni, hogy melyikre miért van szükségem, mert ha például a Nokia 9 is minden fenti pontnak biztosan megfelel majd, egyrészt akkor sem szeretnék itt végeláthatatlan vitát, másrészt nem tartozok elszámolással ilyen tekintetben, ha én elfogadom, hogy valakinek jó az olcsó telefon is, akkor a másik oldal is tegyen így anélkül, hogy minősítene, vagy megpróbálná másra is ráerőltetni az ő véleményét.

Új hozzászólás Aktív témák